in

Netflix’ten Sonra Disney+ da Reklamlı Abonelik Vermeye Hazırlanıyor!

Disney

Netflix’ten Sonra Disney+ da Reklamlı Abonelik Vermeye Hazırlanıyor!

Geçtiğimiz aylarda 10 yıl süreyle yayın yapabilme lisansı alarak Türkiye’de hizmet vermeye başlayan ve kısa süre içerisinde büyük bir ilgi gören Disney+, kullanıcılara yeni hizmetler sunacağını duyurdu. Dijital yayın platformu, üyelik ücretlerini artırmayı düşünürken; aynı zamanda reklam tabanlı abonelik hizmeti vermeye hazırlanıyor.

Netflix’ten Sonra Disney+ da Reklamlı Abonelik Vermeye Hazırlanıyor!

Zengin bir içerik kütüphânesine sahip dijital yayın platformlarından biri olan Disney+, Marvel, Pixar, Star Wars ve National Geographic gibi pek çok başarılı yapımı bünyesinde barındırıyor. Haziran ayında Türkiye pazarına giriş yaptıktan sonra yoğun ilgi gördü ve üye sayısı iki ay gibi kısa bir süre içerisinde ciddi bir artış kaydetti. Bununla birlikte, yerli içeriklere de yer veren ve yeni projeler geliştiren bu dijital yayın platformu, çevrimdışı içerik indirme, 4K akış ve kişiselleştirilmiş öneri gibi birçok hizmet sunuyor. Reklam destekli abonelik planı ile bu hizmetlere bir yenisini daha ekleyecek.

Öte yandan, popüler dijital yayın platformu Netflix de geçen haftalarda reklamlı üyelik planı sunacağını duyurmuştu. Netflix, üyelik ücretlerine zam yapması ve Disney Plus’ın Türkiye’de yoğun ilgiliyle karşılaşması sonucunda ciddi bir üye kaybı yaşamıştı. Bunun üstesinden gelmek isteyen platform, reklamlı abonelik planı için küresel reklam teknolojisi ve satış ortağı olarak Microsoft ile anlaşmıştı.

Reklam destekli üyelik hizmeti ne zaman gelecek?

Üyelik ücretlerine zam yapacak olan dijital yayın platformu, reklam destekli üyelik hizmetini aralık ayı itibariyle kullanıcılara sunmayı planlıyor.

Disney Plus’un Güncel Abonelik Ücreti

Disney+, aylık ve yıllık olmak üzere iki farklı üyelik planı sunuyor. Bununla birlikte, aylık üyelik ücreti 34,99 TL iken, yıllık üyelik ücreti ise 349,99 TL’dir. Ayrıca yıllık üyelikte kullanıcılara indirim yapılıyor. Kullanıcılar, 12 ay izlemeye sadece 10 aylık bir ücret ödemesi yaparlar. Ancak platform, bir süre sonra bu ücretlere zam yapacak.

Disney Plus’a nasıl üye olunur?

  • Abonelik için e-posta adresinizi girin.
  • Disney+ Üyelik Sözleşmesini okuyup onaylayın.
  • Ardından hesabınıza giriş yapacağınız şifrenizi oluşturun.
  • Son olarak, üyeliğinizin tamamlanması için gerekli ödeme bilgilerini girin.

Bununla birlikte, iOS ve Android üzerinden platforma ait uygulamayı indirerek üye olma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Internet Service Provider

İnternet Servis Sağlayıcısı Nedir? Altyapı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

messenger whatsapp

WhatsApp’ta Yazı Stilleri Nasıl Değiştirilir?