in

Disney Plus Hata Kodu 41 Nasıl Düzeltilir?

Disney-Plus
Disney-Plus

Disney Plus Hata Kodu 41 Nasıl Düzeltilir?

Uzun bir süredir Türkiye’de de aktif bir şekilde hizmet sunmaya başlayan Disney Plus kullananan kişilerin sorduğu bir soru var. Disney Plus Hata Kodu 41 nasıl düzeltilir? Bugün bu içeriğimizde Disney Plus Hata Kodu 41 nasıl düzeltilir sorusunu cevaplayacağız.

Disney Plus Hata Kodu 41 Nasıl Düzeltilir?

Bu hata kodu [Disney+ Hata kodu 41] bir hak yönetim kodu olarak biliniyor. Yani Disney Plus sunucularında bulunmadığını belirten bir hata kodu. Bu hata kodunu düzeltmeyi istiyorsanız olası bağlantı sorunlarını çözmeniz veya Disney’in sorunu çözmesini beklemeniz gerekiyor.

Bu hata kodunu genellikle abone olmayan kişiler görürken tabii ki farklı nedenleri de var. Bunlardan birisi Disney plus sunucularında bulunmadığını belirten bir hak yönetim koduyken diğeri ise olası bağlantı sorunlarından kaynaklanan bir hata kodu olmasıdır. Eğer eski bir bağlantı kullanıyorsanız bu da Disney Plus Hata Kodu 41 ile karşılaşmanıza neden olabilir.

Disney Plus Hata Kodu 41 Neye benziyor?

Eğer Disney+ kullanıcısıysanız ve Disney Plus Hata Kodu 41 ile karşılaştıysanız muhtemelen aşağıdaki gibi bir mesaj ile karşılaşmışsınız demektir:

‘’Üzgünüz, ancak istediğiniz videoyu oynatamıyoruz. Lütfen tekrar deneyin. Sorun devam ederse Disney+ Yardım Merkezi’ni ziyaret edin. (Hata Kodu 41)’’

 Disney Plus Hata Kodu 41’in Sebebi Nedir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Disney Plus Hata Kodu 41 hak yönetim kodu. Bir abone eğer Disney sunucularında bulunmayan veya bağlantısı değiştirilen bir link ile içeriğe erişmek istediğinde bu hata kodunu alır. Bunun nedeni lisans hakları ile alakalı.

Disney Plus veya benzeri platformlar her içeriği dilediği gibi yayınlayamıyor. Bunun nedeni lisans hakları. Örneğin ABD’deki mevcut içeriklerin birçoğunu ne yazık ki Türkiye’de izlememizin imkanı yok. Sadece Türkiye için lisanslanan içerikler var. Bu da mevcut Disney Plus içeriklerinin çok az bir kısmı demek. Bu tabii ki sadece Disney Plus ile alakalı bir konu değil. Netflix ya da Amazon Prime gibi platformlarda da bu tür konularla karşılaşmamız mümkün.

HBO Max Netflix Disney and Amazon

Disney Plus hata kodu 41, bir hak yönetimi kodudur. Bu, abonenin Disney sunucularında bulunmayan veya Disney’in artık akış haklarına sahip olmadığı içeriği görüntülemeye çalıştığında görünmesi mümkün şekilde tasarlandığı anlamına gelir. Lisans hakları, bir şovun veya filmin hizmetten kalıcı veya geçici olarak kaldırılmasına neden olursa, 41 numaralı hata kodu görünür.

Hata Kodu 41; sunucu aşırı yüklenmesinden, bağlantı sorunlarından ve ayrıca Disney Plus sunucularıyla ilgili sorunlardan kaynaklanması mümkün. Eğer bu hata kodu ile karşılaşırsanız ilk yapmanız gereken internet bağlantınızı kontrol etmek olmalı.

Disney Plus Hata Kodu 41 Nasıl Düzeltilir?

Hata Kodu 41 ile karşılaşıyorsanız, hatayı gidermek ve Disney+ içeriklerinizi izlemeye geri dönmek için bu sorun giderme adımlarını uygulamayı deneyin:

  • İzlemeyi istediğiniz içeriği tekrardan oynatmayı deneyin. Ancak oynatmadan önce bağlantınızı kontrol etmeyi unutmayın.
  • Aboneliğinizin aktif olup olmadığını kontrol edin. Hatta bunun için Disney Plus için ödeme yapıp yapmadığınızı kontrol edin.
  • Farklı bir video oynatma seçeneğini deneyin.
  • Eğer farklı platformlarda üyeliğiniz varsa o platforma girin ve başka içerikleri izlemeyi deneyin.
  • Telefon ya da bilgisayar gibi farklı ikinci bir cihazdan izlemeyi deneyin.
  • Modeminizi yeniden başlatın.
  • Tarayıcınızın geçmişini temizleyerek cihazınızı yeniden başlatın.
  • Disney Plus uygulamasını kullanıyorsanız uygulamanızı silin ve yeniden yükleyerek giriş yapın.
  • Bu yolları deneyerek bir çözüme ulaşamadıysanız Disney Plus müşteri desteğine ulaşın.
  • Disney Plus, mevcut hızınızın üstünde bir hıza ihtiyaç duyduğunu söylememiz mümkün. Disney Plus’ın Yüksek Çözünürlüklü içerik : 5.0+ Mbps, 4K UHD içeriği : 25.0+ Mbps ihtiyaç duyduğunu unutmayın.

İlgili: Disney Plus Kullanıcı Deneyimini İyileştiren İpuçları!

5/5 - (2 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kripto para madenciliği kötü amaçlı yazılım - kripto para madenciliği nedir - monero - bitcoin - siber güvenlik

Copy Trade Nedir? Copy Trading Size Neler Sunabilir?

spotify yeni ozellikler

Spotify’a Gelen Yeni Özellikler!