in

Metaverse Coinleri Hangileri? Tek Tek İnceledik! %300 Artan Coin Var!

metaverse coinleri hangileri - metaverse nedir
metaverse coinleri hangileri - metaverse nedir

Metaverse Coinleri Hangileri? Tek Tek İnceledik! %300 Artan Coin Var!

Bu içeriğimizde metaverse coinleri hangileri? Metaverse coinleri nasıl arttı? Metaverse nedir? Gibi soruları cevaplayacağız.

Kısa bir süre önce gündemimize oturan ve ciddi bir şekilde herkesin gündemini meşgul eden metaverse büyük sosyal medya platformlarını da etkilemiş durumda.

Geçtiğimiz günlerde Facebook adını Meta olarak değiştirdi. Artık Meta bir çatı şirket. Alt şirketleri arasında ise Facebook App, WhatsApp, Oculus, Instagram, Novi, Messenger ve Workplace gibi şirketler bulunuyor. Meta, metaverse evrenine 10 milyar dolarlık yatırım yapacağını da açıkladı. Bu da metaverse projelerinin fiyatlarında ciddi artışlara sebep oldu. Birçok kişinin gözdesi şimdi metaverse coinleri. Peki ne bu metaverse?

metaverse - metaverse nedir - metaverse barış özcan - metaverse platformları

Metaverse Coinleri Hangileri:

Bizlerin dikkatini çeken birçok metaverse coini var. Metaverse coinleri arasında MANA, SAND, ENJ, AXS, STARL, GODS, CELT ve ILV gibi coinler oldukça dikkatimizi çekti.

Tabii ki bu coinlerden en çok dikkat çeken ilk 2 coin ise MANA ile SAND. 
 


MANA coin, bir diğer adıyla Decentraland; üzerinden bir arazi alabilir ve bu araziler üzerine binalar inşa edebilirsiniz. Decentraland üzerinde ayrıca LAND adındaki NFT’leri de MANA Coin ile alabilmek mümkün. Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg isim değişikliğini açıkladığı akşam metaverse ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Bir süredir takip ettiğimiz MANA takip ettiğimiz süreçte tam %300’ün üzerinde artış gösterdi!

SAND coin, kazanmak için oyna mottosuyla yola çıkan projelerden bir tanesi. Yatırımcılarının ciddi bir şekilde kazanç elde etmesini sağlayan SAND da aynı Decentraland’da olduğu gibi arazi almanızı ve o arazi üzerinde binalar inşa etmenizi sağlıyor.

ENJ, bilinen bir diğer adıyla Enjin Coin. Enjin üzerindeki kullanıcılar web siteleri kurabilirken aynı zamanda ENJ ile alışveriş yapabiliyorlar. Tabii ki sanal mağazalardan da ENJ kullanarak alışveriş yapmanız mümkün. Aynı SAND ve MANA gibi Ethereum tabanlıdır.

AXS coini herkes duymuştur. Metaverse coinleri arasında yine dikkat çeken olan AXS coinin bilinen bir diğer ismi de Axie Infinity’dir. AXS, 2018 yılında hayata geçen metaverse coinlerinden birisi. Aynı SAND mottosuyla yola çıkan AXS coin, oldukça artış gösteren coinler arasında.

Metaverse Nedir?

Metaverse, insanların VR gözlükler kullanarak sanal bir evrende birbirleriyle etkileşime girmesi diyebiliriz. Bu evren tabii ki de bildiğimiz evrenleri de içine alıyor. Yani bir Fortnite evreni ile Minecraft evrenini birleştirip daha büyük bir evrene sahip olduğunu düşünün. İşte metaverse bu bütün evrenlerin birleşimine verilen isimdir. Bu kavram ilk olarak 1982 yılında Neal Stephenson tarafından ortaya atılmıştır. Günümüzde ise metaverse coinleri gibi gündemimize oturan Player One Ready gibi fimler de mevcuttur. Normal interneti kullanırken nasıl ki video gönderebiliyor, fotoğraf alabiliyor ya da metin mesajı yazabiliyorsak metaverse evrenine giriş yaptığımızda ise bu fotoğraf ve videoları direkt olarak (sanal dünyada) elden vereceğiz.

İlgili:

STARL, bilinen bir diğer adıyla Starlink de metaverse coinleri arasında yer alıyor. Sanal bir uzay istasyonundan arazi satın almanızı sağlayan bu metaverse projesi ile reklam panosu alabilir veya satabilirsiniz. Bunun yanında satın aldığınız arazileri de satmanız mümkün. Yukarıdaki coinlerden MANA gibi bu proje de bir ERC-20 tabanlı Ethereum ağını kullanan bir projedir.

gunster-metaverse-gsts-2

GODS, bilinen bir diğer adıyla Gods Unchained. Oyuncular arasında destansı düellolara sahip, ücretsiz bir oyna-kazan, fantezi kart ticareti oyunu. ERC-721 standardındaki GODS, dijital mülkiyetle ilişkili bir oyun.

CELT, bilinen bir diğer adıyla Celestial. GameFi ve SocialFi’ı bir araya getiren metaverse projesi. Bu proje, kullanıcılarına bir yıldız savaşı oyunu sunuyor. Oyunda, kullanıcılar çeşitli kaynakları kullanabilir ve oyun içinde ittifaklar kurarak savaşabilir.

ILV, diğer bir adıyla illuvium coin. Yine Ethereum tabanlı bir proje. İlluvium, açık dünya fantezi savaş oyunu. Oyuncular bu oyunda güçlü canavarlara karşı savaşırken aynı zamanda canavarları da ekiplerine katarak düşmanlara karşı savaşabiliyor.

Bir borsa üzerinden metaverse coinleri nasıl alınır?

Metaverse coinleri hangileri sorusunun cevabını öğrendiğimize göre bu coinleri almadan önce kullanıcıların en fazla tercih ettiği borsalarda bu coinlerin olduğunu söylememiz mümkün. Global ve yerel neredeyse bütün borsalarda mevcut.

Herhangi bir global/yerel kripto para borsası üzerinden ise metaverse coinleri almak oldukça basit ve hızlı. Eğer bir borsa hesabınız yoksa açın ve aşağıdaki adımları izleyin:

  • Eğer hesabınız yoksa bir hesap açın.
  • Al/Sat kategorisinde bulunan Al/Sat sekmesine tıklayın.
  • Coin arama bölümüne istediğimiz metaverse coini yazın.
  • Alacağınız miktarı ve hangi fiyattan almak istediğinizi gerekli alanları doldurarak yazın ve onaylayın. İşte bu kadar!

Sorumluluk Reddi: Bu içerik, yatırım kararlarının alınmasında temel alınmamalı ve yatırım işlemleri için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve eğer gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız. Herhangi bir yatırımdan, kullanımdan veya zarardan/kardan kullanıcılar tamamen kendileri sorumludur.

İçeriklerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. YouTube kanalımıza abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın.

5/5 - (2 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iphone uygulama geçmişi silme - iphone veri temizleme - iphone uygulama verilerini silme - iphone çerez temizleme - iphone - nasıl kullanılır

iPhone Uygulama Verileri Nasıl Silinir? Telefonunuzda Boş Alan Açın!

icloud-fotoğraf-silme

iCloud’dan Fotoğraflar Nasıl Silinir?