in

Pyth Network Hangi Sorunu Çözmeye Çalışıyor?

Pyth-Network
Pyth-Network

Pyth Network Hangi Sorunu Çözmeye Çalışıyor?

Bugün , HiFi verilerini DeFi’ye getirmek için tasarlanmış yeni nesil bir Oracle çözümü olan Pyth ile ilgili detaylara değineceğiz. Pyth Network nedir? Sorusunu merak edenler için hızlıca Pyth Network nedir başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Pyth Network, DeFi’nin pazardaki önemli büyümeyi desteklemesi için altyapı sağlamak amacıyla geleneksel finans ve DeFi alanındaki en büyük isimlerden bazıları tarafından inşa ediliyor. Bu, benzersiz veri kümelerine yasal olarak yetkili erişim, saniyenin altındaki güncelleme hızları, karmaşık çıktılar ve toplama yöntemleri, sahte veya kötü niyetli veri ihlallerini önlemek için kapsamlı bir teşvik sistemi gerektiriyor.

Pyth Network Hangi Sorunu Çözüyor?

  • Pyth’in DeFi’nin çok fazla büyüyeceğine inancı çok fazla. DeFi tam potansiyeline ulaşırsa; günümüzün öncü kullanıcılarından en büyük kurumlara kadar birden fazla trilyon dolarlık TVL’ye büyüyebilir. Bu üstel büyümeyi güçlendirecek araçların sağlam olması gerekiyor. iPhone; tamamen yeni bir şirket endüstrisini mümkün kıldı. Ancak iPhone’u mümkün kılmak için uzun bir süre boyunca inşa edilmiş birçok bileşen vardı. Bir noktada, DeFi’de bir iPhone anı olabilir. Yalnızca Pyth Network’ün bu tür bir inovasyonu mümkün kılan bileşenlerden biri olmasını umabiliriz.
  • Gecikme süresine duyarlı, sürekli veriler için Oracle sorununun çözülmesi gerektiğine inancı tam. DeFi’de güvenilir, kurumsal düzeyde piyasa veri kahinleri bulunmuyor ve bu boşluğu doldurmayı umuyor. Bu tür verilerde, özel bir tür Oracle çözümü gerektiren birçok özdeyiş var. Mevcut çözümler, veri kaynağı oluşturmak için kitlelerin bilgeliğinden yararlanmaya çalışıyor. Pyth, bu projeleri takdir ediyor ve teşvik ediyor. Pyth Network’ün tamamlayıcı olacağı da düşünülen konulardan bir tanesi.

İlgili: DeFi – Merkeziyetsiz Finans Nedir? Merkeziyetsiz Finans Hakkında!

  • Yıllar geçtikçe, veriler genellikle bir veya birkaç merkezi veri sağlayıcısı tarafından büyük bir iş haline geldi. Pyth Network, çok fazla veriye sahip olan, ancak veri satmanın birincil iş olmadığı en büyük tüccarlardan ve borsalardan bazılarını kendine çekmiştir. Adem-i merkeziyetçiliğin gücünü kullanarak, bu kullanılmayan verileri bir havuzda toplamayı ve yüksek kaliteli bileşik piyasa verileri için alternatif kaynaklar yaratmayı umuyor.
  • Pyth’in kullanıcılar tarafından yönetilen adil ve şeffaf pazarlara inancı tam. Blok zincirleri, kullanıcıların adil ve şeffaf bir şekilde karar verme mekanizmalarıyla sağladıkları şeffaflık açısından benzersizdir. Pyth, açık ve erişilebilir olacak şekilde tasarlanmıştır. Veri sağlamaktan ve tüketmekten, bu verilerin güvenliğini sağlamaya; hangi verilerin kaynaklanacağını belirlemeye yardımcı olmaya kadar tüm ilgili ve motive olmuş katılımcılar için roller olacaktır. Çok çeşitli bir katılımcı ekosistemi sağlayarak; Pyth Network’ün pazara ihtiyaç duyduğu araçları sağlamak için yenilik yapmaya ve çaba göstermeye devam edeceği açıklandı.

Pyth Sosyal Medya Kanalları:

Web sitesi: https://pyth.network

Twitter: https://twitter.com/PythNetwork

Telegram (Türkçe): https://t.me/Pyth_Network_TR

Telegram (Global): https://t.me/Pyth_Network

İlgili: Pyth Network Nedir? Pyth Projesinin Özellikleri Nelerdir?

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elon Musk Twitter

Elon Musk Twitter Yönetiminde! Düzenleme Geliyor Mu?

Epic Games ve Lego

Epic Games ve Lego, Çocuk Dostu Bir Metaverse Yaratıyor!