in

Android Telefonları Hızlandırma! Bu 7 Uygulama Sizi Kurtaracak!

android telefonu hızlandırma - android hızlandırma uygulamaları - android telefonu hızlandırma - android - telefonum yavaşladı
android telefonu hızlandırma - android hızlandırma uygulamaları - android telefonu hızlandırma - android - telefonum yavaşladı

Android Telefonları Hızlandırma! Bu 7 Uygulama Sizi Kurtaracak!

Bu içeriğimizde android telefonları hızlandırma konusuna değiniyoruz. Eğer siz de android telefonum yavaşladı, nasıl hızlandırabilirim? Diye soruyorsanız bu içeriğimiz tam da size göre!

iOS veya Android hiçbir şekilde fark etmez. Eğer bir cihazınız yavaşladıysa o cihazda stabil bir şekilde çalışan bir temizlik aracına ihtiyacınız var.

Cihazınızı 5-10 dakikalık kapatıp açma bile hız konusuna etki edebilirken bir de bu uygulamaları kullanarak cihazınızı temizlemeye yönelirseniz hızlanacağını düşünüyoruz. Etkileyici bir performans ile karşılaşmak istiyorsanız mutlaka cihazınızda fazla yer kaplayan uygulama veya içerikleri bulut depolama uygulamalarına aktarın veya silin.

Eğer herhangi bir bulut depolama uygulaması hakkında fikriniz yoksa web sitemizin inceleme kategorisine göz atın. Buradan birçok uygulamanın incelemesine erişebilirken aynı zamanda bulut depolama uygulamalarının da detaylarına ve incelemelerine erişebilirsiniz.

Android’imi neden temizlemem gerekiyor?

Cihazınız yavaş çalışıyor olabilir. Bu oldukça önemli bir neden. Fakat telefonunuz yavaş çalışmıyorsa bile gereksiz dosyalardan hızlıca kurtulabilmeniz mümkün. Kullanmadığınız uygulamaları, dosyaları, çerezleri veya hataları gözden geçirmek oldukça önemli. Bu sayeden telefonlarınızın ömrünü de uzatmanız mümkün.

  • Kullanılmayan uygulamaları silin.
  • Fotoğraflarınızı ve videolarınızı bulut depolama uygulamalarına aktarın.
  • Tarayıcı geçmişinizi temizleyin.
  • Uygulama çerezlerine göz atın ve silin.

Android Telefonları Hızlandırma:

1. All-In-One Toolbox:

Depolama alanınızı, pil ömrünüzü ve hatta kullanılabilir RAM miktarını direkt olarak cihazınızın ekranından görebilmeniz mümkün. Eğer herhangi birisinde inceleme yapmaya ihtiyaç duyuyorsanız hızlıca inceleyebilir ve düzeltmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Ücretsiz bir uygulama. Fakat bu ve aşağıdaki uygulamalardan herhangi birisini kullanacaksanız incelemeyi, değerlendirmelerine bakmayı ve yorumlarını okumayı unutmayın.

2. Files by Google:

Google’a ait olan bu uygulamayı kullanmak isterseniz ismi Files by Google. Mobil cihazlar için bir temizlik uygulaması. Android cihazlarda sorunsuz çalışıyor çünkü biliyorsunuz ki Android de Google’a ait. Bu yüzden oldukça senkronize çalışıyor. Dosyalarınıza sorunsuz ve hızlı bir şekilde erişmek için bu uygulamaya göz atabilirsiniz. Files by Google da ücretsiz bir uygulama. Özellikle G-suite kullanıcıları bu uygulamayı kullanıyor.

3. CCleaner

Sanırım bu uygulamayı bilmeyen yoktur. Geçmişte bilgisayarınızda kullanmış olabileceğinizi düşündüğümüz CCleaner adlı uygulama Android telefonlarda da kullanılabiliyor. Tek bir tık ile cihazınızı optimize edebiliyor. Kullanıcı dostu, basit bir arayüze sahip. Eski ya da aynı fotoğraftan birden fazla varsa bu uygulama ile o fotoğrafları filtreleyebilirsiniz. Fotoğrafları özel mesajlardan silebiliyorsunuz ve hangi uygulamaların pilinizi hızlı bir şekilde bitirdiğini görmeniz mümkün.

4. Smart Phone Cleaner – Speed Booster & Optimizer

Smart Phone Cleaner, depolama alanınızı optimize etmeye yarayan kullanışlı bir mobil uygulama. Eğer bir uygulama pil ömrünüzü oldukça azaltıyorsa Smart Phone Cleaner ile bu uygulamayı inceleyebilir ve hatta pilden tasarruf etmek için geçici olarak bu uygulamayı durdurabilirsiniz. Kullanımı ve arayüzü oldukça basit.

5. Droid Optimizer

Eğer cihazınız ciddi derecede yavaşladıysa Droid Optimizer adlı uygulamayı kullanarak hızınızı normale çekebilirsiniz. Ücretsiz olan Droid Optimizer adlı uygulamayı kullanmayı unutursanız diye otomatik ayarda da çalışabiliyor. Pil ömrünüzü artırabilir, cihazınızı hızlandırabilir, önemsiz dosyaları hızlı bir şekilde bulabilir ve silebilirsiniz. Sistem ve uygulama önbelleğini de hızlıca silmenize yarıyor. Ayrıca uygulamalarınızın inceleyip herhangi kötü bir amaçlı yazılım ile karşı karşıya kalıp kalmadığınızı size bildiriyor. Oldukça güzel özellikleri var.

Bu 5 uygulamanın yanında daha önceden de ele alıp incelediğimiz 1Tap Cleaner ve SD Maid adlı uygulamalara göz atabilirsiniz. Bu uygulamalarla da önbelleklerinizi temizleyebilirsiniz. Cihazınızın normalleşmesini sağlayabilirsiniz. Eğer cihazınız hız konusunda sorun yaşıyorsa cihazınızı yedekledikten sonra formatlayın. Herhangi bir iki aşamalı doğrulama uygulaması (Google Auth gibi) kullanıyorsanız format atmadan önce yedek şifrelerinizi saklamayı unutmayın. Eğer herhangi bir iki aşamalı doğrulama kullanmıyorsanız her profiliniz için kullanın.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dns-nasil-degistirilir

DNS Nasıl Değiştirilir? Windows, MacOS, Android ve iOS için Detaylar!

teknolojinin karanlık yüzü

Teknolojinin Karanlık Yüzü: Bu Ürünler Gerçek Hayatta Var!