in

2022’nin En İyi Antivirüsleri!

2022nin en iyi antivirus programlari

2022’nin En İyi Antivirüsleri!

Gün geçtikçe artan siber saldırılar, kullanıcıların antivirüs programlarına daha fazla ihtiyaç duymasına sebep oluyor. Fidye yazılımı gibi birçok siber saldırı türünden korunmak isteyen kullanıcılar, en iyi virüs programlarının hangisi olduğunu merak ediyor. Biz de bu içeriğimizde: Antivirüs programlarının incelendiği bağımsız test laboratuvarlarında en yüksek puanı alan 5 antivirüs programına yer verdik.

2022’nin En İyi Antivirüsleri:

1) Bitdefender Total Security

Bitfender Total Security, gelişmiş fidye yazılımı ve bankacılık koruması sağlayan sınırlı sayıda virüs programlarından biridir. Bununla birlikte ödüllü bir antivirüs programı olan Bitfender; Windows, Android ve iOS cihazları için koruma sağlamaktadır. Ayrıca VPN ve Aktif Takip Etme gibi hizmetler de sunmaktadır. Ancak bu antivirüs uygulamasının eksileri de vardır; Bazı tarayıcılarda HTTPS’yi desteklemez, tam VPN erişimi için ayrı bir abonelik ister ve iOS cihazlarına desteği sınırlıdır.

2) Norton 360 Deluxe

En iyi antivirüs programlarından biri olan Norton 360 Deluxe, cihazlarınız için güçlü bir VPN (Sanal Özel Ağ) ile parola yönetimi hizmeti sunar. Sınırsız VPN hizmeti sunan ve cihazları bütün virüslerden koruma sözü veren Norton; kullanıcıları sahte ve riskli web sitelerine karşı korumaktadır. Ayrıca bu antivirüs programı aynı zamanda çevrimiçi depolama hizmeti de sunuyor. Ancak bu antivirüs programının iOS cihazlarına sınırlı güvenlik sağlaması ve MacOS’larda ebeveyn denetiminin kullanılamıyor olması gibi eksik yönleri vardır.

3) McAfee Antivirüs Plus

Cihazlarınız için uygun antivirüs programlarından biri olan McAfee; cihazınızda yer alan gereksiz dosyaları temizleme özelliğine de sahiptir. Bununla birlikte cihazınızın pil ömrünü artırmak ve veri sınırına yaklaştığınız zaman uyarmak gibi avantajları bulunur. Windows, android, macOS ve iOS cihazları için koruma sağlayan McAfee; güçlü bir güvenlik duvarına sahiptir. Ancak bu antivirüs programının eksi yönleri: Windows ve macOS’larda yavaş çalışması ve daha az özellik sunmasıdır.

4) Malwarebytes Premium

Malwarebytes, antivirüs programlarının incelendiği bağımsız test laboratuvarlarında en yüksek puanı alan antivirüs programlarından biridir. Cihazlarınızdaki uygulamalar için kötü niyetli yazılımlara karşı tam koruma sağlayan bu program; oldukça hızlı bir tarama gücüne sahiptir. Bununla birlikte kimlik avı dolandırıcılıklarına ve sahte URL’lere karşı da oldukça duyarlıdır.

5) Webroot SecureAnywhere Antivirus

Webroot SecureAnywhere Antivirus, cihazlarınızı yüksek bir hızda tarayan ve bunun için sistem kaynağınızı çok az kullanan bir antivirüs programıdır. Ayrıca bu virüs programı; fidye yazılımı gibi kötü niyetli birçok saldırı türüne karşı da koruma sağlamaktadır ve bazı saldırı etkinliklerini geri alabilme özelliğine sahiptir.

İlgili:

5/5 - (3 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Film onerisi

Farklı Türlerde 5 Film Önerisi!

en iyi VR oyunlari

2022’nin En İyi VR Oyunları!