in

Livepeer Nedir? LPT Madenciliği Nasıl Yapılır?

Livepeer LPT

Bu içeriğimizde: Livepeer nedir? LPT madenciliği nasıl yapılır? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

Livepeer nedir?

Livepeer, Ethereum tabanlı merkeziyetsiz video paylaşım platformudur. LPT ise Livepeer projesinin kripto para türüdür.

Livepeer avantajları nelerdir?

  • Açık kaynaklı bir proje olan Livepeer, kullanıcıların Eşler Arası (P2P) video içerikleri paylaşmalarına imkân tanıyan bir protokoldür.
  • Livepeer projesi, merkeziyetsiz uygulamaların tamamında çalışabilme özelliğine sahiptir. Ayrıca isteyen bütün gelişimciler/girişimciler, merkeziyetsiz uygulamaları için bu protokolden faydalanabilmektedir.
  • Yayıncılar bu proje aracılığıyla canlı yayınlar yapabilme ve video içeriklerini özgürce paylaşabilme imkânına sahip olurlar.
  • Ayrıca Livepeer, kullanıcıların içeriklerini yüklerken ölçeklenme sorunlarıyla karşılaşmamasını sağlayan bir alt yapıya sahiptir.
  • Livepeer protokolü, bütün kullanıcıların yüksek kalite yayın akışlarına erişmesine olanak tanır. Öte yandan kullanıcıların platformda gerçekleştirecekleri bütün işlemler için düşük ücretler alır.
  • Kullanıcılar, ERC-20 standardı bir token olan LPT tokeni stake ederek ek kazanç elde edebilirler.

LPT madenciliği nasıl yapılır?

Bu projede madencilik, videoların kod dönüştürme aşamalarında görev alan kişiler aracılığıyla gerçekleşir. Video kodları dönüştürme alanında yeterli bilgiye sahip olan kişiler, madenci olmak için platforma başvururlar. Ancak madencilerin seçimi, protokolün kullandığı adil bir sistemle gerçekleşir. Daha sonra bu madenciler, Livepeer protokolünü kullanarak uygulama geliştirenler ile bu projeden eksiksiz faydalanmaları adına video yayıncıları için; video kodlarının dönüştürülmesini sağlar. Sonuç olarak bu görevi yerine getiren madenciler de token ödülü kazanırlar.

LPT yorumu

Livepeer projesi, merkezi yayın platformlarına ve yüksek maliyetlere karşı; merkeziyetsizlik ve düşük işlem ücreti sunmak adına alternatif bir proje olarak geliştirilmiştir. Yayıncılık alanında önemli bir girişim olması dolayısıyla bu proje, kullanıcılar için de önemli bir alternatiftir. Mevcut özelliklerinden dolayı gelecekte projeye ait LPT tokenin de değer kazanması öngörülmektedir.

LPT nereden satın alınır?

LPT kripto para biriminin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, Coinbase, KuCoin ve Paribu.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

arbitrum-nedir

Arbitrum Kullanarak Bybit’e Nasıl Para Yatırılır ve Çekilir?

ethereum plasma nedir

Ethereum Plazma Nedir?