in

Netflix Türkiye Üyelik Ücretleri Ne Kadar Oldu?

Netflix Turkiye

Netflix Türkiye Üyelik Ücretleri Ne Kadar Oldu? 2022 Netflix Türkiye Ücretlerine Zam!

Dünya çapında 200 milyonu aşkın insanın üye olduğu ve içeriklerini ilgiyle takip ettiği dijital yayın platformu Netflix, üyelik ücretlerine zam yaptığını duyurdu. Bu içeriğimizde; Netflix üyelik ücretleri ne kadar oldu? Zamlar ne zamandan itibaren geçerli olacak? Sorularının cevaplarına ve detaylara ulaşabilirsiniz.

Netflix Türkiye üyelik ücretleri ne kadar oldu?

Onlarca dizi, film ve belgeseli bünyesinde barındıran, oldukça başarılı yapımlara yer veren bir yayın platformu olan Netflix; dünya çapında üyelik ücretlerini artırdı. Bununla birlikte, Netflix Türkiye üyeliği için fiyatlara yüzde 40 civarında bir zam uygulandı. 2022 Netflix Türkiye üyelik ücretlerine yapılan zamlara göre yeni paketlerin fiyatları ise şöyle oldu:

  • Daha önce 26,99 TL olan temel paketin yeni fiyatı bundan böyle 37,99 TL olacak.
  • Daha önce 40,99 TL olan standart paketin yeni fiyatı da 57,99 TL olacak.
  • Son olarak; daha önce 54,99 TL olan özel paketin yeni fiyatı ise artık 77,99 TL olacak.

Temel, standart ve özel paket farkları nelerdir?

Netflix, izleyicilerine üç çeşit üyelik planı sağlıyor. Temel, standart ve özel paket olarak adlandırılan bu planlar birbirlerinden farklı niteliklere sahiptir. Bu özellikler ise şöyle:

  • Temel Paket: 1 ekran, 480p çözünürlük. Bilgisayar/telefon/tablet/televizyon gibi tüm cihazlardan ve sınırsız içerik izlenebilir. Kullanıcılar, içerikleri yalnızca 1 cihaza indirme imkânına sahip.
  • Standart paket: 2 ekran, 1080p çözünürlük, HD özelliği var. Bilgisayar/telefon/tablet/televizyon gibi tüm cihazlardan ve sınırsız içerik izleme. Kullanıcılar, içerikleri 2 farklı cihaza indirme imkânına sahip.
  • Özel paket: 4 ekran, 4K + HDR. Bilgisayar/telefon/tablet/televizyon gibi tüm cihazlardan ve sınırsız içerik izlenebilir. Kullanıcılar, içerikleri 4 farklı cihaza indirme imkânına sahip.

Ayrıca kullanıcılar hangi paketi seçerse seçsin, içerikleri izlerken herhangi bir reklamla karşılamazlar.

Zamlar ne zamandan itibaren geçerli olacak?

2022 Netflix üyelik ücretlerine gelen zamlar, yeni üyeler için uygulanmaya hemen başlayacak. Ancak zaten bir üyeliği bulunanlar, fiyat artışından gelecek faturalama dönemi itibariyle etkilenecek. Netflix’te mevcut bir üyeliği olanlar, platform tarafından bilgilendirilecek. Buna göre üyeler, yaklaşık 30 güne kadar aynı fiyat üzerinden içerikleri izlemeye devam edecek. Bununla birlikte mevcut üyeler, yeni faturalama döneminden itibaren; içerikleri yeni fiyatlar üzerinden izleyecek. Bunun yanı sıra Netflix, nisan ayı boyunca kullanıcılarına sunacağı yeni içerikleri de duyurdu. Söz konusu bu içeriklere ve detaylara ulaşmak için bu içeriğimize Nisan Ayında Netflix’te Yayımlanacak Yeni İçerikler! göz atabilirsiniz.

İlgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Netflix nisan ayi icerikleri

Nisan Ayında Netflix’te Yayımlanacak Yeni İçerikler!

Elon Musk Twitter

Elon Musk Twitter Yönetiminde! Düzenleme Geliyor Mu?