in

Netflix Üyelik Ücretlerine Bir Zam Daha! Ne Kadar Oldu?

Netflix Üyelik Ücretlerine Bir Zam Daha!
Netflix Üyelik Ücretlerine Bir Zam Daha!

Netflix Üyelik Ücretlerine Bir Zam Daha! Ne Kadar Oldu?

Dünyanın en büyük dijital yayın platformların biri olan Netflix, üyelik ücretlerine bir zam daha yaptığını duyurdu. Peki, Netflix üyelik ücretleri ne kadar oldu? Yeni fiyatlar ne zamandan itibaren geçerli olacak? Bu soruların cevaplarına ve detaylara içeriğimizde yer verdik.

Netflix Üyelik Ücretlerine Bir Zam Daha!

Dizi, film ve belgeselleriyle zengin bir içerik kütüphânesi sunan Netflix, geçtiğimiz aylarda üyelik ücretlerine yüzde 40 civarında bir zam uygulamıştı. Popüler dijital yayın platformu, 13 Eylül 2022 itibariyle Türkiye üyelik ücretlerine bir zam daha yaptıklarını duyurdu.

Netflix Turkiye

Abonelik ücretleri ne kadar oldu?

Netflix Türkiye üyelik ücretlerine yapılan yeni zamlardan sonra üyelik paketlerinin fiyatları şöyle oldu:

  • Daha önce 37,99 TL olan temel paketin yeni fiyatı bundan böyle 45,99 TL olacak.
  • 57,99 TL olan standart paketin yeni fiyatı da 69,99 TL olacak.
  • Son olarak, daha önce 77,99 TL olan özel paketin yeni fiyatı ise artık 93,99 TL olacak.
Netflix

Temel, standart ve özel paket farkları nelerdir?

Kullanıcılara üç çeşit üyelik planı sunuluyor. Temel, standart ve özel paket olarak adlandırılan bu planlar birbirlerinden farklı niteliklere sahiptir. Bu özellikler ise şöyle:

Temel Paket: 1 ekran, 480p çözünürlük. Bilgisayar/telefon/tablet/televizyon gibi tüm cihazlardan ve sınırsız içerik izlenebilir. Kullanıcılar, içerikleri yalnızca 1 cihaza indirme imkânına sahip.

Standart paket: 2 ekran, 1080p çözünürlük, HD özelliği var. Bilgisayar/telefon/tablet/televizyon gibi tüm cihazlardan ve sınırsız içerik izleme. Kullanıcılar, içerikleri 2 farklı cihaza indirme imkânına sahip.

Özel paket: 4 ekran, 4K + HDR. Bilgisayar/telefon/tablet/televizyon gibi tüm cihazlardan ve sınırsız içerik izlenebilir. Kullanıcılar, içerikleri 4 farklı cihaza indirme imkânına sahip.

netflix abonelik

Zamlar ne zamandan itibaren geçerli olacak?

13 Eylül 2022 Netflix üyelik ücretlerine gelen zamlar, yeni üyeler için uygulanmaya hemen başlayacak. Ancak zaten bir üyeliği bulunanlar, söz konusu fiyat artışından Netflix tarafından gelecek bir bildirim itibariyle etkilenecek. Netflix’te mevcut bir üyeliği olanlar, platform tarafından bilgilendirilecek. Buna göre üyeler, yaklaşık 30 güne kadar aynı fiyat üzerinden içerikleri izlemeye devam edecek. Bununla birlikte mevcut üyeler, yeni faturalama döneminden itibaren; içerikleri yeni fiyatlar üzerinden izleyecek.

İlgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AirDrop ile Dosya Paylaşımı Nasıl Yapılır?

AirDrop ile Dosya Paylaşımı Nasıl Yapılır?

iOS 16 güncellemesi nasıl yüklenir?

iOS 16 Güncellemesi Nasıl Yüklenir?