in

VPN Nedir? Okuyucularımıza %30 İndirimli VPN ve Sık Sorulan Sorular!

kaspersky-vpn-nedir-yeni-baslayanlar-icin-vpn
kaspersky-vpn-nedir-yeni-baslayanlar-icin-vpn

VPN Nedir? Okuyucularımıza %30 İndirimli VPN ve Sık Sorulan Sorular!

VPN, İngilizce olarak Virtual Private Network olarak bilinirken; Türkçe de sanal özel ağ olarak biliniyor. Çevrimiçi mahremiyet ve hassas verilerin güvenliğine önem veren birçok kişi tarafından kullanılıyor.

Sansür, engellemeler veya yasaklamaları da aşmak için kullanılan VPN’i hastane, okul, park, kafe veya kampüs gibi yerlerde bulunan halka açık Wi-Fi ağlarında mutlaka aktif hale getirin. Bu konunun detaylarına buradan erişebilirsiniz: Halka Açık Wi-Fi Bağlantı Noktası Güvenliği için 12 İpucu! Bağlanmayın!

Aslında sadece halka açık Wi-Fi ağlarında değil; internete bağlı kaldığımız her saniye VPN hizmetinden faydalanmamız gerekiyor. Bu sayede takipçilerden ya da veri toplayanlardan kaçınmamız mümkün. Neden kaçınmamız gerekiyor diye soranlar olabilir. Yolda yürürken yanınızdan geçen ve sizin ürkmenize neden olan insanlara kişisel bilgilerinizi ya da yaptıklarınızı tek tek anlatmıyorsanız internette de buna izin vermemeniz gerekiyor.

Peki hangi VPN’i kullanacağız? ‘Yeni Başlayanlar için VPN Nedir? Sık Sorulan Sorular ve Özel Bir İndirim!‘ başlıklı içeriğimizin detaylarına geçmeden önce şunu hatırlatalım:

İçerik sponsorumuz Kaspersky VPN’i 1 yıllık alırsanız şimdi %30 indirimli! Detaylar: https://clik.cc/vpn30zetlorento Bu %30’luk indirimden 1 cihaz için değil 5 cihaz için faydalanabiliyorsunuz. Kısacası 1 kişi 5 cihazda kullanabiliyor. Güzel olan bir diğer yanı ise 14 gün içinde para iadesi talebinde bulunabiliyorsunuz. Windows, Mac, Android ve iOS cihazlarda kullanılabiliyor. 2000’den fazla sunucuya sahip. Ayrıca AES 256 şifreleme ve Kill Switch gibi ekstra özellikleri var.

Bu kısımlarıyla ilgilenmiyorum, İngiltere ve Amerika’daki dizi/film platformlarına erişebiliyor mu? Diye bir soru sorabilirsiniz. Kaspersky VPN ile ABD ve İngiltere’deki Netflix’e erişebilirken aynı zamanda Amazon Prime, Hulu ve Disney+ gibi platformlara da hızlıca erişebiliyorsunuz.

Alt yazı sorunu var ne yapalım bu platformları! Diye tam siz kızarken bu sorunu da birkaç tık ile Subflicks eklentisi kurduktan sonra çözebileceğimizi hatırlatalım.

En çok sorulan soruları da şu şekilde sizler için derledik. Umarız ki sorularınıza yardımcı olabilmişizdir.

Unutmayın %30 indirimli: https://clik.cc/vpn30zetlorento

VPN en basit haliyle ne işe yarıyor?

IP adreslerinizi VPN ile gizleyebilirsiniz. Kaspersky VPN’i 1 yıllık alırsanız ekonomik olarak karda olduğunuzu hatırlatalım. Ayrıca ücretsiz deneme sürümü de mevcut. Fakat bu deneme sürümü ile yurtdışındaki platformlara erişemiyorsunuz.

İnternet yavaşlatılırsa VPN bu sorunu çözer mi?

Eğer bant genişliği daraltıldıysa ve bazı web sitelerine erişmekte sorun yaşıyorsanız VPN hizmetinizi aktif ederek bu sorunu çözebilirsiniz. Kaspersky VPN’in 30’dan fazla ülkede 2000’den fazla sunucusu olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Bu sayede engellenmesi oldukça zor görünüyor. Peki engellenemez mi? Engellenebilir. Bu, bütün VPN hizmetlerinin hatta internetteki bütün hizmetler için bir ihtimal. Kaspersky VPN, geçtiğimiz yıllarda 1 kere engellenmişti. Bu engellenmeyi şirketi birkaç gün sonra ekarte etmişti. Önemli olan engelleri hızlıca aşabilmesi ve hız konusunda sorun yaşatmaması.

Ücretsiz VPN kullanmalı mıyım?

Hayır, ücretsiz VPN kullanmayın. Çünkü ücretsiz VPN hizmetleri verilerinizi toplar, analiz eder ve satar. Hedeflenmiş reklamlarla sizlere reklam sunar.

VPN ile konum değiştirdiğimde hep orada mı görünürüm?

VPN kullanırken herhangi bir kopma olmadığı sürece konumunuz hep seçtiğiniz konum görünür. Kaspersky VPN, bu tür kopmalarda kullanıcıların konumları ifşa olmasın diye Kill Switch özelliğini aktif bir şekilde kullanıyor.

VPN kullanmak hızı yavaşlatır mı?

Bir VPN hizmetinin temel amacı hiçbir zaman interneti hızlandırmaya çalışmak olmadı. Fakat yukarıda da bahsettiğimiz gibi bant genişliği daraltılırsa bu sorunu VPN ile çözebilirsiniz. VPN, kimi zaman hızınızı düşürebilir. Bu hızın düşmesinin nedeni internet servis sağlayıcınız olabilirken aynı zamanda konumunuza uzakta seçtiğiniz sunucu da olabilir.

Hangi VPN hizmetini seçmeliyim?

Yine yukarıda bahsettiğimiz gibi ücretsiz VPN uygulamaları konusunda hemfikir olmalıyız. Yani kullanmamalıyız. Bunun yanında; marka bilinirliği, hız, gizlilik politikası, Netflix’e erişim, kill switch, müşteri desteği, kayıt tutmaması, kullanıcı deneyimi, güvenlik protokolleri, şifrelemesi gibi konulara da oldukça dikkat etmek gerekiyor.

Ek olarak bu bağlantıdaki Kaspersky Internet Security için 60 günlük deneme sürümüne de göz atabilirsiniz: https://clik.cc/kistrail_zetlorento

İlgili: %30 indirimli Kaspersky VPN: https://clik.cc/vpn30zetlorento

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kripto-para-borsasi-bybit-tether-usdt

Kripto Para Borsası Bybit, Türkiye’deki Kullanıcılarına Özel Ödül Kampanyasını Duyurdu!

bybitten-turkiyedeki-kullanicilari-icin-yeni-yila-ozel-muhtesem-oduller-AMfsP9Zg

Bybit’ten Türkiye’deki Kullanıcıları İçin Yeni Yıla Özel Muhteşem Ödüller!