in ,

Dash Coin Nedir? Dash Projesinin Özellikleri Nelerdir?

Bu içeriğimizde: Dash coin nedir? Dash projesinin özellikleri nelerdir? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

Dash coin nedir?

Dash, kullanıcıların blokzincirinde son derece gizli ve güvenli işlemler gerçekleştirebilmeleri için çalışan Dash protokolünün kripto para birimidir.

Projenin özellikleri nelerdir?

  • Gizlilik ve güvenlik odaklı olan bu proje, kullanıcıların aracı kurum veya kuruluşlara gereksinim duymadan işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlar.
  • Kullanıcılar, Dash protokolü aracılığıyla yaptıkları transferler için oldukça düşük bir işlem ücreti öderler. Bununla birlikte kullanıcılar, söz konusu bütün işlemleri diğer birçok kripto para projesinden daha hızlı bir şekilde gerçekleştirirler.
  • Dash protokolü, P2P teknolojisini kullanır. Ayrıca işlem güvenliği için yüksek seviye kriptografik yöntemler kullanmaktadır.
  • Dash biriminin, hem alışveriş sitelerinde hem de fiziksel alışveriş merkezlerinde kullanabilecek şekilde geliştirilmesi amaçlanmıştır.

Madenciliği nasıl yapılmaktadır?

Bu projede madencilik faaliyeti iki biçimde yürütülür: Masternode ve madencilik. Masternode’lar, ağda gerçekleşen işlemlerin, sıradan madencilikten çok daha hızlı olmasını sağlayan sunuculardan oluşur. Bu sunucuları çalıştıranlardan biri olmak isteyen kullanıcılar, belirli bir miktar Dash coini teminat göstererek sunucu olabilirler. Bunun karşılığında ağa verdikleri destek için Dash coin ödülü alırlar.

InstantSend ve PrivateSend

Bu projede “anında gönderme” ile “özel gönderme” olmak üzere iki farklı transfer türü mevcuttur. Kullanıcılar, Dash projesinin InstantSend (anında gönder) seçeneği ile transferlerini birkaç saniye içinde gerçekleştirebilirler. Bununla birlikte isteyen kullanıcılar, PrivateSend (özel gönderme) seçeneği ile transferlerini gizlilik içinde gerçekleştirebilirler. Bu yöntemde masternode’lar tarafından bilgiler özel bir şekilde karıştırılır daha sonra transfer gerçekleşir. Bunun amacı ise transfere ait bilgileri ve transfer takibini sadece göndericinin kendisinin yapabilmesidir.

Dash nereden alınır?

Dash kripto para birminin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, Coinbase, Huobi, OKX ve FTX.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

android telefonu hızlandırma - android hızlandırma uygulamaları - android telefonu hızlandırma - android - telefonum yavaşladı

Android Cihazlarda Veri Kurtarma: En İyi 6 Programı Ele Aldık!

İlk Oyun Teklifi Nedir? IGO Avantajları ve Riskleri Nelerdir?