in ,

ICP Coin Nedir? Internet Computer Projesi ve Geleceği!

icp 1

Bu içeriğimizde: ICP coin nedir? Internet Computer projesi ve avantajları nelerdir? Sorularının cevaplarına ve detaylara ulaşabilirsiniz.

ICP coin nedir?

ICP coin, girişimcilerin merkeziyetsiz uygulamalar ve internet siteleri geliştirmelerini sağlayan Internet Computer projesinin tokenidir.

Internet Computer projesi ve avantajları nelerdir?

  • Bu proje, web hızında çalışan ve sınırsız kapasiteye sahip olan ilk blockhain projesi özelliğini taşır. Ayrıca Ethereum ve Bitcoin’den sonra en büyük üçüncü blok zincir ağına sahiptir.
  • Akıllı kontratların programlanmasına destek verir. Bununla birlikte akıllı kontrat verilerinin ölçeklenebilmesi için çalışır.
  • İşlemlerin web hızında gerçekleştiği bu projede, veriler güvenli bir şekilde depolanır.
  • Internet Computer, girişimci/gelişimcilerin güçlü yazılımlara sahip olmaları için destek verir.
  • Internet Computer, açık kaynaklı bir projedir ve gerçekleşen tüm işlemler herkes tarafından görülebilir.
  • İnternetin merkeziyetsizleşmesi yolunda dev bir adım olan bu proje, kullanıcılara özgür ve özgün bir internet sistemi vadediyor.
  • ICP tokeni olan kullanıcılar, projenin gelişimi ve yönetimi için alınacak kararlarda oy hakkına sahiplerdir.
  • Bu proje, ağın işleyişine destek veren ve diğer görevleri başarıyla yerine getiren kişilere ödül olarak ICP tokenleri verir.

Internet Computer kim tarafından kuruldu?

Internet Computer, uluslararası bir üne sahip DFINITY Vakfı desteğiyle kurulmuştur. Ayrıca bu vakfın kurucusu Dominic Williams, yıllarca kripto para piyasasının gelişimi için önemli projelerde görev almıştır. Bununla birlikte Williams, 2016 yılında ICP projesini duyurduğunda birçok büyük kuruluştan 120 milyon doları aşkın destek almıştır.

ICP geleceği nasıl olur?

Internet Computer, kullanıcılar için devrim niteliğinde bir yenilik sunmuştur. Geleneksel internet sisteminin yerine tamamen halka açık bir internetle; altyapıda yeni bir çağa imza atmıştır. Blok zincirle internet sistemini bir araya getiren bu projede kullanıcılar da söz hakkına sahiptir. Ayrıca Amazon ve Google gibi merkezî sistemlere önemli bir rakip olması beklenen bu projenin önünün çok açık olduğu öngörülmektedir.

ICP coin nereden alınır?

ICP tokenin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, Huobi, Coinbase ve Paribu.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para borsalarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

en iyi not alma uygulaması - not alma uygulamaları listesi - not uygulaması - not alma uygulaması

En İyi Not Alma Uygulamaları! 5 Farklı Not Alma Uygulaması ve Detayları!

IGO nedir

İlk Oyun Teklifi Nedir? IGO Avantajları ve Riskleri Nelerdir?