in

En İyi Not Alma Uygulamaları! 5 Farklı Not Alma Uygulaması ve Detayları!

en iyi not alma uygulaması - not alma uygulamaları listesi - not uygulaması - not alma uygulaması
en iyi not alma uygulaması - not alma uygulamaları listesi - not uygulaması - not alma uygulaması

En İyi Not Alma Uygulamasıları! 5 Farklı Not Alma Uygulaması ve Detayları!

Bu içeriğimizde kişisel ve profesyonel hayatınızda her zaman işinize yarayabilecek ve basit arayüzleri sayesinde kullanımı kolay olan not uygulamalarını paylaşacağız. Bu uygulamalarda neler sevdiğimizi ve neleri seveceğinize de değiniyoruz. Eğer not alma uygulaması ihtiyacınız varsa bu içerik tam da size göre! Ancak listeye farklı uygulamaların da eklenebileceğini unutmayın.

Not alma uygulamaları düşündüğünüzden daha kullanışlı. Kalem ve kağıtla not almak bazıları için gayet yerinde karar. Fakat bir akıllı telefonunuz veya bir tabletiniz varsa, not almak için tasarlanmış bir uygulama kullanmak işlerinizi halletme şeklinizi gerçekten değiştirebilir.

En İyi Not Alma Uygulamaları:

  • Evernote: Windows, Mac, Android ve iOS cihazlarda kullanılabiliyor. Tarayıcı eklentileri mevcut. Notlar için mükemmel bir arama işlevine sahip. Ücretsiz planı ne yazık ki belli özelliklerin sınırlandırılmasıyla kullanılabiliyor. Eğer en iyi not alma uygulaması diye bir şey arıyorsanız bu uygulamaya mutlaka göz atın. Evernote, iki cihaz arasında senkronizasyon da sağlıyor. Eğer ücretsiz sürümü kullanıyorsanız dosyalarınızı buluta aktarabilirsiniz. Dosyalarınızı buluta aktarmayı düşünüyorsanız kullanıcılara verilen alan ise 60 MB. Evernote’un güzel özellikleri arasında web sayfalarını ve görüntüleri kırpma, görüntülerin içinde metin arama ve diğer kullanıcılarla notları paylaşma ve üzerinde çalışma gibi şeyler de var.

İlgili:

  • Simplenote: En iyi not alama uygulaması listemizin ikinci sırasında Simplenote adlı uygulama var. Eğer minimalist bir uygulama istiyorsanız tam da size göre bir uygulama. Tasarımı oldukça basit ve minimalist. Tüm cihazlarla senkronize sağlayabilirsiniz. iOS, MacOS, Linux, Windows, iOS ve Android ile uyumlu. Metin biçimlendirme özelliği ne yazık ki bulunmuyor. Yalnızda metin notlarınızı kaydedebilirsiniz. Dediğimiz gibi oldukça minimalist.. Resim veya başka bir şeye izin vermiyor. Hız ve verimlilik için tasarlanmıştır. Etiketler oluşturmanıza, istediğiniz kadar not tutmanıza izin verir. Arkadaşlarınızla notlar üzerinden çalışma gerçekleştirebilirsiniz.
  • Google Keep: Bu uygulama ile not almayı eğlenceli ve renkli hale getirmek için kartları kullanabilirsiniz. Ancak masaüstü uygulaması yok. Masaüstü uygulaması olmayan Google Keep, maksimum 50 etiket kullanmanıza izin veriyor. Metin biçimlendirme seçeneği maalesef Google Keep’de de yok. Etiketler özelleştirilebilir ve zamana/konuma dayalı hatırlatıcılar ayarlayabilirsiniz. Google Keep’in kart tabanlı notları, tüm fikirlerini, listelerini, resimlerini ve ses kliplerini tek bir yerde görmek isteyenler için mükemmel. iOS, Android ve Google Chrome tarayıcısı ile etkin bir şekilde kullanılabilir.

İlgili: En İyi Telegram Botları Listemize Göz Atın! Telegram Botlarını Derledik!

  • OneNote: Microsoft’a ait olan bu uygulama oldukça hoş ve güzel. Google Chrome, Apple Watch ve web tarayıcılarıyla uyumlu. Tüm cihazlarınızı senkronize edebilirsiniz. Not biçimlendirme ve tasarım için birçok seçenek mevcut. Hızlı özelleştirme ve etiketleme seçeneği maalesef yok. Ancak OneNote, Microsoft Office uygulamaları ile tamamen entegre halde çalışabiliyor. iOS, MacOS, Android gibi cihazlarla da uyumlu.
  • Zoho’s Notebook: Tasarımı oldukça parlak ve çekici. Hatta metin, fotoğraf, ses, eskiz ve dosya kartları var. Mac, Windows, iOS ve Android’i destekliyor. Fakat yakın zamanda Linux için de ortaya çıkacağı konuşuluyor. İşbirliğine dayalı not almaya yönelik bir uygulama değil. Google Keep’in kart benzeri arayüzü fikrini beğendiyseniz, Zoho’s Notebook uygulamasını da faydalı bulabilirsiniz.

Eğer sizler farklı not alma uygulamaları kullanıyorsanız ve en iyi not alma uygulaması bence bu diyorsanız yorum olarak bize bildirebilir ya da iletişim sayfamız üzerinden bize mail gönderebilirsiniz. Farklı içeriklerimize ulaşmak içi Lorentlabs ana sayfasından seçeceğiniz kategoriler üzerinden sitemizde zaman geçirmeye devam edebilirsiniz.

Youtube kanalımız: www.youtube.com/c/Lorentlabs

Telegram kanalımız: www.t.me/Lorentlabs

İlgili: VPN Nedir? Okuyucularımıza %30 İndirimli VPN ve Sık Sorulan Sorular!


İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uygulama-izinleri-nedir

Uygulama İzinleri Nedir? Uygulamalara Verilen İzinleri Kaldırma İşlemi!

icp 1

ICP Coin Nedir? Internet Computer Projesi ve Geleceği!