in ,

2022’nin En İyi VR Oyunları!

en iyi VR oyunlari

2022’nin En İyi VR Oyunları!

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok alanda bazı değişim ve dönüşümler gerçekleşiyor. Bu alanlardan biri de hiç şüphesiz dijital oyun sektörüdür. Sanal gerçeklik teknolojisinin gelişim göstermesiyle birlikte geleneksel oyun şirketleri; bu teknolojiye uyum sağlamak amacıyla yeni versiyonlarını piyasaya sürerken öte yandan tamamen VR deneyimi için tasarlanmış oyunlar da piyasaya sürülmeye devam ediyor. Biz de bu içeriğimizde; kullanıcı deneyimlerine göre en beğenilen VR oyunları arasından 5 sanal gerçeklik oyununa yer verdik.

2022’nin En İyi VR Oyunları:

1) Half Life: Alyx

En çok beğenilen sanal gerçeklik oyunlarından biri olan Half-Life: Alyx, Half-Life 2’den sonra piyasaya sürülmüştür ve ilk iki oyunda yer alanlarla kronolojik bir uyuma sahiptir. Half-Life: Alyx VR oyununda, Alyx Vance ile babasının; Combine’ın dünya işgaline karşı mücadelesi yer alır. Valve tarafından geliştirilen bir sanal gerçeklik oyunu olan Half-Life: Alyx; senaryosu, grafik ve ses kalitesiyle kesinlikle en iyi VR oyunları arasında yer almaktadır.

2) SUPERHOT VR

Sanal gerçeklik deneyimi için özel olarak tasarlanmış bir oyun izlenimi veren SUPERHOT, uzun zamandır en iyi VR oyunları arasındaki yerini koruyor. Aksiyon türünde olan bu oyunda, sezgisel davranmanız gerekiyor. Öte yandan her şey sizin hareketlerinize bağlı olarak ağır bir akış içinde ilerliyor. Durduğunuz zaman her şey ağır bir çekimde ilerler ve bu durum size olayların içindeyken bir sonraki hamlenizi düşünmeniz ve odaklanmanız için zaman tanır.

3) No Man’s Sky

Bilim kurgu ve macera türünde bir oyun olan No Man’s Sky, en keyifli sanal gerçeklik deneyimi yaşatan oyunlardan biridir. Evrenin merkezine doğru çıktığınız bir yolculukta birçok gezegen ve çeşitli yaşam formlarıyla karşılaşırken bir yandan da aksiyonun içine çekilirsiniz. Bununla birlikte prosedür gereği uzay yolcuğunuzda daha önce hiçbir oyuncunun görmediği yerleri ve yaratıkları keşfedersiniz. Bu da yolcuğunuzun benzersiz olmasına katkı sağlar.

4) Beat Saber

VR oyun piyasasının gözdelerinden biri olan Beat Saber, oyun oynarken aynı zamanda egzersiz yapmanızı sağlayan faydalı bir sanal gerçeklik projesidir. Bir yandan ışın kılıcınızla size doğru gelen ritim bloklarını parçalarken öte yandan müzik eşliğinde egzersiz yapar gibi stres atıyorsunuz. Ancak oyun her seviyede biraz daha zorlaşıyor; küpleri hangi yönden kesmeniz gerektiğini gösteren yön oklarını dikkatle takip etmeniz gerekiyor.

5) Star Wars: Squadrons

En beğenilen çok oyunculu VR oyunlarından biri olan Star Wars; Squadrons, oyuncuların uzayda savaş sanatıyla ilgili benzersiz deneyimler yaşamasını sağlar. Bu oyunda it dalaşlarındaki tecrübenizi artırabilir veya ilk benzersiz deneyiminizi yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte Star Wars Squadrons, Valve Index ve Oculus Rift gibi birçok VR platformuyla uyumludur.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2022nin en iyi antivirus programlari

2022’nin En İyi Antivirüsleri!

502 bad gateway

502 Bad Gateway Nedir? Nasıl Düzeltilir?