in ,

Tezos Nedir? XTZ Projesi ve Avantajları!

xtz 3

Tezos Nedir? XTZ Projesi ve Avantajları!

Bu içeriğimizde: Tezos (XTZ) nedir? Tezos projesi ve avantajları nelerdir? Sorularının cevaplarına ve diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

Tezos coin nedir?

XTZ, merkeziyetsiz uygulamaların gelişimini destekleyen ve akıllı kontratlar oluşturmalarını sağlayan Tezos platformunun tokenidir.

Tezos projesi ve avantajları nelerdir?

  • Tezos, kendi kendini geliştirebilme özelliğine sahip merkeziyetsiz bir blockhain sistemidir.
  • Bu platform, oluşturulan projeler ve uygulamaların hiçbir sorunla karşılaşmadan gelişimlerini tamamlamaları için çalışır.
  • Tezos kullanıcıları düşük transfer ücretleriyle işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirme imkânına sahiptir.
  • Tezos, ethereum akıllı kontrat sistemine benzer bir sisteme sahiptir. Ancak ethereum sözleşme sisteminden önemli bir farkı vardır. Tezos akıllı kontrat sistemi değişikliğe açıktır. Toplu olarak alınan bir karar sonrasında akıllı kontratlarda değişiklikler olması mümkündür.
  • Tezos, kullanıcılarının platformda söz hakkına sahip olmasına imkân tanıyor. Platformda yapılan değişiklikler veya yeni kurallar için söz hakkı olan bütün kullanıcıların oylaması gerekir.
  • Geliştiriciler gerekli olan gelişimi sağlamak için Tezos topluluğu tarafından seçilir ve XTZ tokeni ödülü alırlar.

XTZ madenciliği nasıl yapılır?

Tezos, yüksek enerji gereksinimi olan ve yüksek donanımlı cihazlara ihtiyaç olan Proof of Work sistemini tercih etmez. Ancak bu sisteme karşı geliştirilmiş olan ve yüksek enerji ihtiyacı olmayan Proof of Stake sistemiyle madenciliğe izin verir. Tezos, kullanıcıların madenciliği sanal olarak yapmasına olanak tanır. Böylece madencilik, stake yöntemiyle gerçekleşir ve maliyetten, zamandan ve enerjiden tasarruf sağlanır. Kullanıcıların cüzdanında XTZ tokeni varsa blok onaylayıcısı olabilirler. Ayrıca blok onaylayıcısı olan her kullanıcı XTZ token ödülü alır.

XTZ geleceği nasıl olur?

Bu platformu diğer platformlardan ayrı kılan bazı özellikler mevcuttur: Sistemin kendi kendini güncelleyebilmesi, kullanıcıların oylama hakkına sahip olması, madenciliğin stake yöntemiyle yapılması, yazılımcıların sisteme katkılarına teşvik olarak verilen ödüller ve girişimcilerin uygulamalarının güvenle desteklenmesi. Tezos, bütün bu özelliklerinden dolayı önü açık bir platform olarak nitelenmektedir.

Tezos platformunu kim kurdu?

Bu platformun gelişimi Arthur Breitman ve Kathleen Breitman liderliğinde olmuştur. Ancak Merkezi İsviçre olan Tezos Vakfı tarafından da destek görmektedir.

XTZ nereden alınır?

XTZ tokenin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, Coinbase, OKEx, Huobi, Kraken, KuCoin, Gate.io, Paribu.

İlgili:

Uyarı: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (2 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sosyal mühendislik nedir - sosyal mühendislik - siber güvenlik ipuçları - phishing - vishing - siber saldırı

Sosyal Mühendislik Nedir? Saldırı Örnekleri ve Önlem İpuçları!

Audius.jpg 1

AUDIO Coin Nedir? Audius Projesi ve Avantajları!