in ,

AUDIO Coin Nedir? Audius Projesi ve Avantajları!

Audius.jpg 1

Bu içeriğimizden: AUDIO coin nedir? Audius projesi ve avantajları nelerdir? Sorularının cevaplarına ve detaylara ulaşabilirsiniz.

AUDIO coin nedir?

AUDIO, blockhain teknolojisine dayanan, müzisyenler ile dinleyicileri aynı platformda buluşturmayı amaçlayan Audius projesinin tokenidir.

Audius projesi ve avantajları nelerdir?

  • Ethereum blokzinciri destekli olan bu platform, tek bir kişinin yönetiminde değildir; müzisyenler ile dinleyicilerden oluşan ortak bir yönetime sahiptir.
  • Audius, Soundcloud’a benzer bir yapıdadır ancak en temel fark blockhain üzerinde inşa edilen bir platform olmasıdır.
  • Müzisyenler, eserlerini özgürce paylaşabilir ve adil bir kazanç sağlayabilirler. Bununla birlikte herhangi bir müzik parçasının silinmeyeceği ve sansürlenmeyeceği de belirtilmiştir.
  • Sanatçılar, müzik parçalarını sisteme ücretsiz bir şekilde yükleme imkânına sahiplerdir.
  • Kullanıcılar, merkeziyetsiz olan bu platformda oylama hakkına sahiplerdir. Ancak oylama için yönetişim tokeni olan AUDIO tokenlerinin olması gerekir.
  • Müzisyenler, kazançlarını Audio token aracılığıyla alırlar. Ayrıca bu token ağın güvenliğini sağlar ve kullanıcılara etkinlikler sonucunda ödül olarak da dağıtılır.
  • Audio tokeni stake eden sanatçılar kendi NFT koleksiyonlarını sergileme hakkına da sahip olabilirler.
  • Sanatçılar, bu platform sayesinde plak şirketleri gibi aracılara ücret ödemek zorunda kalmazlar ve aracılar tarafından gerçekleşen yüksek kesintiler yüzünden az bir gelirle idare etmek zorunda kalmazlar.
  • Kullanımı kolay bir arayüze sahip olan Audius, ayrıca kullanıcılara oldukça yüksek bir ses kalitesi sunmaktadır.

AUDIO coin geleceği nasıl olur?

Soundcloud, Spotify ve Apple Music gibi merkezî müzik platformlarına karşı Audius projesinin, merkeziyetsiz doğasıyla ve kullanıcılara dağıttıkları ödüller, müzisyenlere sağladıkları imkânlar nedeniyle gelecekte de adından sıkça söz ettirmesi ve daha geniş bir kitleye ulaşması bekleniyor.

Audius – TikTok Anlaşması

Geçtiğimiz aylarda yapılan bu anlaşmayla birlikte Audius platformunda yer alan müzisyenlerin parçaları TikTok içeriklerine dahil edilecektir. Böylece Audius, çok büyük bir kitle tarafından kullanılan TikTok sayesinde daha geniş bir kesime ulaşacaktır. Müzisyenler daha fazla tanınacağı gibi platform da yeni üyelikler kazanarak kullanıcı kitlesini artıracaktır.  

AUDIO coin nereden alınır?

AUDIO tokeninin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, Uniswap, FTX, KuCoin, Gate.io ve Paribu.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xtz 3

Tezos Nedir? XTZ Projesi ve Avantajları!

ATLAS Coin Nedir? Star Atlas Projesi ve Avantajları!

ATLAS Coin Nedir? Star Atlas Projesi ve Avantajları!