in

Kadena Nedir? KDA Coin Hakkında Detaylar!

kadena

Kadena Nedir? KDA Coin Hakkında Detaylar!

Bu içeriğimizde: KDA coin nedir? Kadena projesinin özellikleri nelerdir? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

Kadena Nedir?

Kadena, Pact isimli yeni bir akıllı kontrat diliyle merkeziyetsiz finans uygulamalarının geliştirilmesini sağlayan blockchain temelli bir protokoldür. KDA ise bu projeye ait kripto para birimidir.

Kadena projesinin özellikleri nedir?

  • Bu proje, ölçeklenebilir merkeziyetsiz finans projelerinin geliştirilmesine destek vermektedir. Ancak Kadena, rollups ve plasma gibi pek çok ikinci katman ölçeklenme çözümlerine gerek kalmadan ana katmanın ölçeklenebilirliği üzerine geliştirilmiş bir projedir.
  • Girişimciler/geliştiriciler, Kadena protokolü aracılığıyla hızlı ve güvenli merkeziyetsiz uygulamalar geliştirebilirler. Bununla birlikte Kadena ağı, sadece geliştiricilerin değil, isteyen diğer kullanıcıların da proje geliştirme deneyimine ulaşmasına destek vermektedir. Bu sayede isteyen her kullanıcı, kendi projesini Kadena ağı üzerinde geliştirebilmektedir.
  • Düşük maliyet: İşletmeler için düşük işlem ücretleri sunan Kadena, işletmelerin müşterilerine ücretsiz işlem sunmalarını sağlar. Bu sayede merkeziyetsiz finans uygulamalarının (dApp) benimsenmesine engel teşkil eden önemli sorunlardan birine çözüm sağlamıştır.
  • Enerji verimi: Talep arttıkça Kadena’nın enerji kullanımı sabit kalmaya devam eder. Kadena, benzersiz çoklu zincir yapısı sayesinde TPS (Saniyede İşlem Sayısı) ölçeklerine dayalı enerji verimliliği sunan tek projedir.
  • Kadena projesi, Bitcoin gibi güvenli bir ağ sunmak adına; Chainweb Proof of Work (PoW) fikir birliği sistemini kullanmaktadır. Chainweb, Bitcoin ağının güvenilirliğini ve ölçeklenebilirliğini desteklemek için çalışan PoW fikir birliği sistemidir.

Kadena ekibi

Bu projeyi geliştiren ekip, Kadena’dan önce de blockchain teknolojisine ilgi duyan ve kripto para projelerinin sorunlarına çözümler üreten görevlerde yer alan kişilerdir. Bununla birlikte geliştirici ekibinde yer alan isimler, 2016’da Kadena’nın kurulmasından önce şu görevlerde yer almışlardır:

  • Stuart Popejoy, JPMorgan’ın Gelişen Blockchain grubuna önderlik etti.
  • Will Martino, SEC Kripto Para Birimi Yönlendirme Komitesinin Teknik önderliğinde görev aldı. Ayrıca bu ikili, JPMorgan’ın şu an JPM Coin adıyla bilinen ilk blokzincirini oluşturmuştur.

Pact ve Kadena

Pact akıllı kontrat dili, Kadena ağının en önemli unsurlarından biri olan yerel akıllı kontrat dilidir. Kadena, Pact akıllı sözleşme dilinin; Ethereum Sanal Makinesinin (EVM) çalıştığı Solidity programlama dilinden daha verimli bir akıllı kontrat dili olduğunu iddia eder. Pact, geliştirilen projelerin resmi doğrulamasını da sağlamaktadır. Ayrıca bu akıllı sözleşmeler, sert çatallanma olmadan da yükseltilebilmektedir. Pact, sorun teşkil edecek durumları otomatik algılama özelliğine sahiptir. Bununla birlikte Pact, geliştirici olmayan kullanıcılar tarafından da okunabilen ilk akıllı kontrat dilidir.

Kadena Geleceği

Kadena projesi, blockchain ağlarına katman 1 ölçeklenme çözümü sunan, bütün kullanıcıların yeni akıllı sözleşme diliyle ölçeklenebilir, hızlı ve güvenli merkeziyetsiz uygulamaların geliştirmesine olanak tanıyan ve bütün bu işlemler için yok sayılabilecek kadar düşük bir işlem ücreti isteyen önemli projelerden biridir. Bununla birlikte Kadena, kullanıcıların çeşitli blokzincirleriyle tek bir platform üzerinden etkileşime geçebilmesini ve farklı zincirlerin avantajlarından yararlanmalarını sağlamaktadır. Projenin sunduğu avantajlar nedeniyle gelecekte KDA kripto para biriminin de değer kazanması öngörülmektedir.

KDA Nereden Alınır?

KDA kripto para biriminin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, KuCoin ve OKX.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (2 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

microsoft

Windows’da Unutulan Parola Nasıl Sıfırlanır?

bybit-World-Series-of-Trading-wsot2022

Dünyanın En Büyük Kripto İşlem Yarışması WSOT 2022 Başladı!