in

En İyi Strateji Oyunları: 5 Oyun Önerisi

Strateji oyunlari

En İyi Strateji Oyunları: 5 Oyun Önerisi

Bu içeriğimizde: Bir yandan stratejik düşünme yeteneğini geliştirmek isteyen öte yandan keyifli vakitler geçirmek isteyen oyunseverler için; en beğenilen gerçek zamanlı strateji oyunlarından 5 oyun önerisine yer verdik.

En İyi Strateji Oyunları: 5 Oyun Önerisi

Company of Heroes 2

Gerçek zamanlı bir strateji oyunu olan Company of Heroes 2, serinin ilk oyunu kadar çok beğenilmiştir. 2. Dünya Savaşı konulu olan oyun; savaşların bu kadar detaylı bir şekilde işlendiği nâdir oyunlardan biri olmuştur. Bununla birlikte grafik kalitesi, seslerin birbirine karışmadan kullanıcılara net bir biçimde iletilmesi, stratejik düşünmeyi geliştirmesi gibi önemli özellikler; oyuncuların bu yapıma ilgi göstermesini sağlayan unsurlardan bazılarıdır. Ayrıca serinin devamı olan ve merakla beklenen Company of Heroes 3, 2022 yılı içerisinde kullanıcılara sunulacak.

Plague Inc

Stratejiye dayalı gerçek zamanlı bir salgın oyunu olan Plague Inc, kısa sürede geniş bir oyuncu kitlesine ulaşan oyunlardan biri olmuştur. Koronavirüs salgınından önce piyasaya sürülen yapımın oyuncu kitlesi, koronavirüs salgınının ortaya çıkışıyla birlikte oldukça büyümüştür. Kullanıcılar bu oyunda, bir salgını bütün dünyaya yayma görevini üstlenirler. Bu görevin amacı ise dünya nüfusunu azaltmaktır. Bununla birlikte Plague Inc, mobilde de oynanabilen bir strateji oyunudur.

Age of Empires

Gerçek zamanlı strateji oyunları denildiğinde akla ilk gelen efsanevî oyunlardan biri; Age of Empires oyunudur. Strateji odaklı oyunların başyapıtı sayılabilecek bu yapım; oyuncuların toprak yönetimi ve sınırların genişletilmesi için savaştıkları ve başarılı oldukları görevler sonucunda hazinelerini büyüttükleri bir oyundur. Oyun piyasasına sürüldüğü günden bu yana oldukça beğeni toplayan ve yıllar içerisinde güncellenmiş versiyonlarıyla piyasadaki hâkimiyetini sürdüren bu oyun; strateji oyunları arasında oldukça önemli bir konumdadır.

XCOM 2

En beğenilen gerçek zamanlı strateji oyunlarından biri de XCOM 2 olmuştur. Bu oyunda kullanıcılar, uzaylıların dünyayı istilası sonrasında dünyayı korumak için savaşır. Bununla birlikte, uzaylılar ile dünyalıların karşı karşıya geldiği bir oyun olan XCOM; sunduğu canlı grafik özellikleri ve farklı bir oyun deneyimi ile kullanıcıların ilgisini çeken gerçek zamanlı strateji oyunları arasında yerini almıştır.

Warcraft

En popüler strateji oyunlarından biri olan Warcraft; aradan geçen yıllara rağmen güncelliğini ve ilgi çekiciliğini sürdürüyor. Geniş bir kitle tarafından benimsenen ve her geçen gün oyuncu sayısını artıran Warcraft; Activision Blizzard şirketinin açıkladığı rapora göre bu yıl içerisinde mobile gelecek.

İlgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spotify Yerel Dosyalar Nedir? Spotify'a Şarkı Yükleyin!

İki Kişi Aynı Anda Spotify Dinleyebilir Mi?

Siber Zorba Nedir

Siber Zorba Nedir? Siber Zorbalıktan Nasıl Korunuruz?