in

En İyi Animasyon Filmleri! 5 Animasyon Filmi Önerisi

En iyi animasyon filmleri

En İyi Animasyon Filmleri! 5 Animasyon Filmi Önerisi

Bu içeriğimizde: Hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından en çok beğenilen animasyon filmleri arasından beş animasyon filmine yer verdik.

En iyi animasyon filmleri: 5 animasyon filmi önerisi

Ruhların Kaçışı: IMDb 8.6

Animasyon filmleri arasında en yüksek IMDb puanına sahip olan Ruhların Kaçışı, 2001 yılında vizyona girmiştir. İzleyiciler tarafından oldukça beğenilen filmin yönetmeni ise ünlü isim Hayao Miyazaki’dir. Ayrıca Miyazaki, aynı zamanda filmin yazarıdır. Uzun Metrajlı En İyi Animasyon Filmi Oscar ödülünü alan bu film, küçük bir kız çocuğu olan Chihiro’nun ailesiyle birlikte bir kasabaya taşınması sonrasında büyülü bir yapıyla karşılaşmasını ve meydana gelen olayları konu almaktadır.

Aslan Kral: IMDb 8.5

Çocukluğumuzun animasyon filmlerinden biri olan Aslan Kral, her dönem mutlaka en çok tavsiye edilen animasyon filmleri listesinde yer almıştır. 1994 yılında vizyona giren ve 8.5 IMDb puanına sahip olan filmin yönetmenliğini; Roger Allers yapmıştır. Bununla birlikte maceranın ve aksiyonun bol olduğu bir animasyon filmi arayanlar için Aslan Kral, en iyi seçeneklerden biri olacaktır.

Oyuncak Hikâyesi: IMDb 8.3

Oyuncak Hikâyesi animasyon filmi, uzun bir süredir en çok beğenilen animasyon filmleri arasında yer almaktadır. Bununla birlikte Toy Story filmi: Küçük bir çocuğa ait oyuncakların maceralarını konu almaktadır. Ayrıca seri şeklinde olan bu yapım, 4 filmden oluşmaktadır.

Yürüyen Şato: IMDb 8.2

Yürüyen Şato animasyon filmi, yine ünlü isim Hayao Miyazaki tarafından yazılan bir çocuk kitabından uyarlanmıştır. Bu film; genç Sophie’nin bir cadı tarafından lanetlenmesi sonucunda yaşlı bir insana dönüşmesini ve Sophie’nin bu büyüyü bozmak için bir yolcuğa çıkmasıyla gelişen olayları konu almaktadır. Miyazaki’nin en hoş kurgularından biri olan bu film, kesinlikle izlemeye değer animasyon filmlerinden biridir.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? IMDb 8.1

Son zamanların en başarılı animasyon filmlerinden biri de How to Train Your Dragon (Ejderhanı Nasıl Eğitirsin) filmi olmuştur. 8.1 IMDb puanına sahip olan ve 2010 yılında gösterime giren filmin yönetmenliğini; Dean DeBlois yapmıştır. Bu film; Vikingler köyünde yaşayan insanların, gününde birinde ejderhaların istilasına uğraması sonucunda onlara karşı giriştikleri mücadeleleri konu almaktadır. Ayrıca Ejderhanı Nasıl Eğitirsin seri şeklinde olan bir yapımdır ve 3 filmden oluşmaktadır.

İlgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaba Kuvvet Saldirisi nedir

Kaba Kuvvet Saldırısı Nedir? Parola Saldırısı Nasıl Önlenir?

Windows'ta Kendi Kısayol Tuşlarını Oluşturma!

Windows’ta Kendi Kısayol Tuşlarını Oluşturma!