in ,

Disney Plus Türkiye’ye Geliyor!

Disney Plus Turkiyeye Geliyor

Disney Plus Türkiye’ye Geliyor!

Disney Plus Türkiye’ye ne zaman geliyor? Üyelik ücreti ne kadar olacak? Sorularının cevaplarına ve konuyla ilgili diğer detaylara bu içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Disney Plus Türkiye’ye Geliyor

Netflix ve Amazon Prime dijital yayın platformlarından sonra Disney Plus da Türkiye’ye geliyor. Uzun bir süredir Türkiye’ye gelmesi heyecanla beklenen dijital yayın platformu Disney Plus; yakında Türkiye’ye geleceğini duyurdu. Disney Plus, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından 10 yıl süreyle yayın yapabilme hakkı lisansı aldı. Marvel, Pixar, Star Wars ve National Geographic gibi pek çok başarılı yapımı bünyesinde barındıran ve bunun yanı sıra bazı yerli içeriklere de yer verecek olan Disney Plus, 14 Haziran’da Türkiye pazarına giriş yapacağını belirtti.

Disney Plus Türkiye üyelik ücreti ne kadar olacak?

Uzun süren bir bekleyişin ardından Türkiye’ye geleceği tarih kesinleşen Disney Plus, üyelik için aylık ve yıllık ücretlerin ne kadar olacağını da duyurdu. Dizi, film, belgesel gibi birçok alanda pek çok başarılı yapıma yer veren Disney Plus, Türkiye için aylık üyelik ücretini 34.99 TL olarak belirledi. Bununla birlikte yıllık üyelik ücreti ise 349,90 TL olacak.

42 ülke ve 11 yeni bölgede hizmet vermeye hazırlanıyor

The Walt Disney Company tarafından geliştirilen bir dijital yayın platformu olan Disney+, Türkiye ile birlikte yeni ülkelere ve bölgelere de hizmet vermeye hazırlanıyor. Yapılan bilgilendirmeye göre Disney Plus, 42 ülkede ve 11 yeni bölgede hizmet vermeye başlayacak. Öte yandan izleyiciler, Disney Plus’ta yüksek kaliteli görüntü özelliği sunan IMAX teknolojisinden faydalanabilecek.

Disney Plus içerikleri aynı anda kaç ekrandan izlenebilecek?

Disney Plus, üyelerine bazı önemli avantajlar sunuyor. Bir üyeliği olan kullanıcılar, aynı esnada 4 farklı ekrandan içeriklere ulaşma imkânına sahip olacak. Bunun yanı sıra üyeler, akıllı telefon veya tablet fark etmeksizin 10 farklı cihazdan sınırsız içerik indirme fırsatına sahip olacak. Böylece kullanıcılar, internete bağlı olmasalar bile indirdikleri içerikleri sorunsuz bir şekilde izleyecek. Öte yandan Disney Plus, kullanıcılara tek hesap üzerinde 7 profil oluşturma imkânı da tanıyacak. Bu sayede ortak kullanımda olan bir hesapta her kişi kendi profiline sahip olacak. Bununla birlikte Disney Plus, çocuk profili üzerinden çocuklara özel içerikler de sunmaktadır.

İlgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kadena nedir

KDA Coin Nedir? Kadena Projesinin Özellikleri Nelerdir?

Netflix nisan ayi icerikleri

Nisan Ayında Netflix’te Yayımlanacak Yeni İçerikler!