in ,

Girişimcilik Temalı 5 Film Önerisi!

Girisimcilik Temali 5 Film 2

Girişimcilik Temalı 5 Film Önerisi!

Bu içeriğimizde: Girişimciler ve girişimci adayları için ilhâm kaynağı olabilecek filmlere yer verdik. Girişimcilerin yanı sıra tüm izleyicilere hitap eden bu filmler; para ve kariyer hırsının pek çok açıdan insan yaşamına etkilerini gösterir. Öte yandan kararlılığın, yaratıcılığın, çabanın ve inancın; insanın hayatını nasıl şekillendirebileceğini gözler önüne sermektedir. İşte Girişimcilik Temalı 5 Film Önerisi!

1) The Social Network – Sosyal Ağ

Sosyal Ağ (The Social Network) filmi, günümüzde en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Facebook (Meta) projesinin kurucusu olan Mark Zuckerberg’in hayatından kesitler sunmaktadır. Ancak bu film; Mark Zuckerberg’in yaşamının en önemli dönemlerinden biri olan Facebook projesinin doğuşunu ve bu süreçte meydana gelen olayları esas almaktadır. Harvard Üniversitesinden Facebook projesinin kuruluşuna ve bu girişimin sonuçlarına dek uzanan bir film olan The Social Network, en beğenilen girişimcilik filmlerinden biri olmuştur.

2) The Wolf of Wall Street – Para Avcısı

The Wolf of Wall Street filmi, Jordan Belfort isimli bir iş adamının gerçek hayat hikâyesine yer vermektedir. 2013 yılında yayınlanan bu film; genç bir adamın Wall Street borsasında komisyoncu olarak başlamasının ardından bir finans şirketinde CEO olmasını ve para hırsıyla dahil olduğu olayları konu almaktadır. Para Avcısı filmi; çok para kazanma hırsının uyandırdığı etkileri göstermenin yanı sıra girişimcilik için farklı bir bakış açısı sunan filmler arasındadır.

3) The Founder

The Founder filmi, dünyaca ünlü bir fast food zinciri olan McDonald’s’ın kuruluşunu anlatmaktadır. İki kardeş tarafından kurulan McDonald’s’ın, Ray Kroc tarafından hangi yöntemlerle ve nasıl büyütüldüğünü; bu aşamaya gelmeden önce geçilen yolları anlatan başarılı filmlerden biridir. Ayrıca başrollerinde Michael Keaton ile Patrick Wilson gibi isimlerin aldığı filmin yönetmenliğini ise John Lee Hancock yapmıştır. Ayrıca bu film, pek çok yönüyle oldukça ilgi çeken girişimcilik filmlerinden biri olmuştur.

4) Pirates of Silicon Valley – Silikon Vadisi’nin Korsanları

Pirates of Silicon Valley filmi, Apple ve Microsoft’un geliştiricileri olan Steve Jobs ile Bill Gates’in yaşamlarından kesitler sunar. 1999 yılında yayınlanmış olan Silikon Vadisi’nin Korsanları filmi, iki genç adamın yollarının kesişmesine yer vermektedir. Ancak bu kesişmeyle birlikte dünyaca ünlü iki şirketin; Apple ve Microsoft’un kuruluş serüveni anlatılmaktadır. Yaratıcılık, azim ve girişimcilik adına başarılı bir filmlerden biri olmuştur.

5) Moneyball – Kazanma Sanatı

Kazanma Sanatı (Moneyball) filmi, bir beyzbol menajerinin; oldukça kısıtlı bir bütçeyle takımını yeniden inşa etmeye çalışmasını konu almaktadır. 2011 yılında yayınlanan film; olumsuz şartlara rağmen azimle ve inançla hareket eden bir girişimcinin serüvenini aktarmaktadır. Moneyball filmi, girişimciliğe dair güzel örnekler barındıran ve izlenmesi kesinlikle tavsiye edilen filmlerden biridir.

İlgili:

5/5 - (3 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BAKE coin nedir

BAKE Coin Nedir? BakerySwap Özellikleri Nelerdir?

Izumi-Finance-bybit-global-kripto-para-borsası Bybit, 750.000 MOVEZ

Raca Coin Bybit’te Listelendikten Sonra İnanılmaz Stake Fırsatı Duyuruldu!