in

Synthetix Network Token nedir? SNX Geleceği ve Detaylar!

Synthetix Network

Synthetix Network Token nedir? SNX Geleceği ve Detaylar!

Bu içeriğimizde: SNX nedir? Synhetix Network özellikleri nelerdir? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

Synthetix Network Token nedir?

Synhetix, sentetik varlıkların oluşturulması ve aktif olarak kullanılması için Ethereum ağının desteğiyle geliştirilen blockchain projesidir. SNX ise bu projenin kripto para birimidir.

Projenin özellikleri nelerdir?

  • Synthetix projesi, kullanıcıların mevcut kripto para birimlerinin yanı sıra emtia ve hisse senedi gibi diğer varlıkların eşdeğerine sahip olmasını sağlar.
  • Merkeziyetsiz finans projesi (deFi) olan Synhetix, likidite sağlayıcı özelliğine de sahiptir.
  • Kullanıcılar, Synthetix platformunda gerçekleştirdikleri işlemler için oldukça düşük işlem ücreti öderler. Ayrıca bu protokolün gelişmesi için destek veren kullanıcılar, SNX token ödülü kazanırlar.
  • Synthetix, söz konusu kripto varlıkların fiyatlarını oracle teknolojisi aracılığıyla takip eder. Ayrıca Oracle hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Synth

Bu proje, kullanıcılara; altın ve hisse senedi gibi çeşitli varlıklara sahip olmasalar da söz konusu bu varlıkların değerine endeksli sentetik varlıklar sunar. Synthetix, bu varlıklara “Synth” adını vermiştir. Böylece kullanıcılar, altına veya itibari bir paraya sahip olmasalar bile bu varlıklara dayalı işlemler gerçekleştirme imkânına sahip olurlar. Kullanıcılar, sahip oldukları bu sentetik varlıklar ile marjin işlemler de gerçekleştirebilirler. Ayrıca sentetik varlıklar ile takas işlemleri de yapabilirler.

Proof of Stake ve Synthetix

Proof of Stake fikir birliği sistemini kullanan Synthetix, yatırımcıların SNX token stake ederek ek gelir kazanmalarına imkân tanır. Buna göre kullanıcılar, SNX tokenlarını sentetik Euro olan sEuro karşılığında stake ederek ek kazanç sağlayabilirler. Bununla birlikte, bir yandan kilitlenen SNX tokenlar karşılığında sEuro üretilirken; diğer yandan da kilitlenen SNX tokenlar platformda likidite sağlamak için kullanılır. Synthetix Exchange platformundaki alım satım işlemlerinin ücretleri, her hafta SNX token stake edenlere dağıtılır. Ancak verilen ücret, stake edilen token miktarına göre değişmektedir.

Synthetix projesinin kurucusu kimdir?

2017 yılında Kain Warwick tarafından geliştirilen proje, önce Havven ismiyle tanıtılmıştı. Ancak daha sonra Synthetix olarak yeniden adlandırılmıştır.

Synthetix geleceği

Bu proje, itibari paralar, emtia ve hisse senetleri gibi blockchain temelli olmayan varlıklara yer verip blockchain ekosisteminin büyümesine katkı sağlar. Ayrıca yatırımcıların, merkezi olmayan bir platform üzerinden bu tür varlıklara ulaşmalarını sağlaması bakımından oldukça önemlidir. Sunduğu avantajlar sayesinde de projeye ait SNX tokenın da gelecekte değer kazanması öngörülmektedir.

SNX nereden alınır?

SNX tokenın satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, KuCoin, Huobi, Coinbase, Bybit ve Paribu.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PC

Mac Bilgisayarınızın Pil Ömrünü Nasıl Artırırsınız?

Disney-Plus

Disney Plus Kullanıcı Deneyimini İyileştiren İpuçları!