in

Tendermint Nedir? Cosmos Network Avantajları Nelerdir?

tendermint

Bu içeriğimizde: Tendermint nedir? Cosmos Network avantajları nelerdir? Sorularının cevaplarına ve bu konuyla ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

Tendermint nedir?

Tendermint Core olarak da adlandırılan Tendermint, blokzincirlerine altyapı desteği sunan bir motor işlevi görür. Bu tendermint yazılımı ile geliştirilen blockchain sistemlerinde, kullanıcıların; doğrulayıcıların onaylarını beklemesine gerek kalmaz, işlemler anında gerçekleşir ve böylece kullanıcılara oldukça hızlı bir işlem hizmeti sağlanır. Bununla birlikte Tendermint, Bizans Hata Toleransı sisteminin etkili bir biçimde çalışmasını sağlar. Bu sayede söz konusu blokzincirleri, siber saldırılara karşı daha dayanaklı hâle gelir.

Tendermint ve Cosmos Network

Cosmos Network blokzinciri, aktif olarak Tendermint yazılımını kullanmaktadır. Cosmos Network, iki katmandan oluşan bir blokzinciridir. Birinci katman aracılığıyla blokzincir ağları oluşturulabilir. İkinci katman ise fikir birliği için önemlidir. Tendermint ise birinci katmana yani ağ oluşumuna destek verir. Böylece kullanıcıların ve geliştiricilerin, kolay ve sorunsuz merkeziyetsiz finans uygulamaları oluşturmalarına fırsat tanır.

Atom coin nedir?

Atom coin, blokzincirleri arasında etkileşimi sağlayan ve “blokzincirlerinin interneti” olarak tanımlanan Cosmos Network projesinin kripto para birimidir.

Cosmos projesinin avantajları nelerdir?

  • Merkeziyetsiz blockchain projesi olan Cosmos Network, kullanıcıların blokzincirleri arasında işlemler gerçekleştirmesine olanak tanır.
  • Bu proje, blokzincirlerinin birbirleriyle etkileşime girmesine destek vererek; blokzincirlerinde oluşan yoğunluğun ve çeşitli sorunların giderilmesine yardımcı olur. Bu sayede merkeziyetsiz blokzincirleri internetinin geliştirilmesi sağlanır.
  • Cosmos Network, ölçeklenme problemlerine karşı dikey ve yatay ölçeklenebilirlik sunar.
  • Kullanıcılar, bu proje aracılığıyla hızlı ve düşük işlem ücretli işlemler gerçekleştirirler.
  • Bu proje, Proof of Stake (PoS) sistemini kullanır. Kullanıcılar, blok doğrulayarak ATOM kripto para birimi ödülü kazanabilirler. Fakat en çok ATOM kripto para birimine sahip olan kullanıcıların, blok doğrulayıcı olarak seçilme olasılıkları daha fazladır.

ATOM coin nereden alınır?

ATOM coinin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, Huobi, KuCoin, Coinbase, OKEx ve Paribu.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

safari reklam engelleme - safari'de reklamlar nasıl engellenir - iphone reklam engelleme - iphone safari'de reklam engelleme

Safari’de Reklamlar Nasıl Engellenir? (iPhone Kullanıcılarına Özel)

front-coin-nedir

FRONT Coin Nedir? Frontier Projesinin Özellikleri Nelerdir?