in ,

AAVE Coin nedir? Aave Projesi ve Avantajları nelerdir?

LEND AAVE Main 1 min 1

Bu içeriğimizde: Aave coin nedir? Aave projesi ve avantajları nelerdir? Sorularının cevaplarına ve detaylara ulaşabilirsiniz.

AAVE coin nedir?

Aave, ERC-20 standardı üzerine inşa edilen bir deFi (merkeziyetsiz finans) projesidir. Önceden “LEND” ismini taşıyan AAVE de bu projenin tokenidir.

Aave projesi ve avantajları nelerdir?

  • Aave projesi, kullanıcıların kripto para birimleriyle borç almalarına ve borç verebilmelerine imkân tanır.
  • Kullanıcılar, kripto paralarını Aave likidite havuzuna yatırıp kazanç sağlayabilirler.
  • Kripto para borcu almak isteyen kullanıcılar, kendi varlıklarını teminat göstererek likidite havuzundan borç alabilirler. Ancak bunun için faiz öderler. Kripto paralarını borç vermek isteyenler kullanıcılar da sürecin sonunda kripto paralarını faiziyle beraber alırlar.
  • Bu protokol, kullanıcıların sabitcoinler üzerinden de borç alıp vermelerine imkân verir.
  • Kullanıcılar aynı zamanda üç farklı blokzincirdeki varlıklarıyla borç alıp borç verebilirler. Bu üç blokzincir şunlardır: Ethereum, Polygon ve Avalanche.
  • Akıllı kontrat destekli ve merkeziyetsiz bir yapıya sahip olan Aave sayesinde kullanıcılar, bir aracıya ihtiyaç duymadan borç alıp verme imkânına sahiplerdir.
  • Ayrıca kullanıcılar, Aave tokenlerini stake ederek de ek kazanç sağlayabilirler.
  • Aave stake eden kullanıcılar aynı zamanda Aave projesinin gelişimi için alınacak kararlarda oy hakkına sahip olurlar.

Aave protokolü nasıl çalışır?

Öncelikle borç verecek olan kullanıcının varlığının likidite havuzuna aktarımı sağlanır ve borç alacak kullanıcı da bu likidite havuzundan akıllı sözleşmeler aracılığıyla borç alır. Ancak borç almak isteyen kullanıcı, borç almak istediği miktardan daha fazlasını teminat olarak göstermek zorundadır. Kullanıcı eğer belirtilen süreç içerisinde borcunu ödeyemezse; teminat gösterdiği varlığı üzerinden borcu ödenir. Ayrıca ceza olarak da bir miktar kesilir.

Aave geleceği nasıl olur?

Merkeziyetsiz finans protokolü olan Aave, likidite havuzu aracılığıyla kullanıcıların borç alıp verebilmesine imkân tanıdığı için ve kullanıcıların alınacak kararlarda söz sahibi olmaları nedeniyle güvenilir projeler arasındaki yerini koruyor. Ayrıca yeni projeler üzerinde çalışan bu protokolün geleceğinin daha da açık olması bekleniyor.

AAVE coin nereden alınır?

Aave tokenin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır:

Binance, Huobi, Coinbase, KuCoin, OKEx, FTX, Kraken ve Paribu.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bybit nfti marketi nasil kullanilir

NFT Marketi Seçmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler!

celer

Celr Coin Nedir? Celer Network Projesi ve Avantajları!