in

Mana Coin Nedir? Decentraland (MANA) Ne İşe Yarıyor?

mana coin nedir - decentraland - MANA nedir - MANA coin fiyatı - MANA coin geleceği - Decentraland arazi satın alma
mana coin nedir - decentraland - MANA nedir - MANA coin fiyatı - MANA coin geleceği - Decentraland arazi satın alma

Mana Coin Nedir? Decentraland (MANA) Ne İşe Yarıyor?

Bu içeriğimizde metaverse coini olan Decentraland (MANA) hakkında detaylara değineceğiz. MANA coin nedir? MANA Coin nereden alınır? Gibi soruları cevaplarken aynı zamanda Decentraland (MANA) kurucusu, ağı ve MANA hakkında merak edilenlere değineceğiz.

MANA Coin (Decentraland) Nedir?

Ethereum tabanlı olan MANA Coin, 2017 yılındaki ilk token arzının ardından kullanıma açıldı. Yaklaşık 2 yıl boyunca beta sürecinden geçti. Bu süreçten sonra 2020 yılının Şubat ayında beta sürecini bitirerek bütün kullanıcılarına açıldı. Decentraland ile kullanıcılar içerik veya uygulama oluşturabilir, deneyimleyebilir ve ekstradan paralar kazanabilir.

Metaverse coini olduğu için kullanıcılar Decentraland (MANA) üzerinden araziler satın alabiliyorlar. Bu arazileri doldurmaları tabii ki kendi ellerinde. Yani bir arazi aldığınızda o araziye yeni bir bina inşa edebilirsiniz. Metaverse evrenini oluşturmaya çalışan projelerden Decentraland, kendi içinde 2 farklı token kullanıyor. Bunlardan birisi bildiğiniz üzere MANA, diğeri ise LAND. NFT olan LAND’ları almak için MANA coinlerinin yakılması gerekiyor. MANA kullanarak oyun içerisinden yeni avatarlar, kıyafetler ya da özel eşyalar alabiliyorsunuz.

Decentraland projesinin ardındaki Decentraland Vakfı, 2015 yılında Ariel Meilich ve Esteban Ordano ile birlikte kurulmuştur. Meilich platformun içerik ve tasarımının başındaki isimken, Esteban Ordano ise projenin teknolojik altyapısı üzerine çalışan isim olmuştur.

 • MANA, kullanıcılarına tam kontrol sunuyor.
 • Merkeziyetsiz bir sanal evrendir.
 • Metaverse’ün bir parçasıdır.
 • Decentraland’ın kullanıcıları oyun içindeki ürünlerden satın almaları mümkün.
 • Decentraland’ın kullanıcılarının kendi uygulamalarını geliştirmeleri mümkün.
 • Markalar Decentraland üzerinden arazi satın alıp buralara reklam verebilir.
 • Kullanıcılar NFT oluşturabilir. Decentraland üzerinden NFT’leri alıp satmaları mümkün.
 • Decentraland, her biri 256 m2 olan 90 binden fazla araziden oluşuyor. Bir ERC-721 tokeni olan LAND ise bu arazilerin sanal tapusunu temsil ediyor.
 • MANA satın aldıysanız bu ürünü ERC-20 varlıklarını destekleyen Ethereum cüzdanlarında saklamanız mümkün.
 • Decentraland, Metamask, Fortmatic ve Ledger donanım cüzdanını destekliyor.

İlgili:

Decentraland DAO Nedir?

Decenteralized Autonomous Organisation cümlesinin kısaltılmışı DAO olarak hayatımıza girmiştir. Türkçeye ise “Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon” olarak çevrilmiştir. Decentraland DAO, Decentraland’i oluşturan sözleşmeleri, kıyafetleri ve hatta pazar alanı gibi varlıklara ve akıllı sözleşmelere sahip. DAO sayesinde MANA, ilerleyen süreçte (Roadmap’e göre) ciddi güncellemeler alacak ve genişlemeye devam edecek.

Şu an 3.02$ olan MANA, metaverse’ün dikkat çekmesiyle ciddi bir yükselişe geçti. Fakat gelecekteki durumu hakkında tam olarak bir şey söylemek pek mümkün değil. Son 2 haftalık sürecine baktığımızda ise Facebook’un açıklamasının ardından %313’lük bir yükseliş sergilemiş durumda.

Peki MANA’yı nasıl satın alabiliriz?

MANA kripto para borsalarının birçoğunda var. Fakat kullanıcılar hızlı bir şekilde MANA almak isterlerse global birçok kripto para borsasında bulunduğunu söylememiz mümkün.

Decentraland (MANA) Nereden Satın Alınır?

MANA (Decentraland) satın almak için global kripto para borsalarına göz atabileceğiniz gibi aynı zamanda ülkemizdeki yerel borsalarda da olduğunu hatırlatmak isterim.

Kripto para borsası üzerinden MANA nasıl satın alınır?

 • Eğer üyeliğiniz yoksa hızlıca beğendiğiniz ve güvenilir bir borsa üzerinden profil oluşturun.
 • Eğer global bir borsaya üye olduysanız yerel borsanız üzerinden USDT gönderin.
 • USDT hesabınıza geçtiyse hemen Al/Sat kategorisine tıklayın ve işlemi devam ettirin.
 • Açılan sayfadan coin arama bölümüne MANA yazın.
 • Ne kadarlık MANA alacağınızı ve ne kadara alacağınızı belirleyip onaylayın. İşte bu kadar!

Sorumluluk Reddi: Bu içerik, yatırım kararlarının alınmasında temel alınmamalı ve yatırım işlemleri için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve eğer gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız. Herhangi bir yatırımdan, kullanımdan veya zarardan/ kardan kullanıcılar tamamen kendileri sorumludur.

İçeriklerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. YouTube kanalımıza abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın.

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bloktopia nedir - blok coin fiyatı - bloktopia geleceği - bloktopia inceleme

Bloktopia Nedir? Metaverse Coini Bloktopia ve 7 Özelliği!

oyunlarda siber saldırı - siber saldırı önlemleri - siber saldırılar - siber güvenlik

Oyunlarda Siber Saldırı: Oyuncuların Alması Gereken Önlemler!