in ,

HBO Max ve Discovery+ Tek Platformda Birleşiyor!

warnermedia discovery

HBO Max ve Discovery+ tek platformda birleşiyor!

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte yeni dijital yayın platformlarının sayısı da artış kaydediyor. Netflix, Amazon Prime, Disney Plus gibi ünlü dijital yayın platformlarının yanı sıra; HBU Max ve Discovery Plus gibi önemli bir kullanıcı kitlesine sahip yayın platformları da varlıklarını sürdürüyor. Ancak yapılan açıklamalara göre HBU Max ve Discovery Plus platformları yakın bir zamanda tek platform üzerinde bir araya gelecek.

HBO Max ve Discovery+ tek platformda birleşiyor!

WarnerMedia ve Discovery şirketlerinin yan kuruluşları; HBO Max ve Discovery Plus yayın platformları, çok yakında bir araya geliyor. Geçtiğimiz yıl bu birleşmenin yapılmasına dâir bir fikir birliğine varan iki dev isim, 2022 yılı içerisinde tek bir platform olarak hizmet vereceklerini duyurdu. Bu iki dev şirketin amacı ise: Farklı içerikler sunan iki yayın platformunun bir araya gelerek; kullanıcılara tek bir platform üzerinden zengin içerikler sunmak. Bununla birlikte, söz konusu iş birliği sonucunda daha özgün içerikler oluşturmak ve daha başarılı yapımlara imza atmak da hedefler arasında. Bu sayede izleyicilerin de beğenisini kazanarak üye sayısını artırmayı hedefleyen bu iki marka; “Warner Bros.Discovery” isimli yeni platform için hazırlıkların sürdüğünü ifade etti.

Warner Bros.Discovery platformu ne zaman hizmet verecek?

Geçen yıldan bu yana hazırlıkları devam eden bu yeni birleşik platformun ne zaman hizmet vereceği merak ediliyor. Ancak Warner Bros. Discovery’de finans direktörü olarak görev alacak olan Gunnar Wiedenfels, bu soruya “Umarım yıllar içinde değil, birkaç ay içinde gelecek” cevabını vererek platformun bu yıl içinde hizmet vereceğine işaret etti. Bununla birlikte Wiedenfels; platformun üyelik ücretinin ne kadar olacağı hakkında herhangi bir bilgilendirmede bulunmadı.

Netflix’e rakip olabilir mi?

Öncelikle iki dev yayın şirketinin bir araya gelerek yeni ve zengin içerikli bir platform oluşturması, dijital yayıncılık adına dikkate değer bir gelişme. HBO Max platformu güncel olarak 73 milyonu aşkın üyeye hizmet verirken; Discovery platformunun da 22 milyonu aşkın üyesi bulunmaktadır. Bir araya gelecek olan bu platformların hâlihazırda 100 milyon civarında abonesi olacak. Bununla birlikte bu birleşmenin ardından üye sayısının artması bekleniyor. Ancak Warner Bros.Discovery platformunun; 200 milyonu aşkın üyeye hizmet veren ve alanın öncü markalarından biri olan Netflix platformu karşısında nasıl bir konuma geleceğini tahmin etmek için henüz erken bir aşamadayız.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

akilli saatler

En İyi 5 Akıllı Saat Önerisi

Stellarium mobile nedir

Stellarium Mobile Nedir? Gökyüzünü Keşfedin!