in , ,

Teleparty (Netflix Party) Nedir? Nasıl Kullanılır?

Teleparty (Netflix Party) nedir? Netflix Party nasıl kullanılır? sorularının cevaplarına ve daha fazlasına bu içeriğimizde yer verdik. Kullanıcılara, uzaktaki arkadaşları ve aileleriyle eş zamanlı içerikler izlemeyi sağlayan bu eklentinin detaylarına alt başlıklar hâlinde ulaşabilirsiniz.

Teleparty (Netflix Party) nedir?

Teleparty ancak eski adıyla Netflix Party, kullanıcılara Netflix üzerinden eş zamanlı dizi/film izleme ve sohbet edebilme imkânı sunan bir eklentidir. Sosyal mesafenin önem kazandığı koronavirüs salgını döneminde bir araya gelip dizi/film izleyemeyen arkadaşlar için de güzel bir seçenek oluşturuyor. Özetlemek gerekirse, Netflix Party dijital sosyalleşme fırsatı tanıyan ilgi çekici alternatif bir hizmettir.

Teleparty özellikleri nelerdir?

  • Teleparty sayesinde isteyen kullanıcılar, ülkenin iki farklı ucunda dahi olsalar birlikte aynı anda dizi/film/belgesel izleyebilirler.
  • Kullanıcılara yayın sırasında sohbet edebilme, dileyen kişiye yayını durdurma – devam ettirme gibi seçenekler sunar.
  • Kullanıcılara farklı ikonlar verir ve rumuz değiştirebilme gibi özellikler mevcuttur.
  • Ancak kullanıcıların bu özellikleri kullanabilmesi için farklı netflix hesaplarına sahip olması gerekmektedir.

Teleparty nasıl kullanılır?

1) Chrome web mağazasına girin ve uzantıyı yükleyin.

2) Netflix hesabınıza giriş yapıp bir dizi/film başlatın.

3) Adres çubuğunda yer alan TP (Teleparty) ikonu griden kırmızıya dönerek aktifleşecektir. Bu ikona tıklayın.

4) Karşınıza “Create a Netflix Party” yazılı ufak bir pencere çıkacaktır. “Only I have control” yazılı kutucuğu işaretlediğiniz takdirde; videoyu duraklatma ve devam ettirme seçeneklerini yalnızca siz kullanabileceksiniz. Fakat bu kutuyu işaretlemezseniz, arkadaşlarınız da yayını durdurup devam ettirme yetkisine sahip olacaktır. Bu seçeneğin ardından “Start the party” butonuna tıklayın.

5) Karşınıza içinde bir bağlantı bulunan ufak bir pencere daha açılacaktır. Bu penceredeki “Copy URL” butonuna tıklayıp bağlantıyı arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Bu bağlantının altında yer alan “Show chat” kutucuğunu işaretlerseniz, film izlerken aynı zamanda arkadaşınızla mesajlaşabileceğiniz bir sohbet köşesi aktifleşecektir. Fakat bu bağlantıya dilediğinizde tekrar ulaşmak için; Teleparty uzantısının ikonuna (TP) tıklamanız gerekir.

6) Son olarak Teleparty tarafından otomatik olarak bazı ikonlar verilecektir. İkonları değiştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra rumuzunuzu değiştirme seçeneğiniz de mevcut.

Netflix Party ile başlatılan bir yayına davetliyseniz bu adımları takip edin:

Netflix hesabınız açıkken:

1) Size gönderilen bağlantıya tıklayın.

2) Teleparty (TP) ikonuna tıklayıp aktifleştirin.

Netflix Party ücretli mi?

Teleparty eklentisi ücretsizdir, Netflix üyeliği olan kullanıcıların bu uzantıyı eklemesi yeterli olacaktır. Ancak her kullanıcının kesinlikle ayrı bir netflix hesabı olmak zorundadır.

İlgili: Netflix’te İzlenecek En İyi 8 Araştırma ve Bilim Belgeseli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ceek Coin Nedir? Ceek Coin Nasıl Alınır?

ısınan-laptop-bilgisayar-nasil-sogutulur

Isınan Laptop Nasıl Soğutulur? Basit 5 İpucu ile Küçük Bir Rehber!