in ,

Cardano Nedir? Cardano (ADA) Coin Nerden alınır?

cardano-ada-coin-nedir
cardano-ada-coin-nedir

Bitcoin’in çok yüksek seviyelerden işlem görmesi kripto para yatırımcıları için bir seçenek olmaktan çıktı. Özellikle orta ve az bütçeli yatırımcılar yatırım yapmak için altcoin arayışlarını sürdürüyor. Bu yatırımcıların tercih ettiği kripto paralardan birisi ise Cardano. Son zamanlarda adını sıklıkla duymaya başladığımız Cardano aldığı yatırımlar ile odak noktası haline geldi. Pek çok kişinin aklında ise ” Cardano nedir? ” sorusu oluştu. Bu içeriğimizde akıllardaki soruyu yanıtlarken ” Cardano ne zaman çıktı?” ve ” Cardano (ADA) Coin nerden alınır?” gibi sorulara da yanıt arayacağız. Lafı çok uzatmadan ilk sorumuz ile başlayalım.

Cardano Nedir?

Cardano, halka açık bir blockchain kullanmayı hedefleyen bir kripto para birimi ağıdır. Bu ağın tüm kaynak kodlarına halk tarafından erişilebilir. Cardano’nun kripto para birimine ADA denir. Tasarımı ve geliştirilmesi akademisyen ve mühendisler tarafından yapılan Cardano’nun denetlemesini ise İsviçre merkezli Cardano Vakfı yapmaktadır. Ayrıca piyasaya çıkardıkları kripto para birimi adını ilk bilgisayar programcısı kabul edilen Ada Lovelace’tan almaktadır.

Cardano’yu değerli yapan şey ise sadece kripto para olması değil. Alonzo adını verdikleri güncelleme ile akıllı sözleşmeleri devreye sokmaları onlar için önemli bir adım oldu. Bu güncelleme ile birlikte doğrudan blockchain üzerinde oluşturulan ve önceden belirlenmiş şartlar yerine getirildiğinde aktif olan sözleşmeler yapabileceksiniz. Bu güncelleme devletler arası merkezi olmayan anlaşmalar yapmasına olanak sağlayacak. Böylece Cardano’nun hedeflediği merkezsiz uygulamalar vizyonu tamamlanmış olacak.

Cardano’nun sunmak istediği yenilik tüketicilerin ihtiyaçları ile düzenleyicilerin taleplerini harmanlayıp düzenlenmiş bir mahremiyet yaratacak olmasıdır. Bu fikrin arkasındaki vizyon eşit ve güvenli bir işlem tarzı yaratarak herkese adil bir işlem ağı oluşturma hedefi taşır. Böylece daha fazla finansal katılım sağlanır.

Cardano ne zaman çıktı?

Cardano, aynı zamanda Ethereum’un da kurucu ortağı olan Charles Hoskinson tarafından 2015 yılında faaliyete başladı. 2017 yılında ise coin piyasaya çıktı. Bu coin hem kripto para birimidir hem de Cardano uygulamalarında işlem yapmayı mümkün kılar.

Cardano (ADA) Coin nasıl alınır?

ADA global ve yerli pek çok kripto para borsasında mevcut. Ancak alım yaparken dolandırıcılık gibi can sıkacak olayların önüne geçmek için güvenilir borsaları seçmekte fayda var. Halihazırda ADA Coin’e veya herhangi bir kripto paraya sahipseniz cüzdan güvenliğinizi sağlamak için Kripto Paralarınızı Çalınmaya Karşı Koruyun! adlı videomuzu izlemenizi tavsiye ederim.

Sorumluluk Reddi : Bu sitede verilen bilgiler haber niteliği taşımaktadır. Herhangi bir kripto para birimini satın alma veya satma yönünde tavsiye içermez. Yatırım kararı almadan önce bilgilerin doğruluğunu farklı kaynaklardan teyit etmek yatırımcının sorumluluğundadır. Yatırım yapmaya karar vermeden önce mali danışmanınızdan destek alın!

İlgili :

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

temel bilgisayar güvenliği - internet güvenliği - cihaz güvenliği - bilgisayar güvenliği - parola güvenliği - güçlü parola

Temel Bilgisayar Güvenliği: Güvenliğiniz için 7 İpucu!

google fotoğraflar'a alternatif - bulut depolama alternatifleri - icloud idrive amazon photos alternatifleri - google fotoğraflar yerine kullanılabilecek uygulamalar

Google Fotoğraflar’a Alternatif Fotoğraf Depolama Uygulamaları!