in

En İyi Güvenlik Yazılımları!

CyberSecurity

En İyi Güvenlik Yazılımları!

Bu içeriğimizde, bilgisayarınızı ve akıllı telefonunuzu kötü niyetli yazılımlardan koruyabileceğiniz en iyi güvenlik yazılımlarına yer verdik.

En İyi Güvenlik Yazılımları

Uygulamaları testlerden yüksek puanlar alan ve 2022’nin en iyi güvenlik yazılımları arasına giren 5 program:

1) Norton 360 Deluxe

En iyi güvenlik yazılımlarından biri olan Norton 360 Deluxe, cihazlarınız için güçlü bir VPN (Sanal Özel Ağ) ile parola yönetimi hizmeti sunar. Cihazlarınızı kötü niyetli yazılımlardan koruma sözü veren Norton; kullanıcıları sahte ve tehlikeli web sitelerine karşı korumaktadır. Bu güvenlik programı aynı zamanda çevrimiçi depolama hizmeti de verir. Ancak iOS cihazlarına sınırlı güvenlik sağlaması ve MacOS’larda ebeveyn denetiminin kullanılamıyor olması gibi bazı eksik yönleri de mevcuttur.

2) Bitdefender Total Security

Bitdefender Total Security, gelişmiş fidye yazılımı ve bankacılık koruması sağlayan sınırlı sayıda güvenlik programlarından biridir. Bununla birlikte Bitdefender; Windows, Android ve iOS cihazları için koruma sağlar. Ayrıca VPN ve Aktif Takip Etme gibi hizmetler de sunmaktadır. Öte yandan, güvenlik duvarı koruması ve ebeveyn kontrolü gibi çeşitli güvenlik hizmetleri de mevcuttur. Ancak sınırsız VPN hizmeti için ayrı abonelik gerekir ve iOS için ebeveyn kontrolü sınırlıdır.

3) Trend Micro Maximum Security

Trend Micro, cihazlarınız için en iyi güvenlik yazılımlarından biridir. Kimlik avı saldırılarından koruma ve kötü niyetli URL engelleme gibi çeşitli güvenlik hizmetleri sunar. Bununla birlikte, Android cihazlarınız için kapsamlı bir güvenlik hizmeti veren Trend Micro, iOS cihazları için de zengin güvenlik özellikleri sunmaktadır.

4) McAfee Total Protection

En iyi güvenlik programlarından biri olan McAfee, cihazlarınız için yüksek güvenlik ve parola yönetimi sunar. Bununla birlikte, cihazlarınızda yer alan gereksiz dosyaları temizleme özelliğine de sahiptir. Ayrıca, cihazınızın pil ömrünü artırmak ve veri sınırına yaklaştığınız zaman uyarmak gibi avantajları bulunur. Windows, android, macOS ve iOS cihazları için koruma sağlayan McAfee; güçlü bir güvenlik duvarına sahiptir. Ancak bu güvenlik programının eksi yönleri ise Windows ve macOS’larda yavaş çalışması ve daha az özellik sunmasıdır.

5) Avast One Essential

Avast One Essential, uzun yıllardır kötü niyetli yazılımlara karşı en iyi koruma sağlayan programlardan biridir. Kötü niyetli URL engelleme ve Kimlik Avı korumasının yanı sıra; güvenlik açığı taraması ve güvenlik duvarı desteği vermektedir. Avast, Android, macOS ve iOS için koruma sunar. Ancak iOS için daha gelişmiş bir hizmet verir. Bununla birlikte, Avast One Essential, kullanıcılara VPN desteği de sağlamaktadır. Ancak web sitesi derecelendirme özelliği bulunmamaktadır.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

apple

iPhone veya iPad’inizde Nasıl Yer Açarsınız?

To Do List

En İyi Yapılacaklar Listesi Uygulamaları!