in ,

Google Fotoğraflar’a Alternatif Fotoğraf Depolama Uygulamaları!

google fotoğraflar'a alternatif - bulut depolama alternatifleri - icloud idrive amazon photos alternatifleri - google fotoğraflar yerine kullanılabilecek uygulamalar
google fotoğraflar'a alternatif - bulut depolama alternatifleri - icloud idrive amazon photos alternatifleri - google fotoğraflar yerine kullanılabilecek uygulamalar

Google Fotoğraflar’a Alternatif Fotoğraf Depolama Uygulamaları!

Bu içeriğimizde Google Fotoğraflar’a alternatif depolama uygulamalarını ele alacağız. Eğer Fotoğraflarınızı bir bulut depolamada saklıyorsanız ve Google Fotoğraflar’a güvenmiyorsanız bu alternatiflere göz atabilirsiniz.

Öncelikle belirtmek istediğimiz bir konu var.. Birçok bulut depolama uygulaması belli bir alana kadar ücretsiz hizmet sunuyor. Örneğin bir bulut depolama uygulaması ücretsiz bir şekilde size 5 GB’a kadar boş alan sunarken başka bir bulut depolama uygulaması bunu 8 GB’a kadar ya da 15 GB’a kadar sunabilir.

Her ne kadar ücretsiz bir bulut depolama uygulaması kullanıyorsanız da bu uygulamaların depolama alanını genişletmek isterseniz ücretli olarak size sunulan seçeneklere göz atabilirsiniz.

Google, kullanıcı verilerine sahip olma konusunda en başarılı şirketlerden bir tanesi. Bu yüzden Google’a güvenmek yerine başka bir platforma güvenmek isteyebilirsiniz. Bu yüzden bizler de Google Fotoğraflar’a alternatif fotoğraf depolama uygulamaları diye bir içerik hazırlamak istedik. Çünkü fotoğraf depolama uygulaması olarak Google tek seçeneğiniz değil.

Google Fotoğraflar’a Alternatifler:

  • Flickr: Geniş bir topluluk üyesine sahip olan Flickr, 10 milyondan fazla fotoğrafı kendi bünyesinde barındırıyor. Bu listedeki diğer depolama uygulamalarında fotoğraflarınız dışında diğer veri ya da bilgilerinizi depolayabilirken Flickr adlı depolama uygulamasında sadece fotoğraflarınızı depolayabilirsiniz. Flickr’nin de yukarıda bahsettiğimiz gibi ücretsiz seçeneği mevcut. Bu seçenek 1000 fotoğraf ile sınırlı. Ücretli seçeneğinde 1 TB’lık alan bile alabilirsiniz.
  • Amazon Photos: Amazon Prime’ın her avantajından yararlanıyorsanız ve bu avantaj gözünüzden kaçtıysa bunu da kullanmayı deneyebilirsiniz. Amazon Photos olarak da bilinen bu depolama seçeneği 5 GB’a kadar ücretsiz seçenek sunuyor. Burada Amazon’a mı daha çok güvenmeliyim yoksa Google’a mı? Sorusunu sorabilirsiniz. Bu sorunun cevabının ne olduğunu aslında çok iyi biliyorsunuz. Denize Amazon mu düşse kurtarırsın yoksa Google mı? Belki de suya atlayıp kaçmak istersin, bilemeyiz.

İlgili: Mana Coin Nedir? Decentraland (MANA) Ne İşe Yarıyor?

  • iCloud: Apple kullanıcılarının birçoğunun kullandığı bulut depolama uygulaması. Eğer bir Apple cihazınız varsa oldukça kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. iCloud da ücretsiz olarak 5 GB’a kadar bir alan veriyor. Ücretli seçenekten faydalanmayı düşünüyorsanız tabii ki ödeme yapmanız gerekiyor. Eğer Android işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız erişmeniz için web sitesini kullanın.
  • Microsoft OneDrive: Microsoft’a ait olan bu hizmet de diğer alternatifler gibi 5 GB’a kadar boş alan sunuyor. OneDrive ile ilgili detaylı incelememize şu başlıktan ulaşmanız da mümkün: OneDrive İncelemesi! OneDrive Güvenli Mi? Eğer boş alana ihtiyacınız daha fazlaysa 100 GB’lık boş alan seçeneğine ücretli bir şekilde yükseltmeniz mümkün. Fakat eğer Microsoft uygulamalarını düzenli olarak kullanmıyorsanız diğer seçeneklere göz atmanız da mümkün.
  • iDrive: Yine Microsoft OneDrive gibi iDrive ilgili de bir içeriğimiz mevcut. ABD’nin Başka Bir Bulut Depolama Servisi: IDrive İncelemesi! Başlıklı içeriğimizden iDrive incelememize yakından göz atabilirsiniz. Birçok alternatifi gibi iDrive da Windows, Mac, iPhone, iPad ve Android cihazlarda kullanılabiliyor.

İlgili: Bybit Launchpool Nedir? Stake Ederek Nasıl Ücretsiz Token Kazanabilirsiniz?

Tabii ki bu alternatiflerin dışında birçok alternatif var. Daha detaylı alternatif incelemelerimize web sitemizin inceleme kategorisinden göz atabilirsiniz.

İçeriklerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. YouTube kanalımıza abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın.

5/5 - (2 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cardano-ada-coin-nedir

Cardano Nedir? Cardano (ADA) Coin Nerden alınır?

netflix-arastirma-belgeselleri-bilim-belgeselleri-belgesel-izle

Netflix’te İzlenecek En İyi 8 Bilim ve Araştırma Belgeseli!