in

Kripto Para Al Sat Yaparken VPN Kullanmalı Mıyım?

kripto-para-korku-ve-acgozluluk-endeksi
kripto-para-korku-ve-acgozluluk-endeksi

Kripto Para Al Sat Yaparken VPN Kullanmalı Mıyım?

Bu içeriğimizde birçok kişinin sorduğu kripto para al sat yaparken VPN kullanmalı mıyım? Sorusunu cevaplıyoruz. Bu soruyla birlikte tabii ki içeriğimizde VPN nedir? Kripto para nedir? Sorularının da kısaca açıklamalarına değineceğiz. Eğer siz de kripto para al sat yaparken VPN kullanmalı mıyım? Sorusunu soruyor ve merak ediyorsanız işte bu içeriğimiz tam da size göre. Gelin şimdi sorumuzun cevabına geçelim!

Cihaz güvenliğinin yanında kişisel veri güvenliğimizi ya da finansal varlıklarımızı da her zaman sanal dünyada korumak istiyoruz. Bu koruma dürtüsüyle belli başlı kurallara bilerek ya da bilmeyerek uyduğumuz da bir gerçek. Örneğin halka açık Wi-Fi güvenliği konusunda hepimizin endişeleri vardır. Bu yüzden park, hastane, okul, veya kafedeki internet ağlarına bağlanmayız.

Eğer bağlanıyorsak da önceden aldığımız bir VPN hizmetini aktif hale getiririz. Çünkü biliyoruz ki VPN, ağdaki herhangi bir siber saldırgandan bizi koruyacaktır. Eğer yatırım yaptığınız herhangi bir kripto para varlığınız varsa bu noktada kişisel verileriniz, cihazınız, finansal varlıklarınız ve bir de korumanız gereken kripto para varlıklarınız var demektir.

Kripto Para Nedir?

Kripto para, kriptografi (şifreleme) kullanan, nakit paraya bir alternatif olarak ortaya çıkan bir takas aracıdır. Kripto paraların bir sanal unsur ve dijital bir varlık olduğu unutulmamalı. Kripto paraları dijital döviz ya da sanal döviz olarak görmek de mümkün. Kripto paraların temel mantığı merkeziyetsiz olmalarıdır diye genelleme yapabiliriz ancak merkeziyetsiz olmayan kripto paraların da olmadığını hatırlatalım. Yani genelleme doğrultusunda konuşursak; herhangi bir ülkenin merkez bankasına ya da hükümetine bağlı değiller.

VPN Nedir?

VPN, bir diğer bilinen ismiyle Sanal Özel Ağ olarak tanımlanıyor. Sanal Özel Ağ (VPN) en temel anlamıyla başka bir IP adresi üzerinden internete bağlanmanızı sağlayan hızlı ve basit bir hizmettir. VPN hizmetlerinin (Unutmayın, sadece kaliteli VPN hizmetleri) en önemli özelliği bağlantılarınızı güvenli hale getirmesidir. Herhangi bir ağa bağlandığınızda bağlantınızı şifreler. Böylelikle kişisel bilgileriniz ve verileriniz güvende kalır. VPN ile yasaklı, engellenmiş ya da sansürlenmiş sitelere de hızlıca erişebilirsiniz.

En önemli konulardan birisi dijital varlıklarınızı VPN ile güvende tutabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Kripto paralarınızın çalınması bütün dijital yatırımlarınızın yok olması demek. Şimdi VPN ile kripto para varlıklarımızı nasıl koruyacağımızı inceleyeceğiz.

kaspersky-vpn-nedir-yeni-baslayanlar-icin-vpn
Kripto Para Al Sat Yaparken VPN Kullanmalı Mıyım? – 2

Kripto paralar birçok insana hala çok uzak. Aslında uzak olmasının nedeni ne olduğunu bilmemeleri ya da nasıl alınacağı hakkında bilgileri olmaması. Aslında al/ sat işlemleri o kadar da karmaşık değil. Normal bir döviz alıyor gibi alabiliyorsunuz. Fakat kripto paraların temeline inmeye başlar, araştırırsanız bu durum biraz karmaşık bir hal alabilir. Bazı ülkelerde kripto para kullanımı ya da alım/satımı yasal düzenlemelere tabi tutuluyor. (Bu, kişilerin VPN kullanmak istemesinin önemli bir nedeni) Bitcoin, Ethereum ya da herhangi bir kripto para varlığını al/sat yapmak suç olabilirken engellemelere de tabi tutuluyor olabilir.

