in

İnternette En Çok Arananlar Hangileri? Trendleri Böyle Bulabilirsiniz!

google trendler - google'da en çok aranan kelimeler - arama motorlarında en çok arananlar - yahoo trendler - bing trendler - lorentlabs - haberler
google trendler - google'da en çok aranan kelimeler - arama motorlarında en çok arananlar - yahoo trendler - bing trendler - lorentlabs - haberler

İnternette En Çok Arananlar Hangileri? Trendleri Böyle Bulabilirsiniz!

Bu içeriğimizde internette en çok aranan kelimeleri nasıl bulacağımıza değineceğiz. Farklı arama motorlarının ve web sitelerinin sunduğu bu gerçek zamanlı veriler oldukça ilginizi çekecek. İnsanların internette ne araştırdığını veya ne aradığını bulduktan sonra onlara o tarzda içerikler de üretebilmeniz mümkün. Eğer bir blog yazarıysanız eminiz ki zaten bu sitelerin birçoğunu biliyorsunuz.

Fakat bilmeyenler ve internette en çok aranan kelimeleri nasıl bulabilirim? sorusunu soranlar için bu soruyu biraz detaylıca cevapladık. İlk durağımız her zaman olduğu gibi Google. Google’ın sunduğu Trendler özelliğini ele alıyoruz..

Google Trendler

Google, dünyanın en çok ziyaret edilen web web sitesi. Bu nedenle Google’da en çok aranan öğeleri bulmak, insanların ne aradığını bilmenin en iyi yolu. Bunu yapmanın en iyi yolu, en çok aranan kelimeleri izlemenin ve belirli bir aramanın zaman içinde nasıl performans gösterdiğini görmenin çeşitli yollarını sunan Google Trendler’e girmek.

Mevcut en çok yapılan aramaları ve en popüler arama konularını görmek için Keşfet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Hangi arama terimlerinin son kontrol edildiklerinden daha iyi performans gösterdiğini bulmak için aracı artan arama sorgularını gösterecek şekilde değiştirmeyi unutmayın.

Zaman aralığını ayarlarsanız, geçen ay, beş yıl veya daha uzun süre içindeki en popüler aramaları görebilirsiniz. Başka bir filtre, Google Görseller, YouTube, Google Haberler ve Google Alışveriş’teki trendleri ve en çok yapılan aramaları görmenizi sağlar.

Özellikle Günlük Arama Trendleri bölümü, günümüzün trend olan web aramalarını bulacağınız ilk yer. Sonuçları farklı bir konuma uyarlamak için ülke ismini değiştirebilirsiniz.

Gerçek Zamanlı Arama Trendleri, son 24 saat içinde trend olan hikayeleri ortaya çıkarıyor. Sonuçları iş, spor, eğlence ve diğer kategorilerle ilgili hikayelere göre filtrelemek için kategoriyi değiştirebilirsiniz.

Bir başka kullanışlı özellik, herhangi bir konuyla ilgili en çok aranan kelimeleri keşfetmek. Farklı kelimeleri popülerlik sıralamasına göre aramanız mümkün. Örneğin iPhone araması yaparak popülerliğini ölçebilirsiniz.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz ve web içeriğini takip etmenizi sağlayan bir başka Google hizmeti de Google Alerts. Belirli bir konuyla ilgili aramaları izlemek veya hatta insanların sizi veya işletmenizi aradığını görmek için bunu kullanabilirsiniz.

Twitter

İnsanların neyle ilgilendiğine dair en son güncellemeleri almak ister misiniz? Bunun için olmamız gereken yerin adı tabii ki Twitter.

Sağdaki Neler oluyor bölümünü görmek için hesabınıza giriş yapın. Listelenenler, insanların şu anda bahsettiği ve en çok konuştuğu konular bölümü. Varsayılan olarak, size ve ilgi alanlarınıza göre uyarlanmış eğilimleri görmeniz mümkün. Ülkenizde trend olan konular ve hashtag’ler için Trend sayfasını ziyaret edin.

İnternette En Çok Arananlar Hangileri – İlgili:

Bing veya Yahoo

Bu arama motorları, popüler aramaları bulma konusunda aynı özelliklere sahip. Bing veya Yahoo’da nelerin popüler olduğunu görmek için tek yapmanız gereken metin kutusunu seçtikten sonra trend olan arama öğelerine göz atmak diyebiliriz.

Youtube

Bu popüler web sitesi de tabii ki Google‘a ait. İnsanların ne aradığını görmenin iyi bir yolu da kesinlikle Youtube diyebiliriz. Şu anda nelerin popüler olduğunu görmek için YouTube’daki Trendler sayfasını veya uygulamadaki Trendler sekmesini ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçları müzik, oyun ve filmlere göre filtreleyebilirsiniz. Sonuçları görmek için giriş yapmanıza gerek yok.

Diğer ülkelerde trend olan YouTube aramalarını görmek için konumu değiştirmek üzere sayfanın üst kısmındaki menü butonunu kullanın. Giriş yaptıysanız, sağ üstteki resminizi ve ardından Konum’u seçin. İşte bu kadar!

Bu web sitelerinin yanında Alexa, Semrush gibi web sitelerini de kullanabilirsiniz. Bu web siteleri analitik olarak size birçok konuda veri sağlayabilir. Tabii ki bunların yanında Reddit gibi siteleri de kullanarak birçok konudaki en çok konuşulan konulara hakim olabilir ve buna göre içerik üretebilir ya da ürün satabilirsiniz.

İnternette En Çok Arananlar Hangileri – İlgili: Netflix ve Amazon Prime Benzeri 15 Ücretsiz Web Sitesi!

İçeriği Oyla

1 Comments

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknolojinin karanlık yüzü

Teknolojinin Karanlık Yüzü: Bu Ürünler Gerçek Hayatta Var!

sandbox coin nedir? sandbox arazi alma - sand coin nedir - metaverse coinleri - metaverse sandbox - sandbox oyunu

Sand Coin Nedir? Metaverse Coinlerinden Sandbox’ın Geleceği ve Projesi!