in

Kaspersky VPN Gizlilik Güncellemesi Neler Sunuyor?

Kaspersky VPN nedir

Kaspersky VPN Gizlilik Güncellemesi Neler Sunuyor?

Bu içeriğimizde global siber güvenlik şirketi Kaspersky’in VPN hizmeti olan Kaspersky VPN’in son aldığı güncellemenin detaylarına değineceğiz. Bu güncelleme ile Kaspersky VPN rakiplerinden daha hızlı olmasının yanında artık daha güçlü.İ

çeriğimize geçmeden önce VPN nedir? Sorusundan kısaca bahsetmek istiyorum. Türkiye’de yaşayan internet kullanıcılarının birçoğunun ‘mecburi olarak’ bu konuda birçok bilgisi olduğu aşikar. Ancak yine de içeriğimizin akışından dolayı bu konuya kısaca değinelim. Tabii içeriğimize geçmeden önce Kaspersky VPN’in ne olduğuna, yeni neler sunduğuna, 3 aylık ücretsiz bluTV’yi nasıl alacağınıza buradan ulaşabileceğinizi hatırlatalım: http://kas.pr/23tt

VPN nedir?

VPN en basit haliyle Sanal Özel Ağ olarak tanımlanıyor. Çevrimiçi gizliliğe ve hasas verilerinin korunmasını isteyen birçok insan tarafından kullanılan bu hizmet, Türkiye’de özellikle sansür ve engellemeleri aşmak isteyen kişiler tarafından kullanıyor. Türkiye’de VPN kullanımının en önemli nedenlerinden birisi sansür ve engellemeler olsa da artık internet kullanıcıları mahremiyetin ne kadar önemli olduğunun da farkına varıyor. Bu nedenle gizlilik ve hassas verilerin korunması için de birçok kişi artık VPN kullanmaya özen gösteriyor.

VPN kullanıcılarının birçoğu VPN hizmetinin sürekli olarak kullanılması gereken bir hizmet olduğunun farkında. Çünkü şifreli olmayan hiçbir ağ kullanıcıyı korumaz. Kaspersky VPN, ağı şifreler, kullanıcının anonim olarak internette gezinmesini sağlarken IP’yi gizler. Son güncellemesi ile kullanıcılarına sevinç çığlıkları attıran Kaspersky, aynı zamanda Torrent desteği sunmaya başladığını da duyurdu.

Kaspersky VPN Gizlilik Güncellemesi Neler Sunuyor?

1) Kaspersky VPN, DNS sızıntısı koruması sunarak kullanıcıların tam mahremiyet ile internette güvenli bir şekilde gezinmesini sağlıyor.

2) Mobil cihazlara OpenVPN desteği geldi.

3) AES256 şifreleme sunuyor.

4) Gizlilik politikası %100’e yakın şeffaf bir hale getirildi.
 


5) Veri sızıntılarını önlemek için Kill switch özelliği geçmişe göre artık daha stabil ve hızlı.

6) Kayıt tutmayan, sıfır günlük politikası şeffaftır.

7) Bölünmüş tünel protokolü ile internetiniz kısıtlı ise Kaspersky VPN, resmen kişiselleştirilebiliyor. Kısacası kullanıcının seçeceği uygulamaların verileri korunmaya başlanıyor. 

8) Güçlü protokol destekleri yeni güncelleme ile geldi!

Örneğin;

  • Catapult Hydra: Bu seçenekte Kaspersky VPN, bağlantıyı kurmak için Catapult Hydra protokolünü kullanır. Catapult Hydra protokolü, özellikle uzun mesafelerde veri iletirken en hızlısı protokoldür. Engellenmesi de oldukça zordur. Catapult Hydra protokolü, AES 256 şifreleme algoritmasıyla çalışıyor.
  • WireGuard: Bu seçenekte Kaspersky VPN, bağlantıyı kurmak için WireGuard protokolünü kullanır. WireGuard protokolü, düşük güçlü cihazlarda iyi veri aktarım hızları gösteren açık kaynaklı bir protokoldür. WireGuard protokolü, ChaCha20-Poly1305 veri şifreleme algoritmasını kullanıyor. 

Kısacası Kaspersky VPN, son güncelleme ile birçok iyileştirmenin yanında çok kaliteli bir dizi yeni özelliğe kavuştu. Gizliliğe ve mahremiyete önem verirken çok fazla da para harcamamak isteyen kullanıcılar için doğru tercih olan Kaspersky VPN; 1’er yıllık alımlarda 5 cihaz için yalnızca 270 TL. Aynı zamanda 3 aylık bluTV de ücretsiz! Bu kısa süreli fırsatı ve hediyeyi kaçırmamak için ürünü satın almak ya da incelemek için buradan daha detaylı inceleyin: http://kas.pr/23tt

İlgili: Kaspersky VPN Güvenli Mi? Güncellenen Kaspersky VPN’i İnceledik!

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NFT Koleksiyonu

NFT Cüzdanları ve OpenSea Hakkında Detaylar! OpenSea Nedir?

bybit-sifir-islem-ucreti

Bybit’ten Türkiye Kullanıcılarına Özel 15 Milyar Değerinde GCAKE Ödül Havuzu!