in

Kaspersky VPN Secure Connection İncelemesi!

kaspersky vpn - kaspersky vpn nedir - kaspersky vpn hakkinda - siber güvenlik - kripto para - vpn
kaspersky vpn - kaspersky vpn nedir - kaspersky vpn hakkinda - siber güvenlik - kripto para - vpn

Kaspersky VPN Secure Connection İncelemesi!

Kaspersky VPN Secure Connection incelemesine geçmeden önce Kaspersky hakkında kısa bir bilgi vermek isterim. Bu kısa bilgilerden sonra da piyasada bulunan birçok VPN’i geride bırakan Kaspersky’nin VPN hizmetini hep birlikte inceleyelim.

Kaspersky, 1997 yılında Eugene Kaspersky tarafından kuruldu.

Şirket, bilgisayar ve internet güvenliği üzerine çözümler sunuyor.

Antivirüs, anti-spyware, anti-spam ve anti-intrusion ürünlerinin yanında birçok noktada hem bireysel müşterilere hem de kurumsal müşterilere farklı çözümler sunuyor. Bu çözümlere hızlıca göz attığımızda parola yöneticisi, VPN, çocuk güvenliği gibi birçok konuyu ele alıyorlar. 

Kaspersky birçok ülkede yerel ofise sahip. Bu yerel ofislerin bir kısmı aşağıdaki ülkelerde bulunuyor:

Avustralya, Avusturya, Brezilya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya;,Hong Kong, Hindistan, İsrail, İtalya, Japonya, Kazakistan, Malezya, Meksika, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya Federasyonu, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye (Bu sayede müşteri desteğini tamamen Türkçe olarak alabiliyorsunuz. Ayrıca uygulamaları ve web siteleri de tamamen Türkçe), Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Güney Kore.

Şirketin 3000’den fazla çalışanı var. 400 milyondan fazla kullanıcısı, 270 binden fazla da kurumsal müşteriye sahip.

secure connection how to featured
Görsel Kaynak: Kaspersky

Birçok test sonucunda ise birçok ödül alan bir şirket. Şimdi Kaspersky VPN incelemesine geçelim.

 • Arayüz: Kullanılabilirlik olarak kesinlikle herkesin kullanabileceği bir arayüze sahip. İlk defa VPN kullanacak olan birisinin her şeyi hemen çözebileceği ve tek bir tık ile sorunlarına çözüm bulabileceği güzel bir arayüz.
 • Hız: Kaspersky VPN Secure Connection’ın son güncellemesinden sonra sunduğu hız oldukça ilgi çekici. İncelemelerimizi bir övgü olarak görüyor olabilirsiniz fakat öyle değil. Bu sonuçların hepsi test edildikten sonra ele alındı. Dileyen herkes Kaspersky VPN Secure Connection uygulamasını indirerek kendi de test edebilir.
 • Güçlü Şifreleme: 256 bit şifreleme sağlıyor. Bu tür bir şifrelemeyi ihlal etmek neredeyse imkansız diyebilirim. Kaspersky VPN Secure Connection ile açık ağlara bağlandığınızda sizi ve verilerinizi iyi bir şekilde korur. Ayrıca mesajlarınız da tamamen anonimleşir.
 • Müşteri Desteği: Müşteri desteği birçok VPN hizmetini geride bırakıyor. Twitter’dan anlık olarak sorularınızı sorabilir ve sorularınızın cevabını alabilirsiniz. Ayrıca web sitesinin destek bölümünden ve destek numarasından da iletişim kurabilirsiniz. Sosyal medya profillerini kesinlikle çok iyi kullanıyorlar.

*P2P ve BitTorrent’e izin veriyor.

 • Kill Switch: Son güncelleme ile gelen yeni bir özellik. Kill Switch olmayan bir VPN pek fazla bir işe yaramaz. Kill Switch, en küçük problemde sizi korumak için vardır.
 • Sunucu Sıralaması: Sunucu sıralaması birçok VPN hizmetinde bulunan ve sunucuları tek tek incelemenize yarayan bir özellik. Maalesef henüz Kaspersky VPN Secure Connection’da sunucu sıralaması yok. Fakat bu kullanımı etkileyecek bir neden değil. Sadece görüntü olarak sunucuları kategorize edemiyorsunuz o kadar.
 • Türkiye’de yaşamayan (yurtdışında yaşayan arkadaşlarımız) bazı zamanlar Türkiye’deki içeriklere erişmek için VPN arıyorlar. Birçok VPN hizmeti Türkiye’de server bulundurmuyor. Fakat Kaspersky VPN Secure Connection bu sorunu da ortadan kaldırıyor. Birçok sunucusunun yanında Türkiye’de de sunucusu var. Bu, gizlilik ve güvenlik ile alakalı bir durum değil. Sadece yurtdışında yaşayan kişilerin Türkiye’deki içeriklere erişmesini kolaylıkla sağlamayla alakalı.
 • Güvenlik, bir VPN hizmetinin temelidir. Bu VPN hizmetinde güvenli bir protokol ve güçlü bir şifreleme mevcut. Bunları biz demiyoruz, VPN hizmetinin test sonuçları ve araştırmalarımız gösteriyor.
 • Windows ve Mac için çözümler sunarken aynı zamanda Android ve iOS işletim sistemleri için de mobil uygulamaları mevcut.
 • Politikaları konusunda oldukça şeffaflar. GDPR ile uyumlu olmaları ise oldukça cesaret verici diyebilirim.
 • Herhangi bir hükümet ile veri paylaşımı yapmıyor. Daha doğrusu yapmak isteseler de yapamazlar çünkü teknik olarak bu mümkün değil. Yani yaptığınız işlerin kayıtlarını tutmuyorlar. Kısacası günlük kayıt bu VPN’de yok.
 • Fiyatı oldukça uygun ve makul.
 • Deneme sürümü mevcut.
 • Netflix ile çalışan bir VPN. Fakat Netflix tarafından VPN hizmetlerinin yakalanması ne yazık ki oldukça mümkün. Netflix, VPN hizmetlerini hızlı bir şekilde engelliyor. Fakat Kaspersky VPN Secure Connection ekibi bu engellemeleri hızlı bir şekilde kaldırmak için iyi bir şekilde çalışıyorlar. Biliyorsunuz ABD veya herhangi bir ülkede olan içeriklerin birçoğu Türkiye’de izlenemiyor. Fakat bu sorunu bu VPN ile çözebilirsiniz.
 • Şifreleme/Protokol: AES 256 bit şifreleme; OpenVPN, PPTP, L2TP / IPsec, SSTP, IKEv2
 • Sizler de bu ürünü test edebilirsiniz. Test etmek için IPLeak, Perfect-Privacy, BrowserLeaks, ipx gibi web sitelerini hızlıca kullanabilirsiniz. Virüs ve sızıntı olmadığını buralardan görmeniz mümkün.

  Bu ürünü Kaspersky web sitesinden inceleyebilirsiniz. Kaspersky VPN Secure Connection İncelemesi içeriğimiz bittiğine göre hemen buraya tıklayarak farklı bir içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

İlgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

engellenmesi gereken uygulamalar - zararlı siteler - zararlı web siteleri - tehlikeli siteler

Ebeveynlerin Hemen Engellemesi Gereken 5 İnternet Sitesi!

çevrimiçi alışveriş - online alışveriş - internetten alışveriş yapmak güvenli mi - alışveriş önerileri

Çevrimiçi Alışverişi seviyor musunuz? Kaçınmanız Gereken 5 Mail Dolandırıcılığı!