in

Ücretsiz Virüs Temizleme Programları! En İşe Yarayanların Listesi!

best free antivirus

Ücretsiz Virüs Temizleme Programları! En İşe Yarayanların Listesi!

Bu içeriğimizde: Cihazlarınızı kötü amaçlı yazılımlara karşı korumanız için 2022 yılının en iyi ücretsiz antivirüs programlarına yer verdik.

Ücretsiz Virüs Temizleme Programları:

Avast One Essential

Avast, uzun yıllardır kötü niyetli yazılımlara karşı en iyi ücretsiz koruma sağlayan programlardan biridir. Kötü niyetli URL engelleme ve Kimlik Avı korumasının yanı sıra; güvenlik açığı taraması ve güvenlik duvarı desteği vermektedir. Avast, Android, macOS ve iOS için koruma sunar. Ancak iOS için daha gelişmiş bir hizmet verir. Bununla birlikte, yapılan uygulamalı testlerde yüksek puanlar alan en iyi antivirüs programlarından biri olan Avast One Essential, kullanıcılara VPN desteği de sağlamaktadır. Ancak web sitesi derecelendirme özelliği bulunmamaktadır.

AVG

Ücretsiz güçlü antivirüs programlarından biri olan AVG, Avast ile benzer hizmetleri sunar. AVG, cihazınızda kötü amaçlı yazılımların olup olmadığını tarayan, bunları kaldıran ve olası kötü niyetli saldırılara karşı cihazınızı koruyan bir programdır. Bununla birlikte, gezindiğiniz web sitelerinin ne kadar güvenli olduğu hakkında sizi bilgilendirir. Böylece kötü amaçlı URL’leri engeller. Ayrıca Kimlik Avı dolandırıcılığına karşı da duyarlı olan AVG, kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Öte yandan; Chrome, Firefox ve Opera için sunduğu tarayıcı uzantısı sayesinde çevrimiçi alışverişlerinizi takip eder. Böylece herhangi bir alışveriş sitesinde incelediğiniz ürün, başka bir mağazada daha uygun fiyatta satılıyor ise onu bulup size sunar.

Avira

Avira, yapılan uygulamalı testlerden yüksek puanlar alan ücretsiz antivirüs programlarından biri olmuştur. Kötü amaçlı yazılım taraması, web sitesi derecelendirmesi, güvenlik açığı taraması ve Kimlik Avı Koruması gibi birçok gizlilik ve güvenlik aracını; kullanıcılara ücretsiz bir şekilde sunmaktadır. Bununla birlikte Avira, reklam engelleme, Sanal Özel Ağ (VPN), şifre yöneticisi desteği de sağlamaktadır. Öte yandan Chrome, Edge, Firefox ve Opera için bazı tarayıcı uzantıları sunmaktadır. Ayrıca tarayıcı güvenliği uzantısı sayesinde kötü niyetli yazılımlar barındıran URL’leri engeller.

Windows Bitdefender Antivirüs Free

Bitdefender Antivirus Free, uygulamalı testlerden yüksek puanlar alan en iyi antivirüs hizmetlerindendir. Bu antivirüs programı, cihazlarınızı kötü amaçlı yazılımlara karşı tarar. Bununla birlikte, kötü amaçlı URL engelleme ve Kimlik Avı Koruması da sunmaktadır. Ancak fidye yazılımlarına karşı özel bir koruma sağlamaz ve web sitesi derecelendirme özelliği mevcut değildir.

Ayrıca bu ücretsiz antivirüs programlarının yanı sıra; Adaware Antivirüs, Microsoft Defender Antivirüs, Sophos Home Free, Kaspersky Security Free programları da en iyi ücretsiz virüs temizleme programları arasında yer alırlar.

İlgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

virus temizleme

Telefon Virüs Temizleme İşlemini Bilinmeyenlerle Basitçe Çözün!

safari reklam engelleme - safari'de reklamlar nasıl engellenir - iphone reklam engelleme - iphone safari'de reklam engelleme

Safari’de Reklamlar Nasıl Engellenir? (iPhone Kullanıcılarına Özel)