in

Farklı Türlerde 5 Film Önerisi!

Film onerisi

Farklı Türlerde 5 Film Önerisi!

Bu içeriğimizde: Fantastik, bilim kurgu, macera, animasyon ve uzay türünde olmak üzere beş film önerisine yer verdik.

İşte farklı türlerde 5 film önerisi:

1) Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları

“Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore” filmi, Fantastic Beasts film serisinin üçüncü filmi olarak 15 Nisan’da gösterime girdi. Bu film, Harry Potter efsanesi başlamadan önce gerçekleşen birtakım olayları konu alıyor. Ayrıca filmin yönetmen koltuğunda David Yates otururken; senaryosunu ise yine Harry Potter serisinden aşina olduğumuz J. K. Rowling ile Steve Kloves yazmıştır. Bununla birlikte, geçtiğimiz günlerde vizyona giren film, seyircilerden olumlu yorumlar aldı. Filmde özellikle Harry Potter serisini anımsatan sahneleri memnuniyetle karşılayan seyirciler; aynı zamanda önemli bir değişiklikle filmin oyuncu kadrosunda yerini alan Mads Mikkelsen’ın oyunculuğunu çok beğendi.

Hatırlatma: Dumbledore’un Sırları devam filminin kadrosunda beklenmeyen bir değişiklik olmuştu. Serinin 2018 yılında vizyona giren “Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald” isimli ikinci filminde; Grindelwald karakterini canlandıran Johnny Depp, projeden ayrılmıştı. Bu oyuncunun yerine ise aynı karakteri canlandırmak üzere Mads Mikkelsen geldi.

2) Pirates of Silicon Valley – Silikon Vadisinin Korsanları

Pirates of Silicon Valley filmi, Apple ve Microsoft’un geliştiricileri olan Steve Jobs ile Bill Gates’in yaşamlarından kesitler sunar. 1999 yılında yayınlanmış olan Silikon Vadisi’nin Korsanları filmi, iki genç adamın yollarının kesişmesine yer vermektedir. Ancak bu kesişmeyle birlikte dünyaca ünlü iki şirketin; Apple ve Microsoft’un kuruluş serüveni anlatılmaktadır. Yaratıcılık, azim ve girişimcilik adına başarılı filmlerden biri olmuştur.

3) Spirited Away – Ruhların Kaçışı

Animasyon filmleri arasında 8.6 ile en yüksek IMDb puanına sahip olan Ruhların Kaçışı, 2001 yılında vizyona girmiştir. İzleyiciler tarafından oldukça beğenilen filmin yönetmeni ise ünlü isim Hayao Miyazaki’dir. Ayrıca Miyazaki, aynı zamanda filmin yazarıdır. Uzun Metrajlı En İyi Animasyon Filmi Oscar ödülünü alan bu film, küçük bir kız çocuğu olan Chihiro’nun ailesiyle birlikte bir kasabaya taşınması sonrasında büyülü bir yapıyla karşılaşmasını ve meydana gelen olayları konu almaktadır.

4) Sonic the Hedgehog 2

Hem yetişkinlerin hem de çocukların sevdiği bir yapım olan Kirpi Sonic’in devam filmi Sonic the Hedgehog 2; 8 Nisan itibariyle vizyona girdi. Seyircilerden olumlu yorumlar alan ve tavsiye edilen bu film; Sonic ile Dr. Robotnik arasındaki mücadeleyi ve genel olarak Sonic’in maceralarını konu almaktadır.

5) Life

Yönetmen koltuğunda Daniel Espinosa’nın oturduğu ve senaryosu Rhett Reese ile Paul Wernick tarafından yazılan Life filmi, en beğenilen uzay filmlerinden biridir. Filmin konusu: Bir uzay istasyonunda görevli olan altı kişinin Mars’ta yaşamın var olduğuna dair buldukları ip uçları yeni bir çığır açar. Ancak araştırmalar devam ettikçe ekibi yeni maceralar beklemektedir.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sabah aliskanliklari

Güne Daha Verimli Başlayacağınız 5 Alışkanlık!

2022nin en iyi antivirus programlari

2022’nin En İyi Antivirüsleri!