in

Çevrimiçi Canlı Müzik Konserlerini İzlemenin 8 Farklı Yolu!

Hero LiveXLiveTV Web 1920x900 1
Hero LiveXLiveTV Web 1920x900 1

Çevrimiçi Canlı Müzik!

Dışarı çıkmadan canlı müziğin keyfini çıkarmak ister misiniz? İşte çevrimiçi konser akışı sağlayan en iyi uygulamalar ve hizmetler!

Bu kadar çok insan çevrimiçi çalışıp oyun oynadığından, canlı müziğin dijitale de sıçraması şaşırtıcı değil. Tabi ki bir de Covid-19 gerçeği var. Canlı müzik şovları artık her yerden erişebileceğiniz çeşitli siteler ve uygulamalar aracılığıyla yayınlanıyor.

Bazı web sitelerinde konsere gidiyormuş gibi bir bilet almanız gerekiyor. Fakat bazı web sitelerinde etkinlik bittiğinde bile farklı bir etkinliğe girebiliyorsunuz. Yani kısacası biletsiz ve ücretsiz.

Çevrimiçi canlı konser izlemenin bazı yollarına ve onlardan ne beklememiz gerektiğine bir göz atalım.

1. LiveXLive:

LiveXLive, canlı müzik etkinliklerine bilet satan bir müzik akışı platformu. Sunulan tür çeşitliliği oldukça geniş, bu nedenle hoşunuza giden bir şey bulacağınızdan emin olabilirsiniz. 

Bilet fiyatları, herhangi bir müzik mekanında olduğu gibi değişiyor. Sınırlı bir süre için video oynatma, ürün ve sanatçılar ile sanal buluşma ve karşılama gibi avantajlara sahip VIP seçenekleri de var. Eğer bu web sitesine erişemiyorsanız hemen burayı inceleyin.

2. StageIt:

StageIt, gösteriden sonra başka bir yerde kaydedilmeyen veya yeniden oynatılmayan canlı müzik konser görüntülemeleri de sunuyor. Bu site, küçük sanatçıların müziklerini paylaşabilecekleri bir yer olarak başlamıştı; artık hayranlarıyla sanal olarak bağlantı kurmak isteyen daha ünlü müzisyenlere sahip olacak şekilde büyüdü. Oldukça güzel bir gelişim değil mi?

Her gösteri bir bilet satın almayı veya bağış yapmayı gerektiriyor. Fiyatlar sanatçı tarafından belirleniyor.

3. Twitch:

Twitch’i hepiniz biliyorsunuzdur. Birçok kişi burada oyun oynuyor ki zaten bu oyun oynayan kişiler tarafından bu kadar popüler oldu.

Twitch, binlerce bağımsız sanatçıya ek olarak artık canlı müzik festivallerine de ev sahipliği yapıyor. Bu, müzik endüstrisindeki ilk büyük hamlesiydi diyebiliriz.

Bunun ötesinde, içerik akışı sağlayan her tür noktayı keşfetmek için harika bir yer. Güzel bir enstrüman çalan birini bulun veya yeni bir favori bağımsız müzik grubu keşfedin. Ücretli abonelikler ve bağışlar yoluyla katılma mümkün veya ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Burada sadece müzik yok, birçok eğlenceli şey de mevcut.

4. AXS:

Spor ve eğlenceye yönelik bu pazarlama platformu, canlı akışlı müzik konserlerine de geçiş yaptı. Site artık herkes için uygun fiyatlı bilet fiyatları ile müzik içeren çok sayıda sanal canlı müzik şovu kitaplığına erişim sunuyor.

5. YouTube:

YouTube, Coachella gibi büyük akışlı festivallerden, daha küçük bağımsız konserlere kadar her şey için güzel bir ortam. Bilmeyenimiz zaten yoktur. Müzisyenlerin ve müzik kanallarının aboneleriyle doğrudan YouTube’da daha sık bağlantı kurması oldukça basit.

6. Facebook:

Hala Facebook’u ne kadar kullanıyor olursanız olun, Facebook Live sayesinde canlı yayınlar oldukça iyi bir durumda. Facebook, canlı müzik konserleri yayınlayan sanatçılar ve yayınlar söz konusu olduğunda sosyal dünyaya ciddi bir şekilde hükmediyor diyebiliriz. Evet Youtube’dan bile daha fazla kitle oluşturabiliyor.

7. Instagram:

Instagram Live’daki konserlerle ilgili anlık bildirimler, size özel bir mini konsere katılma hissini yaşatabilir. Günümüzde, sanatçılar bunları vaktinden önce duyuruyor ve tanıtıyor, bu yüzden kaçırmak oldukça zor. Instagram konserlerini ve canlı yayınları kaçırmamak ve bildirim alabilmek için sevdiğiniz sanatçıları takip etmeyi unutmayın.

8. Twitter:

Etkinlik perakendecileri ve plak şirketleri, farklı sanatçıların ve müzik etkinliklerinin yer aldığı müzik oturumları için Twitter Live’a başvurdu. Bağımsız sanatçılar ve DJ’ler de oturumlarını canlı yayınlamak için Twitter’ı popüler hale getirdiler. Hepimiz kullanıyoruz, aslında araştırdığınızda güzel içerikler bulabileceğiniz çok büyük bir platform.

Çevrimiçi canlı müzik içeriğimiz bittiğine göre buraya tıklayarak farklı bir içeriğimizi hızlıca okuyabilirsiniz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kaspersky oyun modu - kaspersky - kaspersky vpn - kaspersky hakkında

Kaspersky Oyun Modu Nedir ve Kullanıcılarına Ne Sunuyor?

Facebook Stock

Facebook Ruh Sağlığınıza Yardımcı Olabilir! İşte 5 Madde!