in ,

KDA Coin Nedir? Kadena Projesinin Özellikleri Nelerdir?

kadena nedir

KDA coin nedir? Kadena projesinin özellikleri nelerdir?

Bu içeriğimizde: KDA nereden alınır? Kadena projesinin özellikleri nelerdir? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

KDA coin nedir?

Kadena, Pact isimli yeni bir akıllı kontrat diliyle merkeziyetsiz finans uygulamalarının geliştirilmesini sağlayan blockchain temelli bir protokoldür. KDA ise bu projeye ait kripto para birimidir.

Kadena projesinin özellikleri nelerdir?

  • Bu proje, ölçeklenebilir merkeziyetsiz finans projelerinin geliştirilmesine destek vermektedir. Ancak Kadena, rollups ve plasma gibi pek çok ikinci katman ölçeklenme çözümlerine gerek kalmadan ana katmanın ölçeklenebilirliği üzerine geliştirilmiş bir projedir.
  • Girişimciler/geliştiriciler, Kadena protokolü aracılığıyla hızlı ve güvenli merkeziyetsiz uygulamalar geliştirebilirler. Bununla birlikte Kadena ağı, sadece geliştiricilerin değil; isteyen diğer kullanıcıların da proje geliştirme deneyimine ulaşmasına destek vermektedir. Bu sayede isteyen her kullanıcı, kendi projesini Kadena ağı üzerinde geliştirebilmektedir.
  • Kadena projesi, Bitcoin gibi güvenli bir ağ sunmak adına; Chainweb Proof of Work (PoW) fikir birliği sistemini kullanmaktadır. Chainweb, Bitcoin ağının güvenilirliğini ve ölçeklenebilirliğini desteklemek için çalışan bir emek ispatı mekanizmasıdır.
  • Kullanıcılar, Kadena aracılığıyla bütün işlemleri çok hızlı bir şekilde ve düşük işlem ücretli olarak gerçekleştirme imkânına sahiptir.

Pact ve Kadena

Pact, Kadena ağının en önemli unsurlarından biri olan yerel akıllı kontrat dilidir. Kadena, Pact akıllı sözleşme dilinin; Ethereum Sanal Makinesinin (EVM) çalıştığı Solidity programlama dilinden daha verimli bir akıllı kontrat dili olduğunu iddia eder. Pact, geliştirilen projelerin resmi doğrulamasını da sağlamaktadır. Ayrıca bu akıllı sözleşmeler, sert çatallanma olmadan da yükseltilebilmektedir. Pact, sorun teşkil edecek olan durumları otomatik algılama özelliğine sahiptir. Bununla birlikte Kadena, Pact akıllı sözleşme dilinin; geliştirici olmayan kullanıcılar tarafından da okunabilen ilk akıllı kontrat dili olduğunu belirtir.

İlgili içerik: Ethereum Virtual Machine Nedir? EVM Neden Önemlidir?

KDA coin nedir? Gelecekte ne vadediyor?

Kadena projesi, blockchain ağlarına katman 1 ölçeklenme çözümü sunan, bütün kullanıcıların yeni akıllı sözleşme diliyle ölçeklenebilir, hızlı ve güvenli merkeziyetsiz uygulamalar geliştirmesine olanak tanıyan ve bütün bu işlemler için yok sayılabilecek kadar düşük bir işlem ücreti isteyen önemli projelerden biridir. Bununla birlikte Kadena, kullanıcıların çeşitli blokzincirleriyle tek bir platform üzerinden etkileşime geçebilmesini ve farklı zincirlerin avantajlarından yararlanmalarını sağlamaktadır. Hatta projenin sunduğu avantajlar nedeniyle gelecekte KDA kripto para biriminin de değer kazanması öngörülmektedir.

KDA nereden alınır?

KDA kripto para biriminin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, KuCoin ve OKX.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bybit - kripto para borsası - kripto para - global borsa - bitdao

Alphan Göğüş, Bybit’e Türkiye Piyasasından Sorumlu Genel Müdür Olarak Atandı!

Disney Plus Turkiyeye Geliyor

Disney Plus Türkiye’ye Geliyor!