in

Spotify’a Gelen Yeni Özellikler!

spotify yeni ozellikler

Spotify’a Gelen Yeni Özellikler!

Popüler müzik ve podcast uygulaması Spotify, son zamanlarda art arda yeni özellikler duyurdu. Bu içeriğimizde, söz konusu yeni özelliklerin neler olduğuna kısaca değindik.

Spotify’a Gelen Yeni Özellikler:

Kullanıcılar, çalma listelerine sesli tepki verecek

Spotify, kullanıcıların çalma listelerine sesli tepki vermesine imkân tanıyan yeni bir özellik duyurdu. Kullanıcılar, hem kendi oluşturdukları çalma listelerine hem de diğer kullanıcıların oluşturduğu çalma listelerine sesli yorum bırakabilecekler. Bununla birlikte, çalma listelerine vereceğiniz tepkiler, podcast olarak kaydedilecektir. Ayrıca bu podcastler, sadece çalma listesine tepki verdiğiniz kullanıcı tarafından değil; büyük ihtimalle kendi takipçileriniz tarafından da dinlenebilecek. Özellik henüz test aşmasında olsa da yakın bir zamanda kullanıma sunulması bekleniyor.

Yeni premium abonelikler 3 ay ücretsiz olacak

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan popüler müzik ve podcast uygulaması Spotify’ın yakın zamanda duyurduğu bir diğer hizmet ise aboneliklerin 3 ay ücretsiz olması. Ancak 3 ay ücretsiz abonelikten yararlanmak isteyen bireysel kullanıcılar, daha önce premium üyesi olmadıysa kampanyadan faydalanabilecek. Ayrıca, yalnızca Premium abonelikleri 3 ay ücretsiz olacak. Bununla birlikte, Duo ve Aile paketlerine üye olan kullanıcılar da 1 ay ücretsiz hizmet alabilirler. Ücretsiz abonelik sonrasında kullanıcılar, üyeliğe devam etmek isterlerse Spotify’ın 2022 yılı fiyatları üzerinden üyeliklerini devam ettirebilirler. Öte yandan kampanya, 11 Eylül 2022’ye kadar geçerli olacak.

Spotify’dan müzik zevkinize göre tatil yerleri önerisi

Kullanıcılar, platforma son gelen özellikle birlikte, dinledikleri müziklere göre tatil önerileri almaya başladı. Ayrıca Listen and Book özelliği, havayolu şirketi easyJet ortaklığıyla geliştirildi. Bu nedenle söz konusu özelliğe erişmek için öncelikle easyJet’in internet sitesine giriş yapmanız gerekir. Spotify hesabınızla easyJet’in oluşturduğu sayfaya giriş yaptıktan sonra tatil önerileri almaya başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, seyahat önerileri almak için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • easyJet ile Spotify tarafından oluşturulan sayfaya gidin
  • Daha sonra bu sayfadan Spotify hesabınıza giriş yapın.
  • Son olarak, size özel seyahat önerilerine ulaşabilirsiniz.

Spotify ve easyJet, tatil önerileri haricinde müzik zevkinize uygun şarkıların yer aldığı çalma listeleri de oluşturuyor. Ayrıca bu çalma listelerine, tatil önerilerinden sonra açılan sayfadan erişebilirsiniz. Beğendiğiniz çalma listelerini Spotify kütüphânenize ekleme imkânınız da mevcut.

İlgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Disney-Plus

Disney Plus Hata Kodu 41 Nasıl Düzeltilir?

bybit-grid-botu

Kripto Alım-Satım İşlemleri Bybit Grid Bot’lar ile Kolaylaşıyor!