in

Polygon Coin Nedir? MATIC Projesi ve Geleceği!

2polygon 1 1 1 1

Polygon (MATIC) Coin Nedir? Projesi ve Geleceği!

Bu içeriğimizde Polygon (MATIC) coin nedir? Projesi ve hedefleri nelerdir? gibi sorulara ve daha fazlasının yanıtlarına yer verdik. MATIC ile ilgili merak edilen soruların cevaplarına içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Polygon (MATIC) Coin Nedir?

Polygon (Matic), Ethereum altyapı gelişimi ve ikinci katman ölçeklendirme problemlerinin çözülmesi amacıyla yapılandırılmıştır. Bununla birlikte basit bir kullanıma sahiptir.

Polygon Projesinin hedefleri ve avantajları nelerdir?

Matic, başta Ethereum olmak kaydıyla; blockchain projelerinin daha çok işlem gerçekleştirebilmesini sağlamayı hedeflemektedir. Ayrıca düşük işlem ücretleri ve hız gibi unsurlarda sergilediği başarılar, polygon projesinin en büyük artılarındandır.

Polygon Network avantajlarından bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Polygon, Ethereum altyapısına sahip olduğu için kendi ağlarını kullanan diğer projelere oranla daha güvenlidir.
  • Proje geliştiricilere hızlı ve kuvvetli bir altyapı sunar.
  • Web 3.0 tabanlı ve NFT içerikli projelere yatırımlar yaparak çok yönlü girişimci/geliştirici yapısını korumaktadır.
  • Blok zincirler arasındaki ileti kayıtlarının tutulması, başka blok zincirlerle bağlantı kurulumu seçenekleri ve çeşitli projelere has çözümler üretmektedir.

İlgili:

MATIC Coin Geleceği Nasıl Olur?

Ait olduğu ekosistem aracılığıyla sürdürülebilir projeler sunan Polygon, gün geçtikçe değer kazanmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra piyasadaki sert düşüşlerde dahi sağlam bir duruş sergileyen Matic, gelecekte de adından sıkça söz ettirecek gibi duruyor.

Polygon Network hangi alanlarda yatırımlar yapmaktadır?

Polygon (Matic), Ethereum ekosisteminin tanıdık isimleri; Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal ve Anurag Arjun tarafından geliştirilmiştir. Ayrıca piyasaya sürüldükten bu yana çok ciddi oranlarda artışlar göstermekle birlikte geliştirdiği projelerle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Geçtiğimiz zamanlarda Reddit kurucularından Alexis Ohanian ile Polygon, birlikte web 3.0 projelerine yatırım amaçlı girişimlerde bulunduklarını açıklamışlardı. Polygon Network, bu girişim ekseninde birçok projeye altyapı çalışmalarında destek sağlayacağını açıkladı.

Dahası polygon tarafından geçtiğimiz aylarda bir NFT yatırımı gerçekleşti. Ancak bu destek, Continuum World adlı çevrim içi ve oyna – kazan mantığıyla piyasaya sürülen bir oyuna geldi. Söz konusu oyundaki unsurların birer NFT örneği olması için ayrıca dikkat çekti.

Polygon (matic) coin nasıl alınır?

Matic coin/tokenini, Binance, OKEx, Coinbase, Huobi, FTX, Paribu ve BtcTurk gibi daha nice kripto para platformu üzerinden alıp satabilirsiniz. Alım-satım seçeneklerinin yanı sıra stake etme imkânı da bulunuyor.

Uyarı: Bu sitedeki kripto paralar ve kripto para borsalarıyla ilgili içerikler, kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez.

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fomo-nedir-kripto-parada-fomo-ne-demek

FOMO Nedir? Kripto Paralarda FOMO Etkisi Nedir?

dijital imza nedir

Dijital İmza Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?