in

Tezos Nedir? XTZ Nereden Alınır?

tezos-nedir-bybit-tezos
tezos-nedir-bybit-tezos

Tezos Nedir? XTZ Nereden Alınır?

Tezos, yerel yardımcı token ve kripto para birimi XTZ’nin Temmuz 2017’de olağanüstü başarılı bir ICO ile kripto sahnesine çıktığı açık kaynaklı bir platformdur.

Tezos’un gelecekteki fiyatının, geniş faktör analizine dayalı olarak uzun vadede yükseliş olacağı tahmin ediliyor. Ubisoft, Red Bull Racing Honda ve Kolibri ile kurulan ortaklıklar genellikle XTZ’nin daha yüksek bir değere ulaşacağını gösteriyor.”

İçeriğimize geçmeden önce bu içeriğimizin herhangi bir yatırım tavsiyesi içermediğini, tamamen bilgi ve haber amaçlı olduğunu vurgulamayı istiyoruz.

Tezos Nedir? XTZ Hakkında Bilgiler:

Tezos, eşler arası işlemlere izin veren akıllı bir sözleşme ve merkezi olmayan uygulamalar (DApps) barındırma platformudur. Yerel yardımcı program belirteci XTZ, Tez veya Tezzie olarak da adlandırılıyor.

Tezos (XTZ) akıllı sözleşme platformudur. Bu platformun diğer blockchain sistemlerinden ayıran en önemli noktası, proje geliştirmeleri oluşturulan dijital topluluğun onayı ile yapılması ve gerekli görüldüğünde geliştirme yapılabilmesine olanak sağlamasıdır.

Tezos fikri 2014 yılında bir white paper‘da yayınlandı ve platform 2018’de çevrimiçi oldu. Arthur Breitman ve eşi Kathleen Breitman tarafından kuruldu. Eskiden bir finansal analist olan Breitman, Bitcoin’in en büyük kusurunun yönetim sürecinin eksikliği olduğunu savunuyor. 

Diğer birçok kripto para birimlerinden farklı olarak, topluluk katılımı Tezos ağının geliştirilmesinde önemli bir rol oynadı. Tezos için en iyi ödülleri yaratmayı amaçlayan açık kaynaklı bir kripto ağı diyebiliriz. Token sahipleri, PoS konsensüs mekanizmasında yer aldıkları için ödüller alıyorlar.

XTZ Madenciliği:

Tezos, yüksek enerji gereksinimi olan ve yüksek donanımlı cihazlara ihtiyaç olan Proof of Work sistemini tercih etmez. Tezos, kullanıcıların madenciliği sanal olarak yapmasına olanak tanır. Böylece madencilik, stake yöntemiyle gerçekleşir ve maliyetten, zamandan ve enerjiden tasarruf sağlanır. Kullanıcıların cüzdanında XTZ tokeni varsa blok onaylayıcısı olabilirler. Ayrıca blok onaylayıcısı olan her kullanıcı XTZ token ödülü alır.

Dolaşımda Kaç XTZ Coin Var?

XTZ, bir PoS konsensüsü kullandığı için maksimum arza sahip değil. Biz bu içeriği hazırlarken XTZ’nin toplam arzı 907.478.729 XTZ olarak görünüyor. (Coinmarketcap) Şu an yine biz bu bu içeriği hazırlarken fiyatı 3.37$ olarak görünüyor.

Tezos (XTZ) Bybit’te:

Tezos, Bybit’te bulunan tokenlar arasında yer alıyor. Tezos’u Bybit üzerinden alınması ya da satılması mümkün. Peki Tezos, Bybit’ten nasıl alınır? Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Bybit profilinizi açın.
  • KYC ve güvenlik işlemlerinizi gerçekleştirin.
  • Mobildeyseniz Alım Satım kategorisine tıklayın.
  • XTZ diye arama yapın.
  • Almayı düşündüğünü miktarı yazın ve alım emrinizi girin.
  • İşte bu kadar!
  • Ancak bu işlemlerin ya da içeriğin herhangi bir yatırım tavsiyesi içermediğini hatırlatmayı istiyoruz.

Eğer Bybit’ten kripto para işlemleri gerçekleştirmeyi isterseniz resmi web sitesi olan https://www.bybit.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Bybit üzerinden kripto para al/sat yapabilirken aynı zamanda Launchpool ve Launchpad gibi pasif gelirler elde edebileceğiniz etkinliklere katılabilirsiniz; hatta NFT bile al/sat yapabilirsiniz!

Sorumluluk Reddi: Bu içerik, yatırım kararlarının alınmasında asla temel alınmamalı. Yatırım işlemleri için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olun. Eğer ihtiyacınız varsa bağımsız finansal tavsiye almalısınız. Herhangi bir yatırımdan, kullanımdan veya zarardan/ kardan kullanıcılar tamamen kendileri sorumludur.

İlgili: Bybit, Oracle Red Bull Racing’in Ana Takım Ortağı Oldu!

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ellipsis Finance

EPS Coin Nedir? Ellipsis Finance Özellikleri Nelerdir?

siteleri pdf olarak kaydetme - web sitesini pdf olarak kaydetme - reklamsız pdf kaydetme - siteyi reklamsız pdf kaydetme

Web Sayfaları PDF Olarak Nasıl Kaydedilir? (Reklamsız ve Görselsiz)