in

Kripto Para Güvenliği İçin Ne Yapmalıyım? Kripto Para Güvenliği!

bitcoin güvenliği - kripto para güvenliği - kripto para - kripto para güvenliği ve VPN - VPN nedir
bitcoin güvenliği - kripto para güvenliği - kripto para - kripto para güvenliği ve VPN - VPN nedir

Kripto Para Güvenliği İçin Ne Yapmalıyım?

Kripto para alım satım konusu gün geçtikçe hızlıca artıyor. Ülkemizde de birçok kripto para borsasının reklamları gün yüzüne çıkmış durumda. Televizyon reklamları, radyo reklamları, sosyal medyada platformlarındaki sponsorlu reklamlar derken artık bir de influence reklamları görüyoruz. Önceden sadece birkaç platform bu reklamları verirken şimdi neredeyse onlarca platformun reklamını görüyoruz.

Kripto Para Güvenliği İçin Ne Yapmalıyım?

Kripto paranın geleceğin parası olduğunu düşündüğüm gibi koruma konusunun da oldukça önemli bir konu olduğunu düşünüyorum. Cebinizde ya da yastıkaltı bir paranız varsa bunu korumak için yapacağınız şeyler bellidir. Örneğin kapılarınızı kilitli tutarsınız, pencerelerinize demirler taktırırsınız vs. vs. gibi şeyler. Böylelikle evinizi hırsızlara karşı korursunuz. Peki tamamen internetten alınıp satılan ve internette barındırdığınız bir dijital varlığı nasıl koruyacaksınız? Bitcoin dahil 7000’den fazla kripto para varken hangisini nereden ve nasıl alacağınızı biliyor musunuz? İlk olarak herhangi bir kripto paraya sahip olmak istiyorsanız güvenilir bir ağ, güvenilir bir cihaz ve güvenilir bir kripto para borsasına ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

İlgili:

5c6bad1ac03c0e4f6887fe6c
BTC
  • Kripto para borsalarına üye olurken iki faktörlü veya çok faktörlü kimlik doğrulama seçeneklerini mutlaka aktif edin. Böylelikle hesap güvenliğinizi kolaylıkla sağlamış olursunuz. Eğer hesabınızda bir şifrematik kullanırsanız yedek kodları farklı bir yere (cep telefonunuzdan farklı bir yere) kaydetmeyi unutmayın. Eğer telefonunuza erişiminizi kaybederseniz veya format atarsanız bu yedek kod sayesinde profilinize hızlıca erişebilirsiniz.
  • Karışık kombinasyona sahip parolalar oluşturun. Akılda kalıcı fakat karışık olması oldukça doğru bir seçenek olacaktır. Parola kullanırken büyük – küçük harf, noktalama işaretleri ve sayılar kullanmayı unutmayın. Fakat parolanız şu şekilde olmasın: Lorentlabs123, bunun yerine L0R3ntLaB$137 gibi farklı ve akılda kalıcı bir parola sizi daha çok güvende tutar.
  • Bir VPN hizmeti kullanın. Bu VPN hizmeti mutlaka her zaman aktif olsun. Unutmayın kaliteli, güvenilir, verilerinizi ve işlemlerinizi kaydetmeyen bir VPN hizmeti kullanmanız gerekiyor. Kişisel olarak ne önerirsiniz derseniz hemen buraya bakabilirsiniz: https://kas.pr/316w Burayı incelerseniz kripto para ve VPN ile ilgili detaylara daha net bir şekilde sahip olabilir ve ucuz bir şekilde satın da alabilirsiniz.
  • Her işlem için yeni bir cüzdan ve yeni bir IP adresi kullanmanız sizi daha fazla güvende tutar.
  • Kripto para borsalarına giriş yaptığınız cihazların güvenliklerini mutlaka sağlayın. Bunun için bilmediğiniz kaynaklardan cihazlarınıza uygulama ya da program indirmeyin. Güvenmediğiniz web sitelerine giriş yapmayın.
  • Donanım cüzdanları her zaman çevrimiçi cüzdanlardan daha güvenilirdir fakat donanım cüzdanların da güvenliğini sağlamanız tabi ki sizin elinizde.
  • Tüm paranızı tek bir cüzdanda saklamayın. Bu çok önemli bir konu. Bütün paranızı tek bir cüzdanda saklamanız herhangi bir siber saldırı sonucu tüm varlığınızı kaybetmenize neden olabilir.
  • Phishing (Yemleme – Oltalama) Saldırılarına dikkat edin. Hiçbir kripto para şirketi ya da sosyal medya platformu vs. asla sizlerden mail, telefon numarası, parola gibi bilgileri mail yoluyla istemez. Bu tür konularla ilgili olarak gelen mail adreslerini mutlaka inceleyin.

Kripto Para Güvenliği İçin VPN! Neden VPN Kullanmalıyım?

1. Kimlik avı saldırılarına maruz kalabilirsiniz. Hassas – önemli bilgilerinizin yanında finansal yatırımlarınız da çalınabilir.

2. Haberiniz olmadan kripto para madenciliği yapmanızı engeller. Bazı web siteleri size bu konuda zarar vermek için oluşturulmuştur. Bu nedenle VPN bu konuda çözüm olabilir.

3- Bitcoin anonimliği ele alır. Bu yüzden %50’den fazla oranda anonimliği savunur. Bir IP’den bitcoin’in kime ait olduğu bilinebilir. Bu yüzden IP’yi VPN ile gizleyebilirsiniz.

4- VPN, sizi dolandırıcılardan korur.

5- İnternet servis sağlayıcılarından ve merkeziyeti olan kuruluşlardan sizleri korur.

Kripto para güvenliği konusunu ele aldığımıza göre hemen buraya tıklayarak farklı bir içeriğimizi okuyabilirsiniz. Yine hemen buraya tıklayarak bu içeriğimize özel %20 indirimli VPN hizmetini inceleyebilir veya satın alabilirsiniz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

netflix - netflix için vpn - en iyi vpn - kaspersky vpn - vpn

Tüm Dünyadaki Netflix İçeriklerine Nasıl Erişileceğini Anlattık!

tether nedir - tether nasıl alınır - tether hakkında - usdt nedir

Tether Nedir? Tether Nasıl Alınır? Tether (Usdt) Hakkında!