in ,

BAND Coin Nedir? BandChain Özellikleri Nelerdir?

band-protocol-nedir
band-protocol-nedir

Bu içeriğimizde: BAND coin nedir? BandChain özellikleri nelerdir? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

BAND coin nedir?

BAND coin, blokzincirlere dış dünyadan bilgiler aktaran oracle teknolojisini kullanan Band protokolünün kripto para birimidir.

BandChain özellikleri nelerdir?

  • Farklı blockchainler ile uyumlu olarak çalışan BAND protokolü, blokzincirlerin ölçeklenebilirlik sorunlarına da çözüm sağlamayı amaçlamaktadır.
  • Band protokolü aracılığıyla kullanıcılar, işlemlerini oldukça hızlı ve düşük ücretli olarak gerçekleştirme fırsatına sahiptir.
  • Piyasaya Ethereum ağı tabanlı olarak çıkan BAND, daha sonra kendi blokzincir ağını oluşturmuştur.
  • Gelişimciler/girişimciler, BAND protokolü aracılığıyla akıllı kontratlar oluşturabilir ve güvenli uygulamalar geliştirebilirler.
  • Band protokolü kullanıcıları, BAND kripto para birimini stake ederek ek kazanç sağlama imkânına sahiplerdir.

BandChain ve Oracle Teknolojisi

Band protokolü, blokzincirinde yer alan akıllı kontratlara zincir dışından çeşitli verilerin aktarılmasını sağlayan oracle teknolojisini kullanır. Bu teknolojinin aktardığı veriler arasında; hava durumları, emtia fiyatları ve uçuş bilgileri gibi çeşitli veriler yer alır. Bununla birlikte blockchain oracle teknolojisi hakkında detaylı bilgiler için bu içeriğimize Blockchain Oracle Nedir? Oracle Türleri Nelerdir? göz atabilirsiniz.

BAND gelecekte ne vadediyor?

Bu protokol, kullandığı oracle teknolojisi ile zincir dışından blockchain ağına bilgilerin aktarılmasını sağlaması, akıllı kontratların oluşturulması ve çalıştırılmasını desteklemesi, diğer blokzincirleri ile uyumlu çalışması ve kullanıcılara güvenlik seviyesi yüksek işlemler sunması bakımından önemli bir görevi üstlenmektedir. Söz konusu özelliklerden dolayı BAND coinin de gelecekte değer kazanması öngörülmektedir.

BAND nereden satın alınır?

BAND coinin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, Coinbase, Huobi, OKEx ve Paribu.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (4 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hackerlardan korunabilir miyiz - siber güvenlik - lorentlabs - siber korsanlardan korunma yöntemleri - hackerlardan kurtulma yolları

DAG Teknolojisi Nedir? Kripto Paralarda DAG Kullanımı!

sharding-nedir

Sharding Nedir? Blockchain İçin Önemi Nedir?