in

Telefon Virüs Temizleme İşlemini Bilinmeyenlerle Basitçe Çözün!

virus temizleme

Telefon Virüs Temizleme İşlemini Bilinmeyenlerle Basitçe Çözün!

Bu içeriğimizde: Akıllı telefonlarınıza sızan virüslerden nasıl kurtulabileceğinize ve bu virüslere karşı hangi önlemleri almanız gerektiğine değindik.

Telefonunuza virüs nasıl bulaşır?

Virüslerin akıllı telefonunuza sızmasının birçok yolu vardır. En yaygın yöntemlerden biri de, korsan uygulamalardır. Kötü niyetli kişiler, bazı popüler uygulamaların kopyasını oluşturup bunları bir şekilde uygulama marketlerine yükleyebiliyorlar. Bu nedenle kullanıcılar, indirmek istedikleri uygulamanın kaynağına dikkat etmelidir. Bununla birlikte virüsler, indirdiğiniz çevrimiçi dosyalarla birlikte cihazınıza bulaşabilir. Bu nedenle dosyaları güvenilir sitelerden indirmeye özen gösterin.

Telefondan virüs temizleme

Telefonunuza bir virüs sızdığını düşünüyorsanız, öncelikle bir antivirüs programına başvurun. Bununla birlikte, kullanacağınız virüs programını özenle seçmeniz son derece önemlidir. Ücretsiz olduğu için indirilen pek çok antivirüs programı, cihazlara zararlı yazılımlar yüklemektedir. En iyi ücretsiz antivirüs programlarından bazılarına ise bu içeriğimizden Ücretsiz Virüs Temizleme Programları! En İşe Yarayanların Listesi! ulaşabilirsiniz.

Telefonunuza format atmak için bu adımları izleyin:

Antivirüs programıyla istediğiniz sonuca ulaşamadıysanız, telefonunuza format atarak çözüme ulaşabilirsiniz. Ancak hard reset, genellikle en son seçenektir ve telefonunuzdaki bütün verilerin silineceğini unutmayın. Format atmak için telefonunuz kapalıyken ses tuşu ile güç tuşuna aynı anda basın ve bir süre bekleyin. Ekranda wipe data/factory reset seçeneği belirecektir. Ses tuşlarından destek alarak bu seçeneğin üzerine gelin ve güç tuşuyla bu seçeneği seçin. Bu aşamayı geçtikten sonra menü üzerinden Reboot System Now seçeneğinin üzerine gelin ve güç tuşuna basarak onaylayın. Bundan sonra telefonunuz sıfırlanacaktır ve format işlemi bittikten sonra kendiliğinden açılacaktır.

Virüslerden nasıl korunursunuz?

Telefonunuzu kötü amaçlı yazılımlardan ve genel olarak bütün siber saldırı türlerinden korumak adına atabileceğiniz en önemli adım, bir güvenlik paketi oluşturmaktır. Telefonunuza ya da bilgisayarınıza bir virüs bulaştıktan sonra ya da herhangi bir siber saldırıya uğradıktan sonra; bir güvenlik paketi oluşturmanız, aldığınız zararları tamamen telafi etmez. Bu nedenle, saldırılara ve virüslere maruz kalmamak adına bir güvenlik paketi oluşturmanız son derece önemlidir. Cihazlarınızın fidye yazılımı ve çeşitli virüslere karşı olan güvenliğini artırmak için fidye yazılımı koruması ve antivirüs programı gibi önemli güvenlik araçlarından oluşan bir güvenlik paketi oluşturun.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Android virus temizleme

Android Virüs Temizleme Nasıl Yapılır?

best free antivirus

Ücretsiz Virüs Temizleme Programları! En İşe Yarayanların Listesi!