Biliyorsunuz, VPN kullanarak gizliliğinizi ve güvenliğinizi ön planda tutarken mahremiyetinize verdiğiniz önemi oldukça iyi bir şekilde üst seviyeye çıkartırsınız. Kripto para alırken ya da satarken de durum tam anlamıyla böyledir. Para kazanmanın zor olduğu bu dönemde ciddi bir şekilde yapacağınız yatırımlarınızı riske atmak oldukça tehlikeli bir durum.

Eğer yabancı bir dil bilmiyorsanız, Türkçe dil desteği ve Türkçe müşteri hizmeti sunan bir VPN kullanmanız oldukça önemli. Bu da bir elin 5 parmağını geçmez. Eğer Kaspersky VPN’i kullanırsanız hız, kalite, Türkçe dil desteği, kill switch, Netflix’e erişim gibi özel birçok özellikten faydalanmanız mümkün. Sadece bu yüzden mi Kaspersky VPN diye sorabilirsiniz. Aslında değil. Gelin neden Kaspersky VPN sorusunu hızlıca cevaplayalım. Sonra da kripto para güvenliği için ne yapmalıyız ya da yapmamalıyız konusuna değinelim.

Neden Kaspersky VPN?

Kaspersky VPN, son güncellemesi ile hızını 2 katına çıkartmış durumda. Bunun yanında yukarıda da bahsettiğimiz gibi ABD ve İngiltere’deki Netflix, Hulu, Amazon Prime, Disney+, HBO Max ve BBC iPlayer’a hızlıca erişebiliyor. Yeni güncelleme yeni konum ve sunucular getirdi. Yeni protokoller ve kill switch ile kullanıcılara daha fazla fayda ve yarar sağlanmaya başlandı. Bunların yanında 1 yıllık alımlarda 5 cihaz için fiyatı sadece 270 TL’yken aynı zamanda 3 aylık BluTV üyeliği de ücretsiz. Daha fazla bilgi lazım, bunlar yetmez bana derseniz sizi şuraya alalım: http://kas.pr/23tt

Kripto Para Güvenliği için Ne Yapmalı ya da Yapmamalıyız?

Kullandığınız VPN hizmeti hangi cihazda olursa olsun açık olmalı. Yukarıdaki örneğimizi tekrar ele alalım. Okulunuzdaki ya da bir kafedeki herkese açık internete bağlanarak kripto para borsasında işlem yapacaksınız VPN kullanmanız güvenliğinizi artırır. Ancak ücretsiz, ne olduğu bilinmeyen, ücretli olsa bile arkasındaki şirketi bilmediğiniz, güvenmediğiniz bir hizmetten faydalanmamanız gerektiğini unutmayın. Bu noktada Kaspersy VPN güvenilir mi? Sorusunu sorabilirsiniz. Kaspersky, 400 milyondan fazla bireysel, 250 binden fazla da kurumsal müşteriye sahip.

  • İki Faktörlü ya da Çok Faktürlü kimlik doğrulamalarını aktif etmeyi unutmayın.
  • Her işlem için yeni cüzdan ve yeni IP adresi kullanmayı deneyin.
  • VPN, antivirüs ve işletim sistemlerinizin yazılımlarını her zaman güncel tutun. 
  • Güvenli bir e-posta hizmeti kullandığınızdan emin olun.
  • Yüksek kaliteli parolalar oluşturmayı unutmayın. 
  • Çevrimiçi cüzdan yerine donanım cüzdan kullanmayı araştırın.
  • Tüm paranızı tek bir cüzdanda saklamayın. 
  • Phishing e-postalarına ya da mesajlarına kanmayın.

Kripto Para İşlemlerinde Neden VPN Kullanmalıyız? Kripto Para Güvenliği!

1. Kimlik avı ve finansal varlıklarımıza saldırılara maruz kalmamak için kullanmalıyız. 

2. Haberiniz olmadan kripto para madenciliği yapmamızı engeller.

3- Bitcoin anonimliği ele alır. Bu yüzden %50’den fazla oranda anonimliği savunur. Bir IP’den bitcoin’in kime ait olduğu bilinebilir. Bu yüzden IP’yi VPN ile gizleyebilirsiniz. 

4- VPN, sizi dolandırıcılardan korur. 

5- İnternet servis sağlayıcılarından ve merkeziyeti olan kuruluşlardan sizleri korur.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kripto para - kripto para nedir - kripto para hakkında - kripto para al sat - kripto para alım satımı - kripto para lorentlabs

Kripto Para Alım Satımı Yapmadan Önce Bunları Öğrenin!

internet hız testi siteleri - hız testi siteleri - internetim hızlı mı - hız ölçüm sitesi

İnternet Hız Testi Siteleri Derlemesi! İnternet Hızınızı Ücretsiz Kontrol Edin