in

Bybit Launchpool Nedir? Stake Ederek Nasıl Ücretsiz Token Kazanabilirsiniz?

bybit kripto para borsası - bybit - bybit launchpool nedir - launchpool bybit - stake nedir - stake etmek - pasif gelir elde etme
bybit kripto para borsası - bybit - bybit launchpool nedir - launchpool bybit - stake nedir - stake etmek - pasif gelir elde etme

Bybit Launchpool Nedir? Stake Ederek Nasıl Ücretsiz Token Kazanabilirsiniz?

Bu içeriğimizde Türkiye’nin en büyük futbol kulüplerinden birisi olan Galatasaray’ın da partneri olduğu Bybit üzerinden stake işleminin nasıl yapılacağına değineceğiz. Aynı zamanda birçok kişinin sorduğu Bybit Launchpool nedir? Sorusuna da bu içeriğimizde cevap vereceğiz.

Öncelikle Bybit Launchpool sisteminin kullanımının oldukça basit olduğunu söylememiz gerekiyor. Bybit’in kullanıcı arayüzü o kadar kullanışlı ve basit ki ilk girdiğinizde neyi nasıl yapacağınızı hemen anlayabiliyor ve birkaç tık ile yapmanız gereken işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Peki ilk sorumuza şöyle geçelim:

Bybit Launchpool Nedir?

Bybit Launchpool, kısaca mevcut tokenlarınızı stake ederek ücretsiz coin ya da token kazananileceğiniz sistemin adıdır. Stake ettiğiniz tokenların herhangi bir zaman sınırı yok. Yani dilediğiniz zaman stake ettiğiniz tokenları unstake edebilirsiniz.

Launchpool’un ilk projesi ise Bybit borsasının da yatırım yaptığı, destekçileri arasında olduğu BITDAO ($BIT) adlı token. Launchpool’a katılıp BIT stake ederek ücretsiz BIT kazanabilmenizin imkanı var.

Stake Nedir?

Stake, stake etmek ya da staking olarak adlandırılan bu terim, kısaca pasif gelir elde etmenizi sağlayan bir gelir yöntemi. Bu terim; Stake terimi, POS (Proof Of Stake) mekanizması ile beraber kullanılmaya başlayan bir terimdir. Mevcut kripto varlığınızı cüzdanlarınızda kilitleyerek pasif gelir elde etmenizi sağlıyor. Peki stake nasıl yapılıyor?  

  • Bybit’in resmi web sitesini açın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Üst menüde gördüğünüz ByFi Merkezi kategorisine tıklayın.
  • Aşağı doğru açılır pencereden Launchpool sekmesine tıklayın.
  • Açılan sayfada Launchpool etkinliklerini görmeniz mümkün.
  • Burada etkinliğe katılmak için ‘Hemen Stake Edin’ butonuna tıklayın.
  • Not: KYC doğrulaması yapmadıysanız mutlaka yapın.
  • Ardından BIT stake ederek BIT kazanabilirsiniz.
  • Stake ettiğiniz BIT token’ı dilediğiniz zaman unstake edebilirsiniz. 
  • Max stake miktarı, toplam stake edilen miktar vb. Gibi detaylara da bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

İlgili: BitDAO Nedir? BitDAO, Şimdi Bybit Borsasında!

Bybit Launchpoolda Günlük Getiri Nasıl Hesaplanıyor?

Havuzda stake ettiğiniz token adedinin Launchpool’a katılan tüm kullanıcıların havuzda stake ettiği toplam token adedine oranlanmasıyla günlük getirinizi öğrenebilirsiniz.

Günlük Getiri = BIT havuzuna stake ettiğiniz token miktarı / Tüm katılımcılar tarafından havuza stake edilen toplam token sayısı * Günlük BIT ödül havuzu.

Fakat unutulmaması gereken en önemli konu ise tokenlerınızı stake ettikten sonraki gün hesaplanmaya başlanacak olması. Yani 24 saat geçmesi gerekiyor. Launchpool’dan ücretsiz olarak kazandığınız ödüller günlük olarak ByFi Hesabı’nıza yatırılıyor. Ancak yine unutmamanız gereken önemli bir konu daha var. Stake ettiğiniz varlıkları unstake ettiğiniz gün herhangi bir getiri elde etmeniz imkansız. Bu detayları unutmadan, stake ederek pasif gelir elde edebilirsiniz.

İlgili: Bybit Türkiye Operasyonlarına Başladı! Bu Operasyonlar Ne İçeriyor?

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bu içerik, yatırım kararlarının alınmasında temel alınmamalı ve yatırım işlemleri için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve eğer gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız. Herhangi bir yatırımdan, kullanımdan veya zarardan/ kardan kullanıcılar tamamen kendileri sorumludur.

İçeriklerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. YouTube kanalımıza abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

google haritalar'da ev gizleme - araba gizleme - haritalarda evimi gizlemek istiyorum - apple haritalarda ev gizleme - bing'de ev blurlaştırma

Google Haritalar’da Evinizi Gizleyin! Harita Bulanıklaştırma!

google youtuberları uyardı - youtuberlar ne kadar kazanıyor - en çok kazanan youtuberlar - youtube kimlik avı saldırısı - youtube phishing saldırısı

Google, YouTuberları Kimlik Avı ve Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Uyardı!