in ,

WAVES Coin Nedir? Waves Avantajları Nelerdir?

waves-coin-nedir
waves-coin-nedir

Bu içeriğimizde: Waves coin nedir? Waves projesinin avantajları nelerdir? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

WAVES Coin nedir?

WAVES coin, isteyen her kullanıcının merkeziyetsiz kripto para projesi ve web 3.0 uygulamaları geliştirmesine olanak tanıyan Waves projesinin kripto para birimidir.

Projenin avantajları nelerdir?

  • Bu proje, gelişimci olmasalar bile isteyen bütün kullanıcıların kendi kripto para projelerini oluşturmalarına destek verir.
  • Kullanıcılar, Waves aracılığıyla çok kısa bir süre içinde kendi tokenlerini oluşturabilirler. Ayrıca Waves protokolü, kullanıcıların geliştirecekleri bu projeler için detaylı teknik bilgilere sahip olmalarını şart koşmaz.
  • Kullanıcıların, bu platform aracılığıyla oluşturacakları yeni projeler için akıllı sözleşme detaylarıyla uğraşmaları gerekmez. Bununla birlikte kullanıcılar, oluşturdukları tokenlerini sorunsuz bir şekilde takas etme imkânına da sahiplerdir.
  • Waves, yeni geliştirilen projeler için fon toplama etkinlikleri olan ICO’ların gerçekleştirilmesine izin vermektedir. Bununla birlikte ICO’lar hakkında detaylı bilgiler için bu içeriğimize ICO Kripto Para Projeleri İçin Neden Önemlidir? göz atabilirsiniz.
  • Waves platformu, sadece yeni projelerin oluşturulması için değil; mevcut olan projelerin geliştirilmesi ve yeni özellikler kazanması için de destek vermektedir.
  • Bütün kullanıcılar, oluşturdukları projelerin güvenliğini ve işleyişini sağlayan komut dosyalarına sahiplerdir.
  • Yatırımcılar, WAVES tokenlerini stake ederek ek kazanç elde etme fırsatına sahiplerdir. Ayrıca kullanıcılar, Waves aracılığıyla gerçekleştirdikleri işlemler için düşük işlem ücretleri öderler.

Node’lar (Düğümler)

Waves platformu, light node ve full node’ları beraber çalıştırmaktadır. Full node’lar yani tam düğümler, ağdaki bütün işlemlerin kopyasını barındıran kapsamlı düğümlerdir. Ancak light node’lar, ağdaki işlemlerin sadece bir kısmını barındırır ve bu işlemlerin doğrulanması için full node’lara bağlanırlar. Node çalıştıran kullanıcılar, WAVES tokeni ile ödüllendirilirler.

Waves nereden alınır?

Waves tokenin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, Kraken, KuCoin, Huobi ve Paribu.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (2 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

wallet3

Kripto Cüzdan Türleri Nelerdir? Kripto Cüzdanların Özellikleri!

artirilmis gerceklik nedir

Artırılmış Gerçeklik Nedir? AR Teknolojisi Kullanım Alanları!