in ,

Elon Musk Twitter Yönetiminde! Düzenleme Geliyor Mu?

Elon Musk Twitter

Elon Musk Twitter Yönetiminde! Twitter’a Düzenleme Butonu Gelecek mi?

SpaceX ve Tesla gibi oldukça önemli şirketlerin kurucusu olan ve adından sıkça söz ettiren Elon Musk, Twitter hisselerine ortak oldu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yapılan açıklamaya göre Elon Musk; Twitter’ın yüzde 9,2’lik hissesini satın aldı. Bununla birlikte Musk, en fazla hisseye sahip Twitter hissedârı oldu. Ayrıca Musk’ın bu hissedârlığı, Twitter hisselerinde olumlu bir havanın yaşanmasını sağladı. Musk’ın hisseleri satın aldığı duyurulduktan sonra Twitter hisseleri yüzde 25’i aşan bir yükseliş gösterdi. Öte yandan bu haberin ardından bugün, Musk’ın Yönetim Kurulunda olduğuna dair bir açıklama yapıldı.

Elon Musk Twitter Yönetiminde!

Ünlü milyarder ve iş adamı Elon Musk’ın, Twitter hisselerini satın almasının ardından bugün; Twitter Yönetim Kuruluna dâhil olacağı bildirildi. Twitter CEO’su olan Parag Agrawal, Musk’ın da artık Yönetim Kurulunda olacağını duyurdu.

Twitter’a düzenleme butonu gelecek mi?

Twitter’ın en büyük hissedârı olan ve bu sosyal medya platformunu aktif olarak kullanan Elon Musk, bir süre önce bu mecranın ifade özgürlüğü konusundaki eksikliğine dikkat çekmişti. Kısa bir süre sonra ise Twitter hisselerini satın alan Musk, bu defa kullanıcılara bu sosyal medya platformuyla ilgili önemli bir anket sundu. 80 milyon takipçisiyle Twitter’ın en fazla takipçi sayısına sahip kullanıcılarından biri olan Musk, kullanıcılara; Twitter’a düzenleme butonunun gelmesini isteyip istemediklerini sordu. Platformun kullanıcıları uzun bir süredir bu özelliğin gelmesini istiyordu ancak bazı sebeplerden ötürü bu istek kabul edilmiyordu. Musk tarafından sunulan ankete kısa sürede milyonlarca kullanıcı katılım sağladı. Yaklaşık 15 saat önce sunulan ve 9 saat sonra da sona erecek olan ankete; an itibariyle 3 milyonu aşkın kullanıcı katılım sağlamış durumda. Ayrıca katılımcıların yüzde 73’lük kısmı bu soruya “evet” cevabını verdi.

Twitter CEO’su uyardı

Twitter CEO’su Parag Agrawal, Twitter’a düzenleme özelliğinin gelip gelmemesi gerektiğinin sorulduğu anketle ilgili bir uyarıda bulundu. Agrawal, ankete oy verecek olan kullanıcıların oy verirken iyi düşünmeleri gerektiğini vurguladı. Bununla birlikte anketin sonuçlarına göre Twitter’a düzenleme butonun gelme ihtimalinin yüksek olduğu düşünülse de bu özelliğin kısa bir süre için aktif hâle getirileceği veya bazı sınırlamalarla kullanıcılara sunulabileceği gibi çeşitli düşünceler mevcuttur.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Netflix Turkiye

Netflix Türkiye Üyelik Ücretleri Ne Kadar Oldu?

Pyth-Network

Pyth Network Hangi Sorunu Çözmeye Çalışıyor?