in ,

Spotify Yerel Dosyalar Nedir? Spotify’a Şarkı Yükleyin!

Uzun zamandır dinlemediğiniz bir şarkıyı hatırlayıp Spotify’da arattığınız oldu mu? Eğer sık sık bu durumu yaşıyorsanız can sıkıcı bir olay ile karşı karşıya gelmeniz muhtemel. Spotify’da yüklü olmayan şarkıların isimleri ile oluşturulmuş oynatma listelerinden bahsediyorum. Hem can sıkıcı bu listelere maruz kalmamak için hem de keşke Spotify’da olsa dediğiniz şarkılara son verecek bir çözüm aslında var. Spotify yerel dosyalar adını verdiği cihazlarınızda bulunan şarkıları açmanıza olanak sağlıyor.

Spotify yerel dosyalar nedir?

Aslında Spotify’ın sunduğu özelliğin adı gibi görünse de öyle değil. Yerel dosyalar cihazlarınızda bulunan şarkılara Spotify’ın taktığı bir isim. Cihazınızda bulunan müzik dosyalarınızı ise Spotify’a yükleyerek tek bir yerde toplanmış bir oynatma listesine oluşturabilirsiniz. Zaten bu hizmetin temel amacı da bu. İnsanların oynatma listelerini bir yerde toplamak. Ancak Spotify bu hizmeti sunarken illegal yerlerden indirilmiş ve yasa dışı kaynaklardan gelen dosyaları kabul etmiyor.

En kısa tabiri ile Spotify’da olmayan şarkıları açmanıza olanak sağlar bu özellik. Ancak bunu yaparken şarkıları sadece sizin dinleyebileceğiniz aklınızdan çıkarmayın. Şarkıları başkası ile paylaşmanız mümkün değil. Windows, Mac, Android ve Ios’ta bulunan tüm şarkılarınızı bu yöntem ile Spotify’da dinleyebilirsiniz.

Ayrıca sadece mp3, mp4p ( videosuz ) ve mp4 dosyalarını desteklediğini hatırlatalım.

Şarkılarımı nasıl Spotify’da açarım?

Masaüstü :

Yöntemi anlatmaya başlamadan evvel yüklemek istediğiniz tüm şarkıları bir klasör içinde toplayın. Öncelikle bilgisayarımızda bulunan Spotify uygulamasını hesabımız ile giriş yaparak açalım. Ardından sağ yukarıda bulunan adımızın hemen sağındaki ok işaretine tıklayarak seçenekleri açıyoruz. Buradan ayarları seçerek ayarlarımızı açalım. Ardından seçenekler arasında Yerel Dosyalar özelliğini bularak aktif edin. Aktif ettiğinizde açılan kısımda bulunan Kaynak Ekle seçeneğine basın. Daha sonra şarkılarımızı topladığımız klasörü buradan bularak seçiyoruz. İşlem bu kadar. Böylece artık kitaplığınızda bulunan Yerel Dosyalar isimli listede bu şarkılarınızı göreceksiniz.

Telefon veya tabletinizde bu şarkılara erişmek için ise masaüstü işlemini yapmanız şart. Şu an için mobil cihazlardan yerel dosyaları entegre etmek mümkün değil. Ancak masaüstünden yüklediğiniz şarkıları mobil cihazınıza indirerek dinleyebilirsiniz.

Android :

Öncelikle masaüstü işlemlerini yapalım. Bu işlemleri tamamladıktan sonra, masaüstünde açık olan Spotify hesabın ile bir liste oluşturun. Bu listeye yüklediğimiz tüm şarkıları ekleyelim. Daha sonra masaüstünde açık olan hesabımız ile Android cihazımızda bulunan mobil uygulamaya giriş yapalım. Bu işlemleri yaparken Masaüstü bilgisayarımız ile Android cihazımızın aynı wi-fi’ye bağlı olduğundan emin olun yoksa Spotify hata verecektir. Daha sonra oluşturduğumuz bu listeyi mobil cihazımıza indirelim. Böylece Spotify’da olmayan şarkıları dilediğiniz gibi dinlemeye başlayabilirsiniz.

Ios :

Ios işletim sistemli cihazlarda da Android’de olduğu gibi benzer adımlar kullanacağız. Tekrar yazarak sıkmak istemediğim için lütfen Android’de ne yapmamız gerektiğini okuyun. Öncelikle masaüstü işlemlerini, liste oluşturmayı ve aynı wi-fi ağına bağlanarak oturum açmayı yapalım. Ardından mobil cihazda bulunan uygulamayı açalım. Ayarlar seçeneğine tıklayarak Masaüstünden senkronize etmeyi etkinleştir ayarını aktif edelim. Açılan ekranda Spotfy’ın Cihazları bulmasına izin verdiğinizden emin olun. Bu işlemleri tamamladıktan sonra kayıtlı listenizi cihazınıza indirin. Artık dilediğiniz gibi şarkılarınızı dinleyebilirsiniz.

Bu işlemleri yaparken tüm cihazlarda kullandığınız uygulamaların güncel olması gerektiğini unutmayın. Ayrıca aynı wi-fi ağına bağlanmak da işlemlerin sorunsuz uygulanması adına önemli bir kriterdir. Masaüstü cihazında açtığınız oturum ile mobil cihazınızda açtığınız oturumda kullandığınız hesap aynı olmalıdır. Ve hayır yüklediğiniz müzikleri başkaları ile paylaşmanızın bir yolu maalesef yok. Keyifli dinlemeler. Sağlıcakla kalın!

İlgili :

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Photoshop Alternatifi : Krita Nasıl Kullanılır?

Ücretsiz Photoshop Alternatifi : Krita Nasıl Kullanılır?

teknoloji belgeseli

Teknoloji Belgeseli Önerisi! Tam 6 Adet!