in

Epic Games ve Lego, Çocuk Dostu Bir Metaverse Yaratıyor!

Epic Games ve Lego
Epic Games ve Lego

Epic Games ve Lego, Çocuk Dostu Bir Metaverse Yaratıyor!

Bu içeriğimizde iki dev şirketin iş birliği konusuna değineceğiz. Herkesin bildiği Epic Games ve Lego, metaverse evreni için büyük bir iş birliğine imza attı. İş birliğinin detaylarına basın bültenlerinde çok fazla yer verilmedi. Ancak bu iş birliğinin büyük bir güven yaratacağı aşikar.

Çocuklarınızın her şeyi kapsayan ve tamamen belirsiz metaverse evrenini kaçırabileceğinden endişeleniyorsanız, artık endişelenmeyin. Çünkü bu iş birliği bu sorunu ortadan kaldıracak.

Fortnite’ın yapımcıları Epic Games ve The Lego Group; resmi basın açıklamasında, özellikle çocuklar için bir metaverse evreni geliştirmek için bir araya geldi . Yeni internetin bu aile dostu sektörünün yaratılması hala başlangıç ​​aşamasında; ancak şirketler “metaverinin geleceğini şekillendirmek için uzun vadeli bir ortaklık” sözü veriyor.

Basın açıklaması, Epic Games’in çocuklar için güvenli dijital hizmetler sunan bir dizi araç geliştirmesiyle tanınan bir şirket olan SuperAwesome’ı da yakın zamanda satın almasının reklamını yapıyor. Ancak bu ne zaman gerçekleşir tabii ki net değil.

Lego CEO’su Neils B. Christiansen, “Çocuklar dijital ve fiziksel dünyalarda oynamaktan zevk alır ve ikisi arasında sorunsuz bir şekilde hareket eder. Yaratıcılık, işbirliği ve dijital deneyimler yoluyla iletişim gibi yaşam boyu becerilerini geliştirmeleri için büyük bir potansiyel olduğuna inanıyoruz.” diye açıklamada bulundu.

İlgili:

Belirtildiği gibi, belirli ayrıntılar az, ancak şirketler çocuk güvenliği ile ilgili bazı temel kurallar belirlemiş. Epic ve Lego’ya göre, bu yeni dijital alan güvenliğe ve esenliğe öncelik verecek, çocukların mahremiyetini koruyacak ve “çocukları ve yetişkinleri dijital deneyimleri üzerinde kontrol sağlayan araçlarla güçlendirecek.”

Bu zorlu bir görev, ancak Lego yaklaşık 100 yıldır çocukları eğlendiriyor. Çocuklara yönelik dijital hizmetler için bir endüstri standardı olan Dijital Çocuk Güvenliği Politikası’nı geliştirmek için UNICEF ile birlikte çalıştılar. 

Epic’in gerçek niyetine gelince , şirket kısa süre önce çocukların çevrimiçi güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için ebeveyn doğrulama yazılımını tüm oyun ve içerik geliştiriciler için ücretsiz hale getirdi.

İlgili: En İyi Strateji Oyunları: 5 Oyun Önerisi

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pyth-Network

Pyth Network Hangi Sorunu Çözmeye Çalışıyor?

Cyber Attacks

En Çok Karşılaşılan 5 Siber Saldırı Türü!