in

Bitcoin Nedir? Bitcoin ve Diğer Kripto Paralarınızı Korumak İçin Yapmanız Gerekenler!

bitcoin - bitcoin'den rekor - bitcoin nedir - kripto para nedir - kripto para bitcoin
bitcoin - bitcoin'den rekor - bitcoin nedir - kripto para nedir - kripto para bitcoin

Bitcoin nedir? Bitcoinleri ve Diğer Kripto Paralarınızı Korumak İçin Yapmanız Gerekenler!

Bitcoin ve kripto para güvenliği konusunu ele almadan önce son zamanlarda kripto paraların fiyatlarındaki olağanüstü artıştan dolayı herkesin merak ettiği ve sürekli etrafındaki kişilere sorduğu bu Bitcoin hakkında kısa, özet bir bilgi geçelim. Sonrasında bu kripto paraları nasıl koruyabileceğimize değinelim.

İçeriğimize başlamadan önce hemen şu uyarıyı yapmak istiyorum: Bu içerik hiçbir şekilde yatırım tavsiye olmamakla birlikte kişilerin yapacağı herhangi bir alım/satım kesinlikle ve kesinlikle Lorent Research Lab’ı bağlamamaktadır. Kişi, yatırımlarından kendisi sorumludur. Bu uyarı tamamen bir beyan olup bu içeriği okuyan herkesi kapsamaktadır.

Şimdi Bitcoin nedir? Bitcoin ne zaman ortaya çıkmıştır? Kim tarafından ortaya çıkartılmıştır gibi birer cümleyle anlatabileceğimiz konuya geçelim.

Bitcoin ile İlgili Kısa Bilgiler!

 • Bitcoin toplamda kaç adettir?
  Toplamda 21 milyon adettir.
 • Bitcoin kim tarafından ortaya çıkartılmıştır?
 • Bitcoin, Satoshi Nakomoto adını kullanan ve kim ya da kimler olduğu bilinmeyen kişi/kişiler tarafından çıkartılmıştır. Satoshi ismi gerçek bir isim değil ve hala anonim.
 • Bitcoin tam olarak nedir?
  Hiçbir merkez bankası, resmi kuruluş ya da devlet ile ilişkisi olmayan bağımsız bir elektronik para birimidir.
 • Bitcoin bizi tamamen anonim yapar mı?
  Hayır Bitcoin %100 anonimlik sunmaz.
 • Bitcoin üreten kişilere ve üretme işlemine ne ad verilir?
  Bitcoin üreten kişilere madenci, üretme işlemine de madencilik adı verilir.
 • Bitcoinlerimi nasıl saklayabilirim?
  Bitcoinlerinizi çevrimiçi cüzdanlarda ya da donanım cüzdanlarda tutabilirsiniz. Hangisinin daha güvenli olacağına siz karar vermelisiniz.
 • Herhangi bir ağı kullanırken Bitcoin işlemi yapmalı mıyım?
  Herhangi açık bir ağı kullanırken işlem yapmanız sizi siber korsanların hedefi yapabilir. Bu oldukça yüksek bir ihtimal. Fakat itibarı yüksek kaliteli bir VPN ile yaptığınız işlemleri VPN sayesinde şifreleyebilirsiniz. Bu sayede hiçbir kimse yaptığınız işlemlere erişemez ve Bitcoinlerinizi güvende tutabilirsiniz. Önerimizi merak eden arkadaşlarımız için buraya bir link bırakıyoruz: https://kas.pr/316w bu linkten önerimizi inceleyebilir veya satın alabilirsiniz. 1 yıllık ya da 1 aylık satın alımınızda fark etmeksizin 5 farklı cihaz kullanabilir. Bu, 5 farklı kişinin kullanabilme özelliği demek. Böyle düşününce oldukça uygun fiyata gelen bu VPN hizmeti, aynı zamanda ABD ve İngiltere’deki Netflix içeriklerine de erişebiliyor. Bu da 10.000’den fazla yeni dizi/film demek. Kill switch gibi veri sızıntınızı %100 önleyen ek özelliklere de sahip. Ayrıca Türkçe müşteri desteği de mevcut. Yani Twitter, Instagram ya da Facebook üzerinden iletişime geçerseniz sizinle Türkçe konuşan, sohbeti çok güzel olan bir kişiyle karşılaşmanız mümkün.

İlgili:

Bitcoin ve Kripto Para Güvenliği!

Bitcoin ve kripto para güvenliğiyle alakalı olarak kesinlikle dikkat edilmesi gereken bazı önemli detaylar mevcut. Bu detaylara uymanız ve dikkat etmeniz, normal güvenliğinizi biraz daha iyi hale getirecektir. Peki bu detaylar neler? Aslında çok fazla kafa karışıklığı olmaması adına bu detaylarına hemen madde madde açıklayacağız. Böylelikle hızlıca okuyabilecek ve gözden bir şeyi kaçırmayacaksınız!

 • Bitcoin dahil herhangi bir kripto parayı satın alacağınız veya herhangi bir kripto parayı satacağınız platforma (borsaya) üye olduğunuzda 2FA (İki faktörlü kimlik doğrulama) sistemini aktif edin. Eğer varsa çoklu kimlik doğrulama sistemini mutlaka aktif edin.
 • Kripto para borsasına üye olduğunuz mail adresinizi ve parolanızı asla kimseyle paylaşmayın.
 • Parola güvenliğinize önem vermek adına güçlü parola oluşturun.
 • Parolalarınızı güçlü hale getirmek için büyük – küçük harf, noktalama işareti ve sayı kullanın. Bunları kullanırken karışık bir parola oluşturun.
 • Herhangi park, hastane, internet kafe, üniversite vb. gibi yerin internet ağına bağlanacaksanız mutlaka VPN kullanın. Buraya tıklayarak önerdiğimiz VPN hizmetinin detaylarına sahip olabilir veya hızlıca satın alabilirsiniz.
 • Kripto para borsalarına giriş yaptığınız cihazların güvenliğini mutlaka sağlayın.
 • Phishing (Oltalama/Yemleme) saldırılarına dikkat edin. Hiçbir kripto para borsası sizlerden mail ya da SMS ile borsa bilgilerinizi istemez.
 • Kaspersky VPN, kimlik avı saldırılarına karşı sizi korur.
 • Sizden gizli yapılabilecek olan kripto para madenciliğini VPN ile engellemeniz mümkün.
 • Varlıklarınızı tek bir cüzdanda saklamayın.
 • Eğer ikili doğrulama kodu (2FA) kullanırsanız yedek kodunuzu mutlaka saklayın.
İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bilgisayarım hacklenirse ne yapabilirim - telefonum hacklendi - lorentlabs- zetlorento - lorent research lab

Bilgisayar ve Telefonuma Virüs Bulaştığını Nasıl Anlarım?

vpn seçerken neye dikkat etmeliyiz - vpn seçmeden önce kontrol edilmesi gerekenler - vpn - kaspersky vpn

VPN Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? VPN Hizmetlerine Dikkat